«کریستین بائو» مربی سرشناس فرانسوی هدایت تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر را بر عهده گرفت

«کریستین بائو» مربی سرشناس فرانسوی هدایت تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر را بر عهده گرفت
فدراسیون شمشیربازی پس از مذاکره ‌و بررسی گزینه های خارجی مختلف، با «کریستین بائو» مربی سرشناس فرانسوی برای هدایت تیم ملی اسلحه سابر به توافق رسید.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از  فدراسیون شمشیربازی، «کریستین بائو» مربی طراز اول جهان است که هدایت شمشیربازان بزرگی را بر عهده داشته است؛ در حال حاضر هم «ساندرو بازادزه» نفر اول رنکینگ جهانی شاگرد این مربی فرانسوی است و کمپ معتبر و بین المللی اورلئان زیر نظر «کریستین بائو» برگزار می شود. این مربی که تجربه چند دوره حضور در بازی های المپیک و مسابقات قهرمانی جهان را هم دارد در سال جاری طی سه مرحله تمرینات ملی پوشان ایران را در کمپ اورلئان زیر نظر داشته است. 
 
وی یکی از گزینه های مورد نظر فدراسیون برای همکاری به عنوان مربی تیم ملی اسلحه سابر بود که در نهایت پیشنهاد ایران برای این مهم را پذیرفت، بدین ترتیب «کریستین بائو» تا بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس هدایت ملی پوشان اسلحه سابر ایران را بر عهده خواهد داشت.
 
دکتر علیرضا پورسلمان رییس فدراسیون شمشیربازی با اعلام این خبر گفت: انتخاب مربی تیم ملی اسلحه سابر اولویت فدراسیون در هفته های اخیر بود، در این زمینه با گزینه های مطرحی از کشورهای مختلف مذاکره داشتیم که «کریستین بائو» مهم‌ترین و اصلی ترین آنها بود.
 
وی ادامه داد: این مربی سرشناس در راستای مذاکرات صورت گرفته، در جریان اردوی اخیری که ملی پوشان کشورمان در کمپ اورلئان داشتند خیلی دقیق تر وضعیت آنها را زیر نظر گرفت. نتیجه اینکه ضمن ابراز رضایت از وضعیت ملی پوشان اسلحه سابر، پیشنهاد ایران برای همکاری به عنوان مربی تیم ملی را پذیرفت. 
 
رییس فدراسیون شمشیربازی با یادآوری اینکه مذاکرات تکمیلی برای این همکاری در جریان جام جهانی گرجستان انجام شد، تصریح کرد: «کریستین بائو» تا المپیک پاریس مربی تیم ملی اسلحه سابر خواهد بود و در صورت توافق طرفین، این همکاری تا بازی های آسیایی ۲۰۲۶ ادامه خواهد داشت.
 
پورسلمان با ابراز امیدواری نسبت به قطعی شدن هر چه زودتر سهمیه تیمی اسلحه سابر برای المپیک تاکید کرد: شمشیربازان زیادی تحت نظر «بائو» هستند با این حال او تا المپیک روند آماده سازی ملی پوشان ایران را زیر نظر خواهد داشت.
۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ۰۹:۴۱

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.