تلاش تکواندوکاران برای کسب سهمیه المپیک در ایستگاه رم/ رقابت 253 تکواندوکار در مرحله اول گرندپری 2023

تلاش تکواندوکاران برای کسب سهمیه المپیک در ایستگاه رم/ رقابت 253 تکواندوکار در مرحله اول گرندپری 2023
مرحله نخست رقابت های گرندپری در سال 2023 از جمعه هفته جاری به میزبانی ایتالیا در شهر رم و با حضور 12 تکواندوکار از کشورمان آغاز می شود.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از فدراسیون تکواندو، در این دوه از مسابقات که از سری رقابت های G6 است،  253 تکواندوکار از 55 کشور از روز جمعه 19 خرداد به مدت 3 روز در 8 وزن المپیکی (4 وزن بانوان و 4 وزن آقایان) در سالن دانشگاه تربیت بدنی «فرو ایتالیکو» شهر رم  به رقابت خواهند پرداخت. 
 
رقابت های گرندپری  با حضور 32 تکواندوکار برتر رنکینگ المپیکی برگزار خواهد شد که در صورت انصراف یک تکواندوکار، نفرات با رنکینگ بالای 32 نیز دعوت می شوند که از ایران ابوالفضل زندی، مهدی حاجی موسایی، متین رضایی، مهران برخورداری، امیرمحمد بخشی، ابوالفضل عباسی و علیرضا نادعلیان در بخش مردان، مبینا نعمت زاده، غزل سلطانی، ناهید کیانی، نرگس میرنوراللهی و ملیکا میرحسینی در گروه بانوان بر همین اساس جواز حضور در گرندپری رم را بدست آورده اند. 
 
مطابق برنامه اعلام شده از سوی میزبان، جمعه نهم ژوئن (19 خرداد ماه) در روز نخست این مسابقات رقابت های اوزان 57- کیلوگرم بانوان، 68- و 80+ کیلوگرم آقایان برگزار می شود که ناهید کیانی، متین رضایی، ابوالفضل عباسی و علیرضا نادعلیان نمایندگان ایران هستند.
 
نرگس میرنواللهی، ملیکا میرحسینی در وزن 67- کیلوگرم بانوان، ابوالفضل زندی و مهدی حاجی موسائی در وزن 58- کیلوگرم مردان شنبه دهم ژوئن(20 خردادماه) به مصاف رقبای خود می روند و یکشنبه 21 خرداد ماه در روز سوم این مسابقات رقابت های اوزان 49- کیلوگرم بانوان و 80- کیلوگرم آقایان برگزار می گردد که مبینا نعمت زاده، غزل سلطانی، مهران برخورداری و امیرمحمد بخشی نمایندگان ایران خواهند بود.
 
هدایت تیم ملی در گروه آقایان برعهده بیژن مقانلو به عنوان سرمربی است؛ مسعود حجی زواره نیز مربی خواهد بود. در گروه بانوان مینو مداح سرمربی و مهروز ساعی مربی هستند. همچنین دکتر رهبری به عنوان پزشک تیم را یاری می کند. 
 
به نفرات برتر این مسابقات به ترتیب کسب مدال طلا، نقره و برنز 60، 36 و 21.6 امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می گیرد. 
۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۰۰

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.