French Arabic English Persian
 
المپیک 1948
المپیک 1948
المپیک 1952
المپیک 1952
المپیک 1956
المپیک 1956
المپیک 1960
المپیک 1960
المپیک 1964
المپیک 1964
المپیک 1968
المپیک 1968
المپیک 1972
المپیک 1972
المپیک 1976
المپیک 1976
المپیک 1988
المپیک 1988
المپیک 1992
المپیک 1992
المپیک 1996
المپیک 1996
المپیک 2000
المپیک 2000
المپیک 2004
المپیک 2004
المپیک 2008
المپیک 2008
المپیک 2012
المپیک 2012

آخرین اخبار

 
 
با اعلام فدراسیون جهانی،ناظر فنی مسابقات جام باشگاه‌های آسیا و جام ریاست فدراسیون جهانی معرفی شد
(۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۲۷)
رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی ساحلی – آبادان؛از نفرات شرکت کننده آزمایش دوپینگ گرفته می شود
(۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۲۲)
دبیر کمیسیون فناوری و اطلاعات : هدف ما یکپارچگی، ارتقاء و تبادل تجربیات در آی تی ورزش است
(۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۱۰)
برگزاری نخستین کمیسیون فناوری و اطلاعات کمیته ملی المپیک با فدراسیون ها
(۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۰۲)
رئیس کمیسیون بازاریابی:برگزاری همایش بین المللی در دستور کار ماست
(۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۵۷)
از سوی رییس کمیته ملی المپیک؛متن حکم دکتر سجادی برای سرپرستی کاروان اعزامی به بازیهای المپیک توکیو صادر شد
(۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۳۲)
در راه رقابتهای جهانی رومانی؛اردوی آماده سازی تیم ملی جوانان دارت از چهارشنبه در طبس استارت می خورد
(۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۶)
دکتر عطارد: حضور مربی تغذیه ورزشی در کنار ورزشکاران الزامی است
(۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۵۱)
برای اولین بار در تاریخ رخ داد؛حضور 2 بازیکن ایرانی در جمع 100 شطرنجباز برتر جهان
(۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۴۶)
نخستین نشست مدیران IT فدراسیونهای ورزشی به میزبانی کمیته ملی المپیک فردا برگزار می شود
(۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۴۶)
نشست کمیسیون صلح و ورزش در کمیته ملی المپیک برگزار شد
نشست کمیسیون صلح و ورزش عصر امروز با حضور آیت الله دکتر سید مصطفی محقق داماد از حقوقدانان، مجهتدین و استاد دانشگاه و حوزه، دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، عارف رییس کمیسیون و دیگراعضای کمیسیون،روسای فدراسیونها روسای کمیسیونها و جمعی از مدیران در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛در ابتدای این نشست دکتر صالحی امیری ضمن خیر مقدم به مدعوین اظهار کرد: برعکس تصویر بیرونی که معمولا نهاد کمیته ملی المپیک را با مدال هایشان می شمرند و مقایسه می کنند، در خود نهاد  کمیته بین المللی المپیک قضاوت براساس فعالیت های اجتماعی و فرهنگی است و در حال حاضر ۱۷ کمیسیون در کمیته ملی المپیک فعال هستند که در این جمع روسای کمیسیون ها حضور دارند. هدف از برگزاری این نشست آغاز رسمی فعالیت کمیسیون صلح و ورزش است که اولین جلسه اش امروز برگزار می شود و از این پس با نظم و انضباط برای دستیابی به اهداف معین استمرار پیدا خواهد کرد.
وی ادامه داد: ما باور داریم که ورزش ایران می تواند عامل اصلی توسعه اجتماعی و فرهنگی جامعه باشد و معتقدیم ظرفیت ورزش نظام می تواند نشاط، غرور، هویت و اعتماد اجتماعی را تقویت کند و در هر رویدادی که ما نتیجه می گیریم جامعه احساس هویت، غرور و سرزندگی پیدا می کند و در بعضی از مواقع جامعه دچار هیجانات عجیبی می شود که نشان از عمق شادکامی مردم دارد.
صالحی امیری تصریح کرد: ما در جامعه ورزش برای خود رسالت تعریف کردیم که ورزش ایران باید هم به لحاظ اجتماعی و هم به لحاظ فرهنگی از تراز بالایی برخوردار باشد. ارزش های انسانی، اخلاقی، فضیلت، معرفت، همدلی، هم نوایی، همگرایی و انسجام ملی از اهداف بلند و مهم فرهنگی است که جمعی از نخبگان فرهنگی که امروز در این جمع حضور دارند با محوریت آقای نقویان این اهداف را دنبال می کنند.
رییس کمیته ملی المپیک تصریح کرد:همچنین مسئله مهم محیط زیست که از مسائل مهم و جدی جامعه ایران است در دستور کار بوده  و بصورت دائم در معرض فعالیت ماست و تاکنون دو همایش را در سال جاری در این خصوص برگزار کردیم.مقوله ای به نام زنان در ورزش ایران مسئله مهمی است که خانم طاهریان که در این جمع حضور دارند که از سرآمدان زنان با فضیلت در ورزش ایران هستند با همکاری برخی دیگر از بانوان جامعه بزرگی هستند که در این زمینه فعالیت خوبی دارند. امروز زنان ما در حوزه ورزش جزو سرآمدان هستند و طبق هدف گذاری که انجام دادیم پیش بینی می کنیم حداکثر تا یک دهه آینده برابری کمی و کیفی حضور زنان در ورزش قهرمانی شاهد خواهیم بود.
همچنین  حمید رضا عارف رییس کمیسیون صلح ورزش ضمن معرفی اعضای کمیسیون در خصوص اهداف آن گفت: کمیسیون صلح و ورزش به طور خاص با توجه به منشور المپیک که یکی از اهدافش برقراری صلح و گفتگوی سازنده بین تمام ملت ها و استفاده از ورزش در عرصه صلح هست، فعالیت می کند، ما در این کمیسیون بعنوان بازوی مشورتی کمیته ملی المپیک، ایجاد گفتمان و فرهنگ سازی را  سرلوحه کار خودمان قرار دادیم و ضمن بهره مندی از دانشمندان و اساتید حوزه صلح پس از برگزاری جلسات  با اعلام فراخوان سعی داریم تا از نظرات افراد مشهور، چهره های شناخته شده هنری و ورزشی  که به بحث صلح و ورزش علاقمند هستند کمک بگیریم.
در این نشست فیلم مستندی در خصوص مباحث جنگ و صلح بنمایش در آمد و همچنین نقطه نظرات گوناگونی  در باره لزوم توجه و اهمیت به مقوله صلح و ورزش از سوی برخی حاضران  ابراز شد.
در این نشست طاهریان،باقرزاده ،نقویان،شهنازی ،سعیدی ،قراخانلو،شایسته،طباطبایی، اورسجی،قارداشی،آشوری،ثوری،میراسماعیلی،خانم فرهادیزاد، جعفری،شجیع،شعبانی،خانم منوچهری،خانم ترکان،کاوه صدقی،تاجیک،رحیمی،رضوانی،دهخدا،قاسمی،دادگر،قدیمی وجمعی دیگر از روسای فدراسیونها و کمیسیونهای کمیته ملی المپیک و اعضای کمیسیون صلح و ورزش حضور داشتند.

۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۹:۱۶

نظر مخاطبان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


المپیزم، آیین همت، نفرت ازترس، عشق به میهن، سخاوت، روحیه فتوت، جوانمردی و ارتباط تنگاتنگ با هنر و ادب است.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران می باشد.