French Arabic English Persian
 
المپیک 1948
المپیک 1948
المپیک 1952
المپیک 1952
المپیک 1956
المپیک 1956
المپیک 1960
المپیک 1960
المپیک 1964
المپیک 1964
المپیک 1968
المپیک 1968
المپیک 1972
المپیک 1972
المپیک 1976
المپیک 1976
المپیک 1988
المپیک 1988
المپیک 1992
المپیک 1992
المپیک 1996
المپیک 1996
المپیک 2000
المپیک 2000
المپیک 2004
المپیک 2004
المپیک 2008
المپیک 2008
المپیک 2012
المپیک 2012

آخرین اخبار

 
 
هجدهمین دوره بازی های آسیایی - جاکارتا؛ صداقت در تفنگ سه وضعیت ششم شد
(۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۳)
هجدهمین دوره بازی های آسیایی - جاکارتا؛ بازگشت تیم ملی کشتی آزاد به ایران
(۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۶)
هجدهمین دوره بازیهای آسیایی - جاکارتا ؛ مردانی با غلبه بر نفر سوم جهان به یک‌چهارم نهایی رفت
(۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۵)
هجدهمین دوره بازی های آسیایی - جاکارتا؛ پیروزی گرایی در گام نخست
(۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۱۸)
هجدهمین دوره بازی های آسیایی - جاکارتا؛ تراپ میکس ایران دهم شد و از رسیدن به فینال بازماند
(۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۰۴)
هجدهمین دوره بازی های آسیایی - جاکارتا؛ صعود نماینده ایران به فینال درساژ
(۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲)
هجدهمین دوره بازی های آسیایی - جاکارتا؛ 2 ملی‌پوش اسلالوم ایران راهی نیمه‌نهایی شدند
(۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۵۴)
هجدهمین دوره بازیهای آسیایی - جاکارتا ؛ صداقت در تفنگ سه وضعیت راهی فینال شد/ حذف نوروزیان از مسابقات
(۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۴۸)
هجدهمین دوره بازیهای آسیایی- جاکارتا ؛رجبی در راند طلایی حریف چینی را شکست داد/ مدال برنز سعید قطعی شد
(۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۴۶)
هجدهمین دوره بازی های آسیایی - جاکارتا؛ زهرا نعمتی در ریکرو انفرادی سی و یکم شد/صعود به مرحله حذفی
(۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۳۱)
رقابت‌های کشتی فرنگی دانشجویان جهان – ترکیه ؛تیم ملی ایران به عنوان سوم رسید /کسب یک مدال نقره و چهار برنز توسط فرنگی کاران
تیم ملی کشتی فرنگی دانشجویان ایران با کسب یک مدال نقره و چهار برنز به عنوان سومی رقابت های کشتی دانشجویان جهان در ترکیه رسید.

به گزارش روابط عمومی کمیته مکلی المپیک و به نقل از سایت  فدراسیون کشتی، دوازدهمین دوره رقابت های کشتی فرنگی دانشجویان جهان روزهای 8 و 9 آبان ماه در شهر کروم ترکیه برگزار شد و در پایان این مسابقات تیم ایران با یک مدال نقره فرشاد عیسوند در وزن 59 کیلوگرم، و چهار مدال برنز محمدرضا گرایی، برومند اصلان، رسول گرمسیری و امیر قاسمی منجزی و کسب 59 امتیاز به عنوان سومی رسید. در این مسابقات تیم های ترکیه با 64 و بلاروس با 59 امتیاز اول و دوم شدند. (تیم بلارس به خاطر داشتن مدال طلا در جایگاه دوم ایستاد.)

نتایج نمایندگان کشورمان در این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن 59 کیلوگرم فرشاد عیسوند پس از استراحت در دور نخست در دور دوم حریفی از کشورترکیه را با نتیجه 5 بر یک شکست داد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 2 بر صفر از سد کشتی گیر قزاقستانی گذشت و به دیدار فینال رسید اما در این دیدار با نتیجه 7 بر 2 مغلوب کشتی گیر مطرح قرقیزستانی شد و به مدال نقره رسید.

محمد رضا گرایی در وزن 66 کیلوگرم در دور اول کشتی گیر اوکراینی و دارنده مدال طلای جوانان جهان را با نتیجه 4 بر یک شکست داد و در دور دوم نیز نماینده کشور اسپانیا را 8 بر صفر از پیش رو برداشت اما در دور سوم مقابل نماینده ترکیه تن به شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد و در این دیدار با غلبه بر نماینده لهستان مدال برنز را به گردن آویخت.

در وزن 71 کیلوگرم برومند اصلان که در دور اول با قرعه استراحت روبرو بود در دور دوم مقابل کشتی گیر آلمانی با نتیجه 7 بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل نماینده کشور قزاقستان با نتیجه 5 بر 2 شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. اصلان در این دیدار مقابل کشتی گیری از کشور اوکراین با نتیجه 6 بر 4 به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

رسول گرمسیری در وزن 75 کیلوگرم، در اولین مسابقه خود برابر نماینده روسیه با نتیجه 6 بر صفر به برتری رسید و در دور بعد برابر ورزشکاری از لهستان شکست خورد تا به دیدار رده بندی برسد. گرمسیری در مسابقه رده بندی برابر حریف بلاروس خود به برتری دست یافت و توانست صاحب مدال برنز شود.

علی زینتی رفاه در وزن 80 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول در دور دوم نماینده کشور لهستان را با نتیجه 2 بر یک شکست داد اما در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه  2 بر یک مغلوب حریف ترک شد و راهی دیدار رده بندی شد اما در این دیدار مقابل نماینده کشور بلاروس شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 85 کیلوگرم سامان عزیزی، در مسابقه اول خود برابر کشتی گیر میزبان با نتیجه 5 بر 3 به برتری رسید اما در دور بعد مقابل حریف خود شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت و در این دیدار نیز با شکست روبرو شد و پنجم شد.
در وزن 98 کیلوگرم مجید علیاری پس از استراحت در اور اول  در دور دوم کشتی گیر قرقیزستان را برد، اما در کشتی سوم مقابل نماینده کشور اتریش با نتیجه 4 بر صفر شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. وی در دیدار رده بندی نیز مقابل کشتی گیری از کشور بلاروس شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 130 کیلو گرم امیر قاسم منجزی، برابر فرنگی کار قزاقستانی به پیروزی دست یافت. وی در دومین مسابقه خود نتیجه را به نماینده بلاروس واگذار کرد و با این شکست به دیدار رده بندی رسید. منجزی در دیدار رده بندی موفق به برتری برابر ورزشکار لهستان شد و به مدال برنز رسید.

اعضای تیم ملی کشتی فرنگی دانشجویان، ساعت 6 صبح روز سه شنبه 11 آبان ماه از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور خواهند شد.

همچنین تیم کشتی آزاد دانشجویان کشورمان نیز در این رقابت ها با کسب هشت مدال شامل 5 طلا و سه برنز بر سکوی نخست جهان قرار گرفت.

دوازدهمین دوره مسابقات کشتی قهرمانی دانشجویان جهان با حضور نمایندگان 25 کشور جهان از چهارم تا نهم آبان‌ماه در شهر کروم ترکیه برگزار شد.

۱۰ آبان ۱۳۹۵ ۰۸:۴۸

نظر مخاطبان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


المپیزم، آیین همت، نفرت ازترس، عشق به میهن، سخاوت، روحیه فتوت، جوانمردی و ارتباط تنگاتنگ با هنر و ادب است.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران می باشد.