رئیس کمیته ملی المپیک در بازدید از فدراسیون وزنه برداری: ایمان دارم وزنه برداری به دوران اوج خودش باز می گردد

رئیس کمیته ملی المپیک در بازدید از فدراسیون وزنه برداری: ایمان دارم وزنه برداری به دوران اوج خودش باز می گردد
دکتر صالحی امیری به همراه اعضای هیات اجرایی و جمعی از مدیران کمیته ملی المپیک امروز (شنبه 11 بهمن) از فدراسیون وزنه برداری بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ در بازدید از فدراسیون وزنه برداری  کیکاوس سعیدی دبیرکل، نصراله سجادی سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک 2020توکیو، مجید شایسته ، عبدی افتخاری ، علیرضا رحیمی اعضای هیئت اجرایی و پیمان فخری رییس مرکز نظارت بر تیم های ملی، سید محسن میر سرپرست موزه ملی ورزش المپیک و پارالمپیک، بهداد سلیمی مشاور رئیس در امور قهرمانان، دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک را همراهی  کردند.
در این بازدید علی مرادی رئیس فدراسیون، محسن بیراموند دبیر، مریم منظمی نایب رییس فدراسیون وزنه برداری و برخی از پیشکسوتان این رشته همانند محمد نصیری، مصطفی حکمپور و محمد زهتاب حضور داشتند.

دکتر صالحی امیری در بازدید از فدراسیون وزنه برداری اظهار کرد: هدف اصلی ما از حضور در این فدراسیون قدردانی و خداقوت به مجموعه فدراسیون و‌ملی پوشان بوده است و خواستیم بار دیگر یادآوری کنیم که قدردان زحمات شما هستیم و مسائل و مشکلات را در صحنه و از نزدیک ببینم و برای رفع آن تصمیم گیری کنیم.

وی افزود: مسئله اصلی این رشته تجهیزات است، با توجه به کمتر شدن دغدغه های خریداری تجهیزات، ما آمادگی داریم تا تجهیزات استاندارد را خریداری و وارد کنیم .

وی ادامه داد : در حال حاضر ۲۵ هزار دلار برای تهیه این تجهیزات ورزشی تعهد می کنیم، علاوه بر آن هزینه های پروازی اعزام ملی پوشان  به ۲ رویداد ورزشی نیز پرداخت می شود .

وی گفت: با تغییراتی که در فدراسیون جهانی شکل گرفته است، موانع رشد نیز برطرف شده است؛ وزنه برداری به دوره درخشان  و اوج خودش بر می گردد  و سال ۱۴۰۰ وزنه برداری خواهد بود.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه افزود: ما نیازمندیم تا در کنار مسائل ورزشی به مسائل فرهنگی هم توجه داشته باشیم ،همچنین توجه به پیشکسوتان که روح هر رشته هستند و نسل جدید نیاز به الگوسازی دارند نیز نباید فراموش شود .

در ادامه این دیدار دکتر کیکاوس سعیدی با اشاره به نخستین مدال تاریخی ایران در بازیهای المپیک اظهار کرد : وزنه برداری چراغ مدال آوری ایران را روشن کرد و تا کنون ۸ مدال را برای ایران به ارمغان  آورده است .
وی گفت : به هر حال وزنه برداری نیازمند حرکت نو است و با توجه به تغییرات در فدراسیون جهانی ، وزنه برداری ایران باید بتواند ضمن کسب یک کرسی ارزشمند افتخار آفرینی کند.

همچنین در این بازدید دکتر نصراله سجادی با تاکید بر سختی رشته وزنه برداری گفت: رئیس سابق فدراسیون جهانی وزنه برداری هدفمند تصمیم می گرفت که منجر به ضایع شدن حق وزنه بردارن ما شد. من معتقدم وزنه برداری ما به جایگاه اصلی خودش بر می گردد و مجددا افتخارات بسیار  این رشته با تدبیر آقای مرادی محقق می شود.

علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری نیز ضمن خوش آمد گویی و قدردانی از حضور مسئولان ارشد ورزش کشور در فدراسیون وزنه برداری به ارائه گزارشی از این رشته پرداخت و گفت:در حال حاضر ۲ گروه اردویی داریم ، بخش جوانان و بانوان در همین مرکز با رعایت پروتکل های بهداشتی به منظور برنامه های پیش رو ‌اردو دارند  و بزرگسالان نیز تمرینات خود را  در خوزستان پیگیری می کنند.

وی ادامه داد: همچنین برای آمادگی بیشتر به منظور کسب سهمیه برای حضور در مسابقات پارامریکن هستیم و با توجه به رویدادهای پیش رو هم در رده سنی جوانان و هم بزرگسالان شرایط خوبی داریم و فاصله کمی تا رسیدن به ایده ال داریم که الحمداله زمان کافی برای رسیدن به آمادگی حداکثری داریم.

مرادی افزود: نداشتن تجهیزات کافی در این رشته از چالشهای ماست، البته ما حداکثر بودجه خود را دریافت کرده ایم و تنها دغدغه ما تامین تجهیزات مورد نیاز برای ملی پوشان است .  همچنین باید حق عضویت ۲۰۲۱ را پرداخت کنیم که برای این مهم نیازمند حمایت کمیته ملی المپیک هستیم .

وی ادامه داد: در خصوص مسئله تست‌های دوپینگ ابهاماتی موجود است و یافته های شفافی در دست نداریم، تاکنون ۳۰ نمونه تست انجام شده است و منتظر دریافت جواب روشن از این تست ها هستیم  که با توجه به هشدار جدید کمیته بین المللی المپیک در خصوص این موضوع ، ما انتظار داریم که با حمایت مسئولان، رشته وزنه برداری دچار چالش نشود .
۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۱۵

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.