مراسم گرامیداشت «روز المپیک» برگزار شد

مراسم گرامیداشت «روز المپیک» برگزار شد

مراسم شاد و متنوع روز المپیک صبح امروز با حضور دکتر سید مناف هاشمی دبیر کل کمیته ملی المپیک و جمعی از اعضای هیات اجرایی کمیته و خانواده ها به همراه کودکانشان در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛این مراسم با حضور دکتر سید مناف هاشمی دبیر کل کمیته ملی المپیک،بهداد سلیمی المپین و عضو هیات اجرایی،مهدی گودرزی عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک و جمعی از مدیران و مسئولان ورزشی و کودکان به همراه خانواده هایشان در محوطه زمین چمن آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
مراسم فوق پس از قرائت کلام الله مجید و پخش سرود ملی کشورمان و با قرائت پیام توماس باخ از سوی دبیر کل کمیته ملی المپیک بطور رسمی آغاز ودکتر سید مناف هاشمی ضمن تبریک روز المپیک برای کودکان حاضر در مراسم روز شاد و خاطره انگیزی را آرزو کرد.
در ادامه کودکان اقدام به حمل نمادین مشعل المپیک وپرچم بزرگ IOC نمودند.
اجرای برنامه های نرمشی،پیاده روی،نقاشی و اهتزاز پرچم کمیته بین المللی و آزاد سازی صدها بادکنک و برنامه های شاد دیگر خاتمه یافت.

متن پیام توماس باخ برای روز المپیک
سال 2024 میلادی

دوستان المپیکی،
ما در روز المپیک؛ خلق جنبش المپیک را توسط موسسمان، پیر دو کوربتن، گرامی می داریم. روز المپیک امسال با قرارگرفتن پیش از المپیک پاریس 2024، ویژه است. با هیجانی فزاینده، ورزشکاران، هواداران، کل جامعه المپیک در سراسر دنیا-تمامی ما-چشم انتظار عصر جدیدی از بازیهای المپیک هستیم: جوانتر، جامعتر، شهری تر، پایدارتر. نخستین المپیک با توازن کامل جنسیتی. نخستین المپیک بصورت کامل همراستا با دستورالعمل المپیکی ما.
در پاریس، ورزشکاران از دستاوردهایشان به الهام می دهند، حیات آنها با تحقق شعار المپیک الهام بخش است: سریعتر، بالاتر، قویتر بایکدیگر.
بازیهای المپیک همیشه پل سازی می کنند و مردم را در صلح و همبستگی گرد هم می آورند. همین، زیبایی ورزش است: الهام بخش ما برای حرکت کردن است، منتهی به بهترینمان می شود، ما سالم حفظ می کند و همگی ما را در کنار یکدیگر قرار می دهد-بعنوان دوست و بعنوان یک اجتماع؛ هرکجا که باشیم و هر راهی که برای حرکت انتخاب کنیم.
در چنین روز ویژه المپیک، بیایید نوعی از شادمانی را که ورزش می تواند به ما دهد جشن بگیریم.   
با چنین روح درستی از المپیک، از روز المپیک لذت ببرید. همراه با تمامی شما، مشتاق بسوی بازیهای المپیک پاریس 2024 هستم؛ برای گرامیداشت جشنی فراموش نشدنی از ورزش، برای گرامیداشت انسانیت مشترک ما برای گرامیداشت صلح

حرکت کنیم و پاس بداریم.

 

 

 

۳ تیر ۱۴۰۳ ۱۱:۲۴

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.