پیشنهاد المپیک بازیهای الکترونیکی توسط هیات اجرایی IOC

پیشنهاد المپیک بازیهای الکترونیکی توسط هیات اجرایی IOC

هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک پیشنهاد ایجاد " المپیک بازیهای الکترونیکی " را در صد و چهل و دومین اجلاس IOC که در طول بازی های المپیک 2024 پاریس برگزار می شود، ارائه می دهد.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از  شینهوا، هیات اجرایی IOC ایجاد "بازی های ورزشی المپیک الکترونیک" را به جلسه IOC پیشنهاد کرده است که در تابستان اروپا در پاریس برگزار می شود. اعضای IOC در مورد این پیشنهاد رأی خواهند داد، در حالی که IOC در حال حاضر در حال گفتگوهای پیشرفته با میزبان احتمالی است.
توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک گفت: "ورزش در IOC با ایجاد بازی‌های ورزشی الکترونیک، گام بزرگی به جلو برمی‌دارد و همگام با انقلاب دیجیتالی پیش می‌رود. بسیار خوشحالیم که می‌بینیم جامعه ورزش‌های الکترونیکی، به نمایندگی از کمیسیون ورزش ما، چقدر مشتاقانه از این ابتکار استقبال کرده است. این دلیل دیگری است بر جذابیت برند المپیک و ارزش‌هایی که نشان می‌دهد". بدنه حاکمیتی جنبش المپیک از سال 2018 به ورزش های الکترونیکی علاقه نشان داده است و رویکردی جامع را در پیش گرفته است. راهبردی را اتخاذ کرده است که به سازمان اجازه می دهد در فضای ورزش های الکترونیکی موفق شود و در عین حال به ارزش هایی که IOC برای بیش از یک قرن هدایت کرده است، وفادار بماند.
باخ که از سال 2013 هدایت IOC را برعهده دارد، خاطرنشان ساخت: "در مورد ورزش های الکترونیکی، ارزش های ما خط قرمز هستند و خواهند ماند و هرگز از آن عبور نخواهیم کرد."


۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.