دستور رئیس جمهور برای تخصیص اعتبار ویژه به طرح «تجهیز و ایمن‌سازی اماکن آبی استانهای ساحلی»

دستور رئیس جمهور برای تخصیص اعتبار ویژه به طرح «تجهیز و ایمن‌سازی اماکن آبی استانهای ساحلی»
با پیگیری فدراسیون و حمایت وزیر ورزش و با دستور رئیس جمهور «اعتبار ویژه‌ای» جهت اجرای طرح «تجهیز و ایمن‌سازی اماکن آبی استانهای ساحلی» تخصیص یافت.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از فدراسیون نجات غریق و غواصی، در پی تدوین طرح «تجهیز و ایمن سازی اماکن آبی استانهای ساحلی» توسط فدراسیون نجات غریق و غواصی و پیگیری وزیر ورزش و جوانان، رئیس جمهور دستور اختصاص «اعتبار ویژه» برای اجرای این طرح را صادر کرد.
 
این در حالی است که استانداری‌ها مسئولیت کلیه امور مرتبط با سواحل استان مربوطه را بر عهده دارند اما فدراسیون نجات غریق و غواصی در راستای ماموریتی که برای حفاظت و صیانت از جان هموطنان در اماکن آبی برعهده دارد و وظیفه‌ای که در این زمینه برای تربیت منجی غریق عهده‌دار است، اقدام به تدوین طرح «تجهیز و ایمن‌سازی سواحل کشور» کرد.
 
این طرح پس از ارائه به سید حمید سجادی وزیر ورزش، با دستور وی در نشست شورای معاونان وزارت ورزش ارائه شد و به تصویب رسید.
 
در همین راستا و با پیگیری‌های وزیر ورزش جوانان، طرح پیشنهادی فدراسیون و گزارش مربوط به آن در نشست چهارشنبه ٢٢ تیرماه هیات دولت در حضور رئیس جمهور و دیگر اعضای کابینه دولت توسط مهدی حیدری رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی  ارائه شد.
 
در این نشست پس از گزارش حیدری با دستور رئیس جمهور مقرر شد «اعتبار ویژه‌ای» به این طرح و اجرای آن تخصیص پیدا کند.
 
مقرر شد این اعتبار از طریق ستاد بحران وزارت کشور تامین شود و به منظور تهیه تجهیزات و سخت افزارهای مورد نیاز، اقدامات لازم از طرف سازمان امور اجتماعی وزارت کشور معمول و در اختیار هیات‌های نجات غریق و غواصی استانهای ساحلی به عنوان بهربردار قرار گیرد.
 
همچنین با پیگیری وزیر ورزش و جوانان، نشست تکمیلی در این زمینه پنجشنبه ٢٣ تیرماه در محل وزارت کشور با حضور محمد عباسی معاون وزیر و رئیس سازمان امور اجتماعی و مهدی حیدری  رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی برگزار شد. در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت حفاظت از جان استفاده‌کنندگان از سواحل، وضعیت نیروی انسانی مستقر در سواحل و چگونگی تهیه و بهره‌برداری از ملزومات مورد تاکید در طرح ارائه شده در اسرع وقت، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
اجرای «سامانه تحت وب دریای امن» نیز دیگر مصوبه نشست‌های اخیر بود. الگوی اولیه این طرح توسط هیات نجات غریق و غواصی استان مازندران و با همکاری دانشگاه این استان و جوانان فعال در عرصه دانش بنیان ارائه شