حسن رحیمی

حسن رحیمی کشتی گیر وزن 57 کیلوگرم تیم کشتی آزاد است که در المپیک ریو موفق به کسب مدال برنز شد. با زندگی شخصی و بیوگرافی حسن رحیمی آشنا شوید.

حسن رحیمی 

زندگی شخصی حسن رحیمی

برادر بزرگ‌ ترش کشتی گیر بوده است و دلیل اصلی پیوست او نیز به کشتی همین است اما مبارزه کردن را خودش نیز دوس دارد و با پشتکار فراوان به قهرمانی های پی در پی رسیده است.  کودکی خود را در منطقه 18 یا همان یافت آباد سپری کرده است. اولین مربی او آقای رضاجان و پس از نقل مکان به جاده ساوه زیر نظر آقای رسول دهقان نژاد به کشتی خود ادامه می دهد. در حال حاضر هم آقای دهقان نژاد هنوز مربی وی می باشد به گفته خودش " از بچگی تا الان دو مربی داشته‌ ام " الگوی ورزشی او علیرضا دبیر است و همیشه دوست داشته است مانند اوکشتی بگیرد. حسن رحیمی به تحصیلات خود نیز اهمیت داده است. او دانشجوی رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری است. 

بیوگرافی حسن رحیمی برنده مدال برنز المپیک 2016

حسن رحیمی ورزش کشتی را از ۱۱سالگی آغاز کرد و باپشتکار فراوان توانست در مدت کوتاهی توانایی‌های خود در این عرصه را به اثبات برساند. وی با غلبه بر حریفان خود از جمله عباس دباغی پیراهن تیم ملی را به تن کرد. فنی که او در آن مهارت دارد گرفتن مچ پا است و در مسابقات مختلف حریفان خود را با این فن آزار داده است. در سال ۲۰۰۹ موفق شد مدال برنز قهرمانی کشتی آسیا را کسب کند، او همچنین توانست در مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۱ مدال برنز را از آن خود کند. در سال ۲۰۱۲ او توانست مدال طلا قهرمانی کشتی آسیا را کسب کند اما در المپیک ۲۰۱۲ توسط آمیت کومار از دور رقابت ها حذف شد.

حسن رحیمی

حسن رحیمی در المپیک ریو 2016 

حسن رحیمی کشتی‌گیر وزن 57 کیلوگرم تیم ملی در نخستین مسابقه خود با پنج فیتیله پیچ پیاپی برابر مناتس کایان از ارمنستان به برتری رسید و در یک دقیقه و 30 ثانیه به امتیاز عالی رسید و با نتیجه 11 بر صفر به مرحله بعد راه یافت. رحیمی دومین بازی خود را با درخشش خیره کننده و نتیجه 6 بر یک برابر مکرر لبدوف حریف روسی پشت سر گذاشت اما پس از آن در عین ناباوری در نیمه نهایی مقابل حریف ژاپنی شکست خورد تا کاروان ایران از طلایی دیگر محروم شود. کشتی‌گیر دلاور و جسور تهرانی تیم ایران لحظاتی پس از شروع تایم دوم با زیرگیری زیبا 2 امتیاز دیگر به دست آورد و ثانیه‌هایی بعد حریف خود را ضربه فنی کرد و توانست 56 ثانیه به پایان به برتری برسد و به مدال برنز برسد. نکته غم انگیز اشک رحیمی بعد از این کشتی عالی بود؛ مسلما لیاقت این کشتی‌گیر بیش از برنز بود، کسی که شاید انتظار نداشت کشتی‌گیر گمنام ژاپن مقابل او اینطور ظاهر شود و شکستش دهد.

حسن رحیمی

حسن رحیمی در جایگاه دوم رنکینگ جهانی


اسامی آزادکاران برتر جهان در ماه می میلادی سال 2016 اعلام شد که حسن رحیمی کشتی گیر نامی کشورمان در جایگاه دوم قرار دارد. افتخارات حسن رحیمی در مسابقات جهانی و آسیایی قابل توجه می باشند. البته حسن رحیمی در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ نتوانست مدالی کسب کند. ولی  به همراه تیم بیمه رازی شهدای جویبار قهرمان نخستین دوره رقابت های لیگ جهانی کشتی آزاد شد.حسن رحیمی


اهدای مدال به بارگاه ملکوتی امام رضا

حسن رحیمی به همراه حسن یزدانی، با توجه به قول و قراری که قبل از اعزام به برزیل این دو ورزشکار داشتند، مدال‌ های خود را به آستان مقدس رضوی تقدیم کردند تا خادم الرضا شوند. پس از ورود به کشور، مدال طلای یزدانی و حسن رحیمی در اختیار خدمتگزاران به حرم امام رضا (ع) قرار می‌گیرد.

عناوین و افتخارات حسن رحیمی


نقرهقهرمانی جهان (2015)
برنزقهرمانی جهان (2014)
طلاقهرمانی جهان (2013)
برنزقهرمانی جهان (2011)
طلاقهرمانی آسیا (2012)
برنزقهرمانی آسیا (2009)
برنز                         بازیهای المپیک ریو 2016

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.