رقابت های بین المللی کشتی آزاد جوانان جام قهرمانان ترکیه؛فیروزپور و عبدالهی به مدال طلا دست یافتند

رقابت های بین المللی کشتی آزاد جوانان جام قهرمانان ترکیه؛فیروزپور و عبدالهی به مدال طلا دست یافتند

محمدصادق فیروزپور و علیرضا عبداللهی به مدال طلای اوزان 70 و 92 کیلوگرم رقابت های بین المللی کشتی آزاد جوانان جام قهرمانان ترکیه دست یافتند.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، رقابت های بین المللی کشتی آزاد جوانان جام قهرمانان ترکیه از ظهر پنج شنبه و با برگزاری مسابقات چهار وزن نخست در شهر آنتالیا ترکیه آغاز شد که در پایان دیدارهای این اوزان در امشب (جمعه)، محمدصادق فیروزپور و علیرضا عبدالهی در اوزان 70 و 92 کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند.
همچنین امروز (جمعه) نیز رقابت های مقدماتی سه وزن دوم برگزار شد که علیرضا رکابی در وزن 97 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت و علی اشکیور و عبداله شیخ اعظمی در اوزان 65 و 79 کیلوگرم در گروه بازنده ها (شانس مجدد) حضور دارند.
نتایج سه نماینده کشورمان در مسابقات چهار وزن نخست به شرح زیر است:
در وزن 61 کیلوگرم مهدی شیرازی در دور نخست کادیرجان از قرقیزستان را با نتیجه 11 بر صفر شکست داد اما در دور بعد مقابل حریف ترک خود در یک کشتی نزدیک با نتیجه 6 بر 6 مغلوب شد و با توجه به شکست حریفش در مرحله نیمه نهایی، شیرازی از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 70 کیلوگرم محمدصادق فیروزپور در دور بیلال آکبی از ترکیه را با نتیجه 7 بر 6 مغلوب کرد وی در در دوم با نتیجه 10 بر صفر آتای مامعلی از قرقیزستان را شکست داد و در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. فیروزپور در دیدار فینال با نتیجه 4 بر 2 از سد حریف آذربایجانی گذشت و به مدال طلا دست یافت.
در وزن 92 کیلوگرم علیرضا عبداللهی در دو دور گئورگی چانکسلانی از گرجستان و کشتی گیری از ترکیه را با نتایج 10 بر صفر و 14 بر 2 مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. عبداللهی در دیدار فینال با نتیجه 10 بر صفر از سد نماینده کشور آذربایجان گذشت و صاحب مدال طلا شد.
نتایج کشتی گیران کشورمان در رقابت های مقدماتی سه وزن دوم به شرح زیر است:
در وزن 65 کیلوگرم علی اشکیور در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر از سد حریف قزاقستانی گذشت وی در دور دوم مقابل کشتی گیری از جمهوری آذربایجان مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، اشکیور به گروه بازنده ها رفت تا فردا رقابت های خود را در این گروه برای کسب مدال برنز برگزار کند.
در وزن 79 کیلوگرم عبداله شیخ اعظمی در دیدار نخست مغلوب حریف آذربایجانی شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. در همین وزن علی شکوری مقابل حریفی از کشور ترکیه با نتیجه 8 بر 4 مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی گیر ترک در دورهای بعد، از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 97 کیلوگرم علیرضا رکابی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر کشتی گیر جمهوری آذربایجان را از پیش رو برداشت وی در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر از سد نماینده گرجستان گذشت و در دیدار نیمه نهایی نیز با نتیجه 4 بر یک حریف ترک خود را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد.
مسابقات، شانس مجدد رده بندی و فینال سه وزن دوم فردا (شنبه) برگزار می شود، و رقابت های اوزان 57، 86 و 125 کیلوگرم نیز روزهای شنبه و یکشنبه برگزار می شود.

۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۱۵

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.