قاسم رضایی

قاسم رضایی  (1364)

کشتی فرنگی

دارنده نشان طلای بازیهای المپیک 2012 لندن و برنز 2016 ریو

قاسم غلامرضا رضایی ۲۷ مرداد ۱۳۶۴ درشهر  آمل  استان مازندران به دنیا آمد  کشتی‌گیر ایرانی، قهرمان و برنده مدال طلای المپیک لندن در وزن ۹۶ کیلوگرم کشتی فرنگی است. رضایی علاوه بر المپیک لندن در مسابقات المپیک پکن نیز شرکت کرده بود. وی در سال ۲۰۰۷ برنده مدال برنز مسابقات جهانی شد. فیلا در گزارشی او را به عنوان فردی قدرتمند و پر امید معرفی نمود و او را در رزومه برجسته ترین کشتی گیران سال ۲۰۱۳ جهان قرار داد. 
قاسم رضایی کشتی را در سال ۱۹۹۹ در آمل زیر نظر سعید شیرزاد آغاز نمود و اولین مسابقه حرفه ای و بین المللی خود را در سال ۲۰۰۴ انجام داد.

رضایی       رضایی

قاسم رضایی پس از مسابقات جهانی با دعوت آذربایجانی ها ابتدا قرار بود برای تیم ملی آذربایجان کشتی بگیرد اما از این موضوع منصرف شد و به تیم ملی ایران توسط بنا دعوت شد و با تمرینات عالی توانست در ترکیب تیم ملی ایران جای بگیرد. رضایی در ابتدا در المپیک لندن استراحت داشت و در اولین مسابقه خود توانست جنک ایلدم از ترکیه را با نتیجه سه بر یک شکست دهد و به مرحله بعدی صعود کند ، در مرحله بعدی ، او با آرتور الکسانیان ارمنستانی به مبارزه پرداخت که در پایان با نتیجه سه بر صفر پیروز این مسابقه شد و به جمع چهار تیم برتر این دوره از مسابقات پیوست ، در نیمه نهایی این مسابقات نیز با یونیور استرادا فالکون از کوبا مسابقه داد و باز هم با راحتی توانست سه بر صفر این حریف کوبایی خود را از پیش رو بردارد و با اقتدار به فینال این دوره از مسابقات برسد. وی در فینال این دوره از مسابقات المپیک توانست با نتیجه سه بر صفر و مقتدرانه رستم توتروف روس را شکست دهد و سومین مدال طلای ایران را در کشتی فرنگی به دست آورد.وی در المپیک 2016 ریو نیز مدال برنز را بر گردن آویخت.

 رضایی

وی بعد از وقوع زلزله اهر، هریس و ورزقان مدال طلای المپیک لندن خود را به زلزله‌زدگان تقدیم نمود. وی در این زمینه گفته بود که این مدال را نتیجه دعای بسیاری از زلزله‌زدگان می‌داند، در ادامه قاسم رضایی به دیدار مردم ورزقان رفت. در دوازدهمین همایش تجلیل از ورزشکاران جوانمرد هم، زمانی که مجری مراسم قاسم رضایی را به روی سن فرا خواند تا مورد تجلیل قرار بگیرد، رضایی در اقدامی جوانمردانه جایزه ویژه خود را به زلزله‌زدگان آذربایجان‌ شرقی بخشید.

قاسم رضایی

افتخارات قاسم رضایی

بازی‌های المپیک

المپیک 2016 ریو نشان برنز(98 ک گ)

المپیک لندن    2012 نشان طلا  (۹۶ ک‌گ)

مسابقات جهانی

مسابقات جهانی  باکو 2007  نشان برنز  ( وزن ۹۶ ک‌گ)

مسابقات قهرمانی آسیا

مسابقات قهرمانی آسیا   ۲۰۰۷ بیشکک نشان طلا  ( وزن ۹۶ ک‌گ)
 ۲۰۰۸ ججو   نشان طلا ( وزن  ۹۶ ک‌گ)
 ۲۰۰۶ آلماتی  نشان طلا  (وزن ۸۴ ک‌گ)

 

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.