دهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان آسیا؛ همگروهی ایران با عراق و هند در قهرمانی آسیا

دهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان آسیا؛ همگروهی ایران با عراق و هند در قهرمانی آسیا
تیم ملی هندبال نوجوانان ایران با عراق و هند همگروه شد.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ مراسم قرعه‌کشی دهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان پسر آسیا امروز، یکشنبه 13 اسفندماه، با حضور «بدرالذیاب» نایب رییس فدراسیون هندبال جهان، مروان محمد عضو کنفدراسیون هندبال آسیا، علیرضا پاکدل رییس فدراسیون هندبال کشورمان و میترا نوری رییس کمیته توسعه هندبال آسیا در سالن اصلی کمیته ملی پارالمپیک برگزار شد.

 

پاکدل رییس فدراسیون هندبال ایران و عضو هیات رییسه کنفدراسیون هندبال آسیا در ابتدای این مراسم که به صورت آنلاین از صفحات کنفدراسیون هندبال آسیا پخش می شد با بیان اینکه ایران پس از ۱۷ سال دوباره میزبان رقابت هایی در سطح آسیا است، گفت: این سومین میزبانی است که بعد از مسابقات قهرمانی ساحلی آسیا در تهران و باشگاه های آسیا در تهران به کشور ما سپرده شده است. تلاش می کنیم این میزبانی ها را تداوم ببخشیم و بیشتر هم باشد تا چهره  واقعی هندبال ایران را به کشورهای دیگر نشان دهیم.

وی افزود: امیدوارم اتفاقات خوبی برای هندبال ایران در عرصه های بین المللی اتفاق بیافتد.

 

بدرالذیاب نایب رییس فدراسیون جهانی هندبال هم در ادامه ضمن خوش آمد گویی به حضار و ابراز خوشحالی از حضور در مراسم قرعه کشی مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان آسیا اظهار کرد:بسیار خوشحالم که این رقابت ها قرار است به میزبانی ایران برگزار شود. برای تمام کشورهایی که در این رقابت ها حاضر خواهند شد بهترین ها را آرزو می کنم. ۵ تیم از این مسابقات به رقابت های قهرمانی جهان راه خواهند یافت و امیدوارم در آینده هم از این تعداد تیم های بیشتری به دیدارهای جهانی راه یابند.

 

وی ادامه داد: مطمئن هستم ایران همانند میزبانی های گذشته برای این رقابت ها نیز میزبان خوب و شایسته ای خواهد بود. ما تیم های خیلی قدرتمندی را در این مسابقات داریم و ایران هم جز تیم های قدرتمند است و امیدواریم رئیس فدراسیون هندبال و همکارانش بتوانند میزبانی خوبی داشته باشند.

وی در ادامه ضمن تشریح دوباره قوانین مسابقات با بیان اینکه ۱۳ تیم در این دوره از رقابت ها حاضر هستند گفت: اگر تیمی از رقابت ها کناره گیری کند ما موظف هستیم دوباره این قرعه کشی را انجام دهیم و امیدوار هستم هیچ تیمی بعد از این مراسم از حضور در رقابت ها انصراف ندهد.

 

در ادامه مراسم قرعه کشی توسط مروان محمد عضو کنفدراسیون هندبال آسیا انجام شد که 13 کشور ایران، کره جنوبی، عربستان، ژاپن، بحرین، کویت، قطر، عراق، هند، امارات متحده عربی، چین، اردن و چین تایپه متقاضی حضور در دهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان پسر آسیا بودند و براساس دستورالعمل AHF (فدراسیون هندبال آسیا) در سه گروه سه تیمی و یک گروه 4 تیمی قرعه‌کشی شدند.
 
لازم به ذکر است ایران که میزبان دهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی پسر آسیاست، براساس دستورالعمل این مسابقات قرعه خود را انتخاب کرد و در گروه A با تیمهای عراق و هند همگروه شد. 
 
قرعه‌کشی کامل مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان پسر آسیا به این شرح است:
گروه A: ایران - عراق - هند
گروه B: عربستان - قطر - امارات متحده عربی
گروه C: کره جنوبی- بحرین - چین تایپه
گروه D: ژاپن- کویت - چین - اردن
 
گفتنی است از لوگوی دهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی پسر آسیا نیز در این مراسم رونمایی شد.
 
 
دهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی پسر آسیا از 3 تا 12 شهریور سال 1403 به میزبانی ایران برگزار خواهد شد. تیم ملی نوجوانان کشورمان در دوره قبلی این رقابت‌ها عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرده بود.
۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ۱۶:۰۷

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.