والیبال قهرمانی زنان آسیا؛ پیروزی ملی پوشان ایران برابر هنگ کنگ

والیبال قهرمانی زنان آسیا؛ پیروزی ملی پوشان ایران برابر هنگ کنگ
تیم ملی والیبال زنان ایران در دومین دیدار خود در رقابت های قهرمانی آسیا در کره جنوبی با برتری ۳ بر صفر مقابل هنگ کنگ به جمع هشت تیم برتر مسابقات راه یافت.
 
 
 
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون والیبال ؛تیم های ملی والیبال زنان ایران و هنگ گنک در حالی از ساعت ۹:۳۰ امروز (سه شنبه) به وقت محلی رو در روی یکدیگر قرار گرفتند که هر ۲ تیم از کره جنوبی میزبان شکست خورده بودند و پیروزی در این بازی به معنای صعود به مرحله بعدی و قرار گرفتن در جمع هشت تیم برتر آسیا بود و در نهایت تیم ایران توانست به پیروزی در این مسابقه با نتیجه ۳ بر صفر دست پیدا کند.
 
ایران با ترکیب مائده برهانی، مهسا صابری، فرزانه مرادیان، مهسا کدخدا، شبنم علی‌خانی و مونا دریس محمودی بازی را آغاز کرد.
 
ست اول:
 
تیم ایران در این مسابقه شروع بسیار خوبی داشت و اجازه نداد هنگ‌کنگی‌ها فرصت خودنمایی داشته باشند و در هر ۲ وقت استراحت فنی با اختلاف ۴ امتیازی از زمین خارج شد.
مونا دریس محمودی در حالی که دچار آسیب دیدگی جزئی از ناحیه زانو بود در جایگاه مدافع میانی به خوبی ظاهر شد و تیم ملی ایران توانست با امتیاز ۲۵ - ۲۰ ست اول را به سود خود به پایان ببرد.
نگین شیرتری، پوران زارع و زهرا بخشی در ست اول برای برخی امتیازات به ترکیب تیم ایران اضافه شدند و نمایش خوبی داشتند.
 
ست دوم:
هنگ‌گنگ در ست دوم توان مقابله با تیم ملی ایران را نداشت و در وقت استراحت فنی دوم تنها ۲ امتیاز روی تابلوی امتیازات ثبت کرد. در جریان این مسابقه حاضرین در سالن به ویژه ایرانیان به شدت تیم ملی را تشویق کردند تا ملی‌پوشان با حمایت قابل توجهی در سالن همراه باشند.
نگین شیرتری و پوران زارع در ست دوم در ترکیب اصلی قرار داشتند و در امتیازات پایانی ست دوم پوران زارع جای خود را به ندا چملانیان داد. حملات مهسا کدخدا و مائده برهانی سد دفاعی هنگ گنک را ناکارآمد ساخت و بانوان ایران با نتیجه ۲۵ بر ۱۵ در این ست به برتری رسیدند.
 
 
ایران با ترکیب مائده برهانی، پوران زارع، مهسا صابری، فرزانه مرادیان، شبنم علی‌خانی و مهسا کدخدا ست سوم را شروع کرد. سرمربی تیم ملی ایران با قراردادن پوران زارع در خط دفاعی خود، دیوار دفاعی تیم ایران را مستحکم‌تر کرد. با امتیاز حمله مهسا صابری، وقت استراحت فنی اول با نتیجه ۸-۴ فرا رسید تا باز هم مشخص شود که تیم ملی هنگ‌کنگ نمی تواند برابر بانوان ایران مقاومت کند.
 
مهسا صابری و مائده برهانی پس از سرویس‌های خوب زهرا بخشی و مهسا کدخدا، توپ‌های برگشتی حریف را با موفقیت تبدیل به امتیاز کردند و تیم ملی زنان ایران توانست با امتیاز مشابه ست دوم، ۲۵-۱۵ بازی را به پایان ببرد و با کسب برد در این مسابقه به عنوان تیم دوم گروه خود، به جمع هشت تیم برتر راه یابد.
 
در جریان این مسابقه مائده برهانی کاپیتان تیم ملی ایران با کسب ۱۵ امتیاز توانست عنوان امتیازآورترین بازیکن میدان را کسب کند.
۳۰ اَمرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۸

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.