French Arabic English Persian
 
المپیک 1948
المپیک 1948
المپیک 1952
المپیک 1952
المپیک 1956
المپیک 1956
المپیک 1960
المپیک 1960
المپیک 1964
المپیک 1964
المپیک 1968
المپیک 1968
المپیک 1972
المپیک 1972
المپیک 1976
المپیک 1976
المپیک 1988
المپیک 1988
المپیک 1992
المپیک 1992
المپیک 1996
المپیک 1996
المپیک 2000
المپیک 2000
المپیک 2004
المپیک 2004
المپیک 2008
المپیک 2008
المپیک 2012
المپیک 2012

آخرین اخبار

 
 
سالروز شهادت امام رضا علیه السلام تسلیت باد
(۲۸ آبان ۱۳۹۶ ۰۷:۳۴)
برای حضور در رقابت های زیر 23 سال جهان؛اعضای تیم ملی کشتی فرنگی امید صبح فردا راهی لهستان می شوند
(۲۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۲۷)
ایران میزبان مسابقات تنیس زیر 13 سال غرب آسیا شد
(۲۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۵۰)
برای شرکت در مسابقات کسب سهمیه گرنداِسلم؛تیم‌ملی تکواندو فردا شب عازم چین می‌شود
(۲۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۳۲)
ابراز همدردی و تسلیت کمیته ملی المپیک گرجستان در پی وقوع زلزله درغرب ایران
(۲۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۳۲)
شطرنج جوانان و دختران زیر ۲۰ سال قهرمانی جهان ؛یک برد و دو باخت برای شطرنج‌بازان ایران در دور پنجم
(۲۷ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۴۱)
روز عزای مسلمین است،در ناله جبریل امین است،مدینه شده غرق سوگ و ماتم،بهر مجتبی و نبی اکرم
(۲۵ آبان ۱۳۹۶ ۲۳:۴۱)
اردونشینان تیم ملی بوکس تست آمادگی جسمانی دادند
(۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۱۳:۳۸)
در ادامه جلسات بازیهای آسیایی اندونزی 2018؛نشست مسئولان کمیته ملی المپیک با فدراسیونهای دوومیدانی ، قایقرانی برگزار شد
(۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۱۳:۱۵)
با توجه به استعلامهای انجام شده؛ انتخابات کمیته ملی المپیک 25 دیماه و با اساسنامه فعلی برگزار می شود
(۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۴۸)
بازی‌های داخل سالن آسیا ۲۰۱۷- ترکمنستان ؛ ۳طلا، ۲ نقره و ۸ برنز حاصل کار کاروان ایران در پایان روز سوم رسمی
در پایان روز سوم بازی‌های داخل سالن آسیا کاروان ایران به ۱۳ مدال رنگارنگ دست یافت.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک ؛ در سومین روز رسمی  از بازی‌های داخل سالن آسیا که به میزبانی ترکمنستان در حال برگزاری است و نمایندگان ایران ۳ طلا، ۲ نقره و ۸ برنز در رشته‌های تکواندو، موی تای، کوراش، کشتی سنتی (کشتی با کمربند کلاسیک) و تکواندو کسب کردند.

نتایج نمایندگان ایران در پایان روز پنجم

* کشتی سنتی (کشتی با کمربند کلاسیک)

زنان:

وزن ۶۵- کیلوگرم، سحر غنی زاده کشتی گیر ایران در مرحله یک چهارم نهایی برابر دل افروز از ازبکستان بر روی تشک حاضر شد و در پایان با نتیجه ۷ بر ۲ شکست خورد. غنی زاده در حالی که با ۲ امتیاز جلو بود در دقایق پایانی ۲ امتیاز از دست داد و بازنده شد.  به این ترتیب غنی زاده از دور رقابت‌ها کنار رفت.

دیگر کشتی گیران حاضر در سالن به شدت سحر غنی زاده را تشویق می‌کردند و می‌گفتند شکست این حریف کار سختی نیست.

