چهارمین دورۀ بازیهای المپیک 1908 لندن

چهارمین دورۀ بازیهای المپیک 1908 لندن

زمان برگزاری:     27 آوریل لغایت 31 اکتبر
تعداد کشورهای شرکت کننده:     23 کشور
تعداد ورزشکارن:     2035 نفر
تعداد رشته های ورزشی:     21 رشته
تعداد رویدادها:     98 ماده


1908 1908  1908
رشته های ورزشی:     تیروکمان، دو و میدانی،بوکس، دوچرخه سواری، شمشیربازی، فوتبال، ژیمناستیکف هاکی، اسکیت وی یخ، لاکروس، قایقرانی موتوری، چوگان، قایقرانی پارویی، راگبی، تیراندازی، شنا، تنیس، کشتی، قایقرانی بادبانی، جدی پام

  

1908

در سال 1906، یک دوره بازیهای میاندوره ای در آتن برگزار شد که هدف از برگزاری آن، جبران عدم برگزاری دائمی بازیهایرسمی در یونان بود. با وجود این که 20 کشور در ای بازیها شرکت کردند، اما هیچ گاه نمی توان آن را به عنوان بازیهای المپیک پذیرفت و بازیهای المپیک با همان دورۀ چهارساله، یعنی دو سال بعد در شهر لندن برگزار شد، این دوره از بازیهای نسبت به دو دورۀ قبل، تا اندازه ای موفق تر برگزار شد؛ هر چند که داوران در قضاوت ها رعایت انصاف را نکردندو قضاوتهای آنان مورد انتقاد گسترده ای قرار گرفت. باتوجه به این حمایت ها، بریتانیا در صدر جدول مدال ها قرار گرفت.در این دوره از بازیها بود که برای اولین بار مدالهای طلا توزیع شد. در دو 110 متر با مانع، فورست اسمیت سون آمریکایی، مقام بالاتری نسبت به اسکات اریک لیدل به دست آورد او در هنگام دویدن، به عنوان اعتراض به برگزاری مسابقه درروز یکشنبه، کتاب انجیل در دست داشت.
امریکایی دیگری به نام هاری هیلمن با وجود آن که دردو400 متر با مانع موفق به شکستن رکود جهانی شد، ولی رکورد او به علت انداختن مانع (در آن زمان مجاز نبود)،به عنوان رکورد المپیک ثبت نشد و تنها به مقام قهرمانی رسید و مدال طلا گرفت.

 
1908        1908
1908

مسئولان فدراسیون بینالمللی دو و میدانی بعدها این قانون را تغییر دادند دور اندوپیتری ایتالیایی که در مسابقۀ دو ماراتن پیش از همه به خط پایان رسید، مدال نگرفت. پیتری که از مخلوطی از استریکنین و بعضی از مایعات غیرمجاز دیگر استفاده کرده بود، از مسابقه حذف شد. او را میتوان اولین مصرف کننده، مواد نیروزا (دوپینگ) دانست. البته، عده ای عقیده دارند که دلیل حذف او، خوردن مواد مذکور نبود؛ بلکه او را به علت کمک گرفتن در گذشتن از خط پایان حذف کردند.
اسکیت روی یخ برایاولین بار در برنامه بازیهای المپیک 1980 لندن قرار گرفت، زیرا در آن زمان بازیهای المپیک زمستانی هنوز برگزار نمی شد.

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.