برگزاری دومین جلسه کارگروه ترویج اخلاق و منش پهلوانی در ورزش

برگزاری دومین جلسه کارگروه  ترویج اخلاق و منش پهلوانی در ورزش
دومین نشست کارگروه «ترویج اخلاق و منش پهلوانی در ورزش» کمیسیون اخلاق کمیته ملی المپیک عصر روز گذشته (سه شنبه 7 بهمن) در سالن جلسات کمیته ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک،‌ دومین نشست کارگروه «ترویج اخلاق و منش پهلوانی در ورزش»  در چارچوب فعالیت‌های اجتماعی کارگروه های کمیسیون اخلاق کمیته ملی المپیک با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و تنی چند از مربیان و پیشکسوتان ورزش کشور و نمایندگانی از صداو سیما ، معاونت فرهنگی قوه قضائیه ، پیشگیری از وقوع جرم  و امنیت عمومی ناجا  و سازمان بسیج ورزشکاران برگزار شد.
راه های موثر ترویج اخلاق در ورزش کشور و نیز نقش و سهم دستگاهها مختلف در این زمینه  به عنوان دستور جلسه مذکور مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهادات متنوعی از جمله بستر سازی برای الگو سازی دوباره در ورزش، مشخص شدن و تفکیک  جامعه هدف و توجه به اخلاق حرفه ای در هر سطح ، احصاء مصادیق اخلاق مداری در ورزش و نهاد سازی و شبکه سازی برای ترویج آن و رصد موارد و رفتارهای اخلاقی و تجلیل  و معرفی آن و پیشنهاداتی برای دستگاه های تصمیم گیر و تصمیم ساز در سطوح مختلف ورزش کشور و... از جمله مصوبات این جلسه بود.
دراین نشست  بیژن ذوالفقار نسب پیشکسوت فوتبال با ابراز خرسندی از حضور در نشست کمیسیون اخلاق کمیته ملی المپیک گفت: متاسفانه در شرایط فعلی ورزش کشور جایگاه اخلاق خالی است و بسیار جای خوشحالی دارد که نهاد معتبری مثل کمیته ملی المپیک به اخلاق و آداب ورزشی صحیح ورود کرده است و برای برون رفت از این مسئله راهکارهایی از کانال کمیته مطرح  و در اختیار جامعه ورزش قرار می گیرد.
وی ادامه داد: می بایست دانشگا ها، باشگاه ها و کمیته آموزش فدراسیون های مختلف ورزشی به  مربیان ورزشی، موضوعات مهم اخلاق و رفتارهای صحیح ورزشی را آموزش دهند تا آنان نیز به ورزشکاران انتقال دهند.
پیشکسوت فوتبال تاکید کرد: از آنجایی که اکثر ورزشکاران از خانه و خانواده و همچنین  بدلیل پرداختن به تمرینات ورزشی از تحصیل تا مراتب بالای دانشگاهی محروم هستند به همین منظور در فراگیری اصول اخلاقی دچار کمبودهایی هستند که باید تدابیری برای آموزش مباحث اخلاقی، فرهنگی و تربیتی  مربیان طراحی شود تا آنان نیز به ورزشکاران انتقال دهند.


۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۳۲

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.