مظلومی برای سومین دوره متوالی رییس فدراسیون نابینایان شد

مظلومی برای سومین دوره متوالی رییس فدراسیون نابینایان شد
محمدرضا مظلومی با کسب ۴۴ رای از مجمع انتخابات فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان برای چهار سال به ریاست این فدراسیون برگزیده شد.
 به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان مجمع انتخاباتی فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان امروز (یکشنبه) به ریاست محمد پولادگر معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزیر ورزش و جوانان برگزار شد. در این مجمع محمود خسروی‌وفا به عنوان رییس کمیته ملی پارالمپیک، فضل‌الله باقرزاده نماینده کمیته ملی المپیک، علیرضا خسروی مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها، مهدی مستجاب‌الدعوه مسوول امور مجامع فدراسیون‌های ورزشی نیز حضور داشتند.

محمدرضا مظلومی و روزبه زورقی ۲ مدعی رسیدن به کرسی ریاست فدراسیون بودند.

پیش از این، اسامی محمدرضا مظلومی (رییس پیشین فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان)، عباس صادق‌زاده (رییس هیات نابینایان و کم‌بینایان استان کرمان) و روزبه زورقی (رییس هیات نابینایان و کم‌بینایان استان البرز) به عنوان نامزدهای تاییدصلاحیت‌شده اعلام شده بودند، اما پس از تعویق انتخابات، نام صادق‌زاده از این فهرست حذف شد.

در مجمع امروز ابتدا زورقی برای ارایه برنامه پشت تریبون قرار گرفت و گفت: از پیشکسوتم محمدرضا مظلومی رخصت می‌گیرم. برای فدراسیون برنامه ویژه دارم و بخش زیادی از این برنامه به تقویت هیات‌ها برمی‌گردد. کمیسیون‌های تخصصی با حضور فعالان ورزش نابینایی در دستور کار قرار می‌گیرد. تعامل سازنده با تشکل نابینایان اولویت من است تا بتوانم ورزش این قشر را در مسیر توسعه قرار دهم. به دنبال تحولی در ورزش و کسب میزبانی در سطح بین‌المللی هستم تا ارتباطات بین‌المللی تقویت شود.

مظلومی نیز با ارایه برنامه خود گفت: در مدت مدیریتم کارهایی انجام شد اما راضی نیستم. در بازی‌های پاراآسیایی شرکت کردیم و نتایج خوبی کسب کردیم. در پارالمپیک‌ها نیز نتایج عالی بودی و در توکیو چهار طلا و ۲ نقره کسب کردیم. البته این شرایط مطلوب نیست اما با کمک‌های فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک باید اقدامات اساسی‌تری در ورزش این قشر انجام شود.

بعد از ارائه برنامه‌ها، رای‌گیری از اعضای مجمع شروع و در نهایت مظلومی با ۴۴ رای برای چهار سال دیگر ریاست این فدراسیون را بر عهده گرفت. زورقی چهار رای کسب کرد و یک رای هم سفید بود.

مظلومی پس از انتخاب به عنوان رییس فدراسیون اظهار داشت: از تمام اعضای مجمع تشکر می‌کنم. رای مجمع، اعتماد به نامه من بود و این یک تکلیف سنگین است، امیدوارم خدا کمک کند در دوره جدید برای توسعه و تحول ورزش این قشر گام بردارم.

اما در ادامه نشست مجمع انتخاباتی و بر اساس اساسنامه جدید، رییس منتخب فدراسیون باید پنج عضو هیات رئیسه شامل ۲ نایب رییس، ۲ خبره و یک خزانه‌دار را معرفی کند.

در مجمع انتخاباتی فدراسیون نابینایان، مظلومی رییس منتخب، پنج نفر را به عنوان اعضا هیات رییسه معرفی کرد که شاهین امینی با کسب ۴۳ رای نایب رییس، فائزه توسلی با کسب ۴۶ رای نایب رییس، حسن علیمردانی با ۴۶ رای خزانه‌دار، علی‌اصغر هادی‌زاده ۴۴ رای به عنوان کارشناس خبره، فریبا محمدی با کسب ۴۱ رای به عنوان کارشناس خبره برگزیده شدند.

نخستین مجامع انتخاباتی فدراسیون‌های ورزشی وزارت ورزش و جوانان دولت سیزدهم با برپایی مجمع انتخاباتی فدراسیون کوهنوردی در ۱۲ دی ماه آغاز شد که با اعلام این نهاد ورزشی قرار بود ١٠ مجمع انتخابات دیگر برگزار شود که از بین ١٠ مجمع، انتخابات فدراسیون‌های نابینایان، دانش‌آموزی، بسکتبال، اسکیت و تیراندازی به تعویق افتاده بود اما اسکیت و نابینان طی دیروز و امروز برگزار شد.

تاکنون هفت مجمع انتخاباتی فدراسیون‌ها در دولت سیزدهم برگزار شده است و هشتمین مجمع انتخاباتی که بسکتبال است ٦ بهمن برگزار می‌شود.

«سیدمحمد پولادگر» معاون وزیر ورزش نیز خطاب به اعضای جدید هیات رییسه فدراسیون گفت: از این پس در طول دوره به عنوان یاران رییس فدراسیون خواهید بود. بازرس یکی از اعضای مهم مجمع است و از اعضا کسب اجازه می‌کنم تا بازرس را هم انتخاب کنیم.

«فضل‌الله باقرزاده» نماینده کمیته ملی المپیک هم گفت: سه دهه مظلومی را می‌شناسم و باید قدردان آنها باشیم
۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۳۴

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.