ملی پوشان تکواندو کارت اهدا عضو دریافت کردند

ملی پوشان تکواندو کارت اهدا عضو دریافت کردند
برنامه "نفس قهرمان" با حضور تیم ملی تکواندو و به دعوت واحد فراهم آوری اعضاء پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دیروز (دوشنبه 25 آبانماه) در سالن کاخ مظفری مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری برگزار گردید و ملی پوشان تکواندو کارت اهدا عضو دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از روابط عمومی مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری، در این مراسم که سید محمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو، بیژن مقانلو سرمربی تیم ملی، مهدی بی باک مربی تیم ملی مردان، زهرا سروی نایب رییس بانوان، مینو مداح سرمربی تیم ملی بانوان به همراه اعضای تیم های ملی آقایان و بانوان حضور داشتند.
در ابتدای جلسه دکتر فرحناز صادق بیگی رئیس واحد فراهم آوری اعضای پیوندی گفت: تیم ملی تکواندو کشور با این حرکت ملی دریافت پیوند کارت و همچنین پیوستن به کمپین 8=1 در کنار قهرمانی، پهلوانی را نیز به کارنامه خود افزودند و با نفس قهرمانانه خویش به ترویج فرهنگ ایثار اهدای عضو کمک کردند.
وی همچنین با اشاره به اینکه این مرکز رتبه اول در کشور و خاورمیانه را در امر اهدای عضو از موارد مرگ مغزی داراست افزود: امیدواریم این حرکت ملی - فرهنگی بتواند با ترویج فرهنگ اهدای عضو به کاهش مرگ و میر در کشورمان کمک کند.
در ادامه دکتر "محمد ورهرام" (مدیر مرکز) ضمن خوش آمدگویی به رئیس فدراسیون، تیم همراه و قهرمانان از کمک آنها به ترویج فرهنگ اهدای عضو تشکر نمود و گفت: واحد پیوند این مرکز همیشه در جهت کارهای خداپسندانه حرکت کرده و اینبار نیز با حضور شما قهرمانان قدم بزرگی در جهت اشاعه فرهنگ اهدای عضو برداشت.
در ادامه سید محمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو اظهار داشت: رسم جوانمردی است که قهرمانان ما، پهلوانان محبوب مردم باشند، قهرمانان سمبل اقتدار و هویت ملی هر کشور هستند و باید سمبل تمامی ارزشهای انسانی نیز باشند بنابراین تیم ملی تکواندو مردان و بانوان ما این قدم والا را در جهت اشاعه این نماد فرهنگی برداشت.
بعد از پایان صحبت‌های پولادگر، دکتر "مسعود مظاهری" معاون واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توضیحاتی در زمینه کارت اهدای عضو داد و گفت: این کارت الزام قانونی ندارد و اگر فرد دارنده کارت اهدای عضو خدای ناکرده دچار مرگ مغزی گردد اجازه اعضای درجه یک خانواده الزامی می باشد بنابراین کارت اهدای عضو یک حرکت فرهنگی است تا نمودهای بخشش و ایثار در جامعه گسترش یابد.
همچنین در حاشیه این مراسم بعد از تقدیم کارت اهدای عضو به تمامی قهرمانان، پولادگر "تندیس اولین یادواره پانصد شهید تکواندو کشور" را به مدیر و رئیس واحد فراهم آوری اعضای پیوندی این مرکز تقدیم نمود.
در پایان این مراسم رئیس فدراسیون و تیم همراه از واحد فراهم آوری اعضا از نزدیک دیدن کردند.

۲۶ آبان ۱۳۹۴ ۱۰:۴۷

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.