سایه تعویق بر سر المپیک زمستانی پکن 2022

سایه تعویق بر سر المپیک زمستانی پکن 2022

پس از تعویق بازی های المپیک تابستانی توکیو2020 بدلیل پاندمی کرونا اکنون نوبت به گمانه زنی های متعدد در خصوص لغو یا تعویق المپیک زمستانی پکن2022 رسیده است.
به گزارش  روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از کیودونیوز، هراس از انتشار ورژن جهش یافته و خطرناکتر کووید19 که به تازگی در حال درنوردیدن بسیاری از کشورهای دنیاست؛ برگزاری بازی های المپیک زمستانی را هم با اما و اگر مواجه کرده است.

برخی از شرکتهای ژاپنی که عملکردشان در داخل کشور درگیر اقتصاد متاثر از پاندمی کرونا شده است، از قبل برای تأمین پرسنل لازم و گسترش تجارت خود برای رویدادهای بزرگ چین در فوریه 2022 پیش بینی های لازم را انجام داده اند. بنا بر اعلام سخنگوی وزارت امور خارجه چین، آماده سازی ها برای برگزاری بازی های المپیک زمستانی در پکن همچنان روندی پویا و در حال انجام دارد اما این در حالیست که گمانه زنی ها برای تعویق یا لغو این رویداد نیز آغاز شده است.

بسیاری از مسابقات آزمایشی برای بازی های زمستانی با توجه به همه گیری کرونا لغو گردید و این موضوع ذهنیتی را ایجاد می کند که ممکن است برگزاری المپیک زمستانی در هاله ای از ابهام قرارگیرد. از آنجا که افزایش پاندمی جدید در اواخر فوریه سال 2020 به اوج خود رسید، دومین اقتصاد بزرگ جهان علائم بهبودی داوطلبانه را نمایان ساختکه عمدتا تشدید فعالیتهای تجاری و بهبود خرده فروشی از نتایج آن به شمار می رود.

اکنون باید دید کشوری که منبع آغاز گسترش و تشدید پاندمی کرونا بوده است چگونه می تواند بر شرایط دشوار فائق آمده و خود برای برگزاری یک رویداد بزرگ المپیکی در پایتخت آماده نماید.

۱۰ دی ۱۳۹۹ ۱۴:۴۷

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.