وزن ۵۰- کیلوگرم، لیلا سیاهوشی در مرحله یک چهارم نهایی، برابر نماینده هند قرار گرفت که با نتیجه ۷ بر صفر توانست او را شکست دهد. به این ترتیب با صعود سیاهوشی به نیمه نهایی کسب یک مدال برنز برای ایران قطعی شد. سیاهوشی در مرحله نیمه نهایی برابر نماینده ازبکستان قرار گرفت که با نتیجه  ۳ بر  ۱ شکست خورد و به همان مدال برنز اکتفا کرد.

در مرحله یک چهارم نهایی وزن ۷۰+ کیلوگرم نیز، آسیه شجاعی توانست پارهار چاند از هند را با نتیجه ۹بر صفر مغلوب کند و راهی نیمه نهایی شود. بنابراین یک مدال برنز دیگر برای ایران در بخش بانوان قطعی شد. او در مرحله نیمه نهایی با نماینده ترکمنستان رقابت کرد که در پایان شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند و به مدال برنز بسنده کرد.

در وزن ۶۰- کیلوگرم، ریحانه شیخیان برابر نماینده قرقیزستان روی تشک حاضر شد که با نتیجه ۹ بر صفر نتیجه را واگذار کرد و در دیدار دوم به مصاف نماینده ترکمنستان رفت که با نتیجه ۶  بر صفر  شکست را قبول کرد. شیخیان در بازی سوم مقابل زوهرا دیگر نماینده ترکمنستان ۵ بر صفر نتیجه را واگذار کرد. شیخیان در بازی چهارم خود مغلوب نماینده فیلیپین شد و در گروه پنج نفره پنجم شد.

در وزن ۵۵- کیلوگرم، زهرا یزدانی نیز در مرحله یک چهارم نهایی مقابل نماینده ترکمنستان ۱۰ بر صفر مغلوب شد.

مردان:

در وزن ۵۵ – کیلوگرم علی خلیلی در دور نخست مقابل جومایف از کشور میزبان ۹ بر صفر شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۰ – کیلوگرم قاسم نوروزی در دور نخست مقابل اوماتوف از ازبکستان ۷ بر صفر شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ – کیلوگرم اسماعیل امیری در دور نخست مقابل اوراساهیدوف از ترکمنستان ۶ بر ۳ شکست خورد و حذف شد.

در وزن ۷۰ – کیلوگرم محمد غلامی ابتدا قربان کولوف از قزاقستان را شکست داد اما در مبارزه دوم خود برابر رزیف از ازبکستان ۷ بر ۲ شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۸۰ – کیلوگرم یاسر محمدی در دور نخست حریفی از پاکستان را برد اما برابر نعمت‌اف از ازبکستان ۶ بر یک شکست خورد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۹۰ – کیلوگرم حامد میرزاپور، دارنده مدال نقره این بازی‌ها در دور نخست مقابل موزاپاروف از قزاقستان ۶ بر صفر شکست خورد و از دور این رقابت‌ها کنار رفت.

 محمود پروانه در وزن ۱۰۰ – کیلوگرم در دور نخست این رقابت‌ها مقابل باتار از مغولستان با نتیجه‌ ۳ بر صفر پیروز شد اما در دومین مبارزه خود و در مرحله یک چهارم نهایی برابر کولداشف از ازبکستان ۴ بر صفر شکست خورد و از این رقابت‌ها حذف شد.

در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم حبیب غلامپور نیز در دور نخست برابر سیونوف از ازبکستان ۴ بر صفر شکست خورد و حذف شد.

* بسکتبال سه نفره بانوان

تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان در دومین دیدار خود مقابل چین تایپه ۱۶ بر ۱۵ پیروز شد. بلند قامتان ایران پیش از این دیدار نیز افغانستان را ۲۱ بر ۴ شکست داده بود تا به عنوان صدرنشین گروه D سه روز دیگر مقابل میزبان رقابت‌ها صف آرایی کند.

* کوراش

زنان

در بخش بانوان زهرا باقری نماینده وزن ۸۷-کیلوگرم در مرحله یک چهارم نهایی حریف ویتنامی را شکست داد و ضمن قطعی کردن مدال برنز خود راهی نیمه نهایی شد تا با حریف ترکمنستانی مبارزه کند. باقری در نیمه نهایی مقابل حریف ترکمنی ضربه فنی شد و به مدال برنز بسنده کرد.

مردان

در بخش مردان نیز بهزاد وحدانی در وزن ۶۰- کیلوگرم پس از شکست حریف سوری در مرحله یک چهارم نهایی راهی نیمه نهایی شد و برنز خود را قطعی کرد.

وحدانی در نیمه نهایی حریف ترکمنی را شکست داد تا در فینال با دیگر نماینده ترکمنستان دیدار کند. او در نهایت به مدال طلا دست یافت.

* تکواندو

مردان

عرفان ناظمی در وزن ۸۰- کیلو گرم مردان در دیدار نخست کفایت الله غیاثی از افغانستان را ۲۵ بر ۶ شکست داد. او در مرحله یک چهارم نهایی برابر نورلان میرزابائف از قزاقستان بر روی شیاپ چانگ رفت و در دیداری که بارها جای برنده و بازنده عوض شد توانست ۱۶ بر ۱۵ به پیروزی برسد و مدال برنز را برای خود قطعی کند. ناظمی برای صعود به فینال به مصاف جمعه الارایمی از قطر رفت و در یک نبرد برتر ۲۸ بر ۱۵ پیروز مبارزه شد. ناظمی در فینال هم موفق شد ۱۳ بر ۲۲ لینگلانگ از چین را شکست دهد و پنجمین‌مدال طلای تکواندوی ایران را کسب کند.

هادی تیران ولی‌پور مبارز وزن ۵۸- کیلو گرم ایران پس از استراحت در دور نخست در مرحله یک هشتم نهایی ۱۲ بر ۱۰ در دیداری نزدیک نالبی روسلان از اردن را شکست داد. نماینده سبک وزن ایران در مرحله یک چهارم نهایی رو در روی اینتارات تاناوانگ از تایلند قرار گرفت و باز هم به سختی و با نتیجه ۱۸ بر ۱۶ به پیروزی رسید و توانست مدال برنزش را مسجل کند. ولی‌پور در نیمه نهایی با نیاز پولاتف از ازبکستان دیدار می‌کند. هادی تیران ولی پور در مرحله نیمه نهایی نیز با اختلاف یک امتیاز و با نتیجه ۱۳ بر ۱۲ نیاز پولاتف از ازبکستان را شکست داد و به فینال صعود کرد. تیران ولی‌پور در دیدار پایانی با نتیجه ۳۱ بر ۱۰ مبارزه به جون جانگ از کره جنوبی واگذار کرد و نخستین مدال نقره را برای تکواندوی ایران کسب کرد.

زنان

در در وزن ۶۲- کیلو گرم بانوان، پریسا جوادی در نخستین دیدارش از مرحله یک هشتم نهایی به مصاف مالیا پاسکا مبارز گمنام کشور تونگا رفت و با نتیجه ۳۱ بر صفر حریفش را از پیش رو برداشت و به جمع هشت نفر پایانی راه یافت. جوادی در مرحله یک چهارم نهایی موفق شد امیدا عبداللائوا از ازبکستان را ۱۰ بر ۹ شکست دهد و ضمن صعود به نیمه نهایی مدال برنزش را قطعی کند. جوادی در مرحله نیمه نهایی موفق شد تاناپا سائه لائو از تایلند را ۱۵ بر ۱۳ مغلوب کند و به فینال راه یابد. نماینده وزن ۶۲- کیلو گرم ایران در فینال رو در روی منگیو ژانگ از چین قرار گرفت و با کسب پیروزی موفق شد با کسب پیروزی ۱۵ بر ۱۳، ضمن کسب ششمین طلای تکواندوی ایران اولین نشان طلا تکواندو بانوان در بازی‌های داخل سالن آسیا را نیز کسب کند.

* دوچرخه سواری

در رقابت‌های اسپرینت دوچرخه سواری بازی‌های داخل سالن آسیا، محمد دانشور و علی علی‌عسگری در مرحله یک شانزدهم نهایی با حریفان خود به رقابت پرداختند. دانشور در مرحله یک شانزدهم نهایی با نماینده ترکمنستان رقابت کرد که در پایان دانشور زمان ۱۱ ثانیه  و ۷۷۹ ثانیه را به ثبت رساند و اول شد. علی علی‌عسگری دیگر ملی پوش ایران برای رسیدن به دور بعد با رکابزن امارات رقابت داشت که ملی پوش ایران زمان ۱۴ ثانیه  و ۷۷۹ هزارم ثانیه را ثبت کرد و در رده نخست قرار گرفت. به این ترتیب دو ملی پوش ایران راهی مرحله یک هشتم نهایی شدند. ادامه رقابت‌های اسپرینت فردا برگزار می‌شود.

* موی تای

تیم ملی موی‌تای ایران نیز امروز (چهارشنبه) با هشت نماینده در بخش مردان و زنان به مصاف رقبای خود رفت. در پایان مبارزات امروز از هشت نماینده ایران سه موی‌تای کار به مدال برنز رسیدند و پنج نماینده دیگر تیم ملی به مرحله فینال صعود کردند تا پنج مدال نقره را برای موی‌تای ایران قطعی کنند.

علی زرینفر نماینده وزن منفی ۶۰ کیلوگرم ایران با برد شیرین مقابل نماینده میزبان (ترکمنستان) کار را برای موی‌تای کاران آغاز کرد و اولین فینالیست ایران نام گرفت. در دومین دیدار نمایندگان ایران در وزن منهای ۵۱ کیلوگرم زنان، فاطمه یاوری در مقابل سلبی چوباکف از ترکمنستان پیروز شد. سعیده غفاری در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم زنان، مقابل انجان از ترکمنستان پیروز شد، کیوان سلیمانی با پیروزی مقابل نماینده عراق جواز ورود به رقابت نهایی دسته منفی ٧٥ کیلوگرم مردان را کسب کرد و در پایان هاشم بیگی در همان راند اول نماینده ترکمنستان را ناک‌اوت کرد و فینالیست دسته منفی٨١ کیلوگرم شد.

به این ترتیب پنج مدال نقره برای نمایندگان موی‌تای ایران قطعی شده است و از صبح فردا (پنج‌شنبه) پنج موی‌تای کار ایران برای کسب مدال طلا با حریفان خود به رقابت در مرحله فینال می‌پردازند.

اما رضا احمد نژاد در دسته منفی ٦٧ کیلوگرم مردان، زهرا بوربور اژدری در وزن منفی ٦٣.۵ کیلوگرم زنان و امیرحسین کمره‌ای در وزن منفی ٥٤ کیلوگرم به مدال برنز رقابت‌های موی‌تای بازی‌های داخل سالن آسیا رسیدند.

* تنیس

تیمی مردان

در ادامه رقابت‌های تنیس بازی‌های داخل سالن آسیا، تیم مردان ایران در نخستین بازی جدول دونفره به مصاف اندونزی نتوانست به پیروزی برسد. ایران با ترکیب حمیدرضا نداف و امیروالا معدنچی به رقابت پرداخت که با نتیجه ۲ بر صفر  بازی را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

انفرادی مردان

حمیدرضا نداف در دور دوم جدول انفرادی بازی‌های داخل سالن آسیا، امروز (چهارشنبه) برابر دنیس یوسیف از ازبکستان قرار گرفت و با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد و حذف شد.

* فوتسال بانوان

تیم ملی فوتسال بانوان امروز (چهارشنبه) در دومین بازی مرحله گروهی خود مقابل تایلند شکست خورد. ملی پوشان در دقیقه ۳ گل نخست را دریافت کردند و در دقیه ۲۹ گل دوم را خوردند. ایران هر دو گل را از روی نقطه پنالتی دریافت کرد. تیم ملی فوتسال بانوان در نخستین بازی خود روز شنبه فلسطین را با ۱۶ گل گلباران کرد و حالا با این شکست در رده دوم گروه قرار دارد و با سه امتیاز به نیمه نهایی صعود کرد و باید با تیم ژاپن سرگروه گروه A بازی کند.

* بیلیارد

مردان

سهیل واحدی در ماده اسنوکر شش توپ انفرادی و در دومین دیدارش در مرحله یک چهارم نهایی موفق شد در ماده شش توپ اسنوکر انفرادی الوی هایو تیان از چین را ۵ بر یک شکست دهد و به مرحله نیمه نهایی راه یابد. او پیش از این نماینده پاکستان را در مرحله یک هشتم‌نهایی مغلوب کرده بود. واحدی با راهیابی به جمع چهار نفر برتر مدال خود را نیز قطعی کرد.

زنان

در بخش بانوان بیلیارد ایران دو نماینده داشت که هر دو نفر در ماده ناین بال انفرادی با شکست برابر حریفان از دور رقابت‌ها کنار رفتند. اکرم محمدی در نخستین دیدارش ۷ بر ۱ برابر چن هو از چین شکست خورد و حذف شد. پریسا منگلی هم با قبول شکست ۷ بر ۱ مقابل هان یو از چین نفر یک رنکینگ جهانی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

* دوومیدانی

در ماده ۱۵۰۰ متر،  مسلم نیا دوست با ثبت رکورد ۳:۵۸.۶۵ ششم شد. در ۸۰۰ متر امیر مرادی با ثبت رکورد ۱:۴۹.۵۱ در این ماده سوم شد. در پرش ارتفاع کیوان قنبرزاده با توقف در مانع ۲.۲۶ متری به عنوان نایب قهرمانی پرش ارتفاع دست یافت. او رکورد ملی پرش ارتفاع  داخل سالن ایران را بهبود بخشید.

* مدال آوران ایران در روز پنجم بازی‌های داخل سالن آسیا:

پریسا جوادی-تکواندو- طلا

عرفان ناظمی-تکواندو-طلا

بهزاد وحدانی-کوراش-طلا

هادی تیران ولی پور-تکواندو-نقره

کیوان قنبرزاده-دو ومیدانی(پرش ارتفاع) - نقره

زهرا باقری-کوراش-برنز

آسیه شجاعی-کشتی سنتی-برنز

لیلاسیاهوشی-کشتی سنتی-برنز

یاسر محمودی- کشتی سنتی- برنز

رضا احمدنژاد-موی تای-برنز

زهرابوربور-موی تای-برنز

امیرحسین کمره ای-موی تای- برنز

امیر مرادی-دو ومیدانی (۸۰۰ متر)-برنز

مدال آوران ایران از روز نخست بازی‌های داخل سالن تا پایان روز پنجم به شرح زیر است:

* کشتی سنتی:

اسماعیل امیری- برنز

حبیب الله ترابی-برنز

قاسم دزی-برنز

ریحانه شیخیان- برنز

لیلا سیاهوشی-  دو مدال برنز

حامد میرزاپور- نقره

زهرا یزدانی-نقره

سعیده رحیمی-برنز

زهرامحمودی-برنز

زهرامجدی-برنز

یاسر محمودی- دو مدال برنز

داوود عوض زاده- برنز

آسیه شجاعی-برنز

* تکواندو

مهدی اسحاقی-طلا

مهدی جلالی- طلا

سعید رجبی- طلا

سروش احمدی- طلا

پریسا جوادی- طلا

عرفان ناظمی- طلا

هادی تیران ولی پور-نقره

فاطمه مداحی- برنز

* دوچرخه سواری

تیم اسپرینت متشکل از محمد دانشور، احسان خادمی  و علی علی عسگری- طلا

* جوجیتسو

مسعود حسن زاده- دو مدال نقره

مسعود جلیلوند- طلا وبرنز

سوده کمندانی-برنز

* دو ومیدانی

حسن تفتیان-طلا

کیوان باقرزاده-پرش ارتفاع-نقره

امیرمرادی-۸۰۰ متر-برنز

حسین کیهانی- برنز

رضا قاسمی-برنز

* موی تای

رضا احمدنژاد- برنز

امیر حسین کمره ای- برنز

زهرا بوربور-برنز

* کوراش

بهزاد وحدانی-طلا

زهرا باقری-برنز

۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۲۷

نظر مخاطبان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


المپیزم، آیین همت، نفرت ازترس، عشق به میهن، سخاوت، روحیه فتوت، جوانمردی و ارتباط تنگاتنگ با هنر و ادب است.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران می باشد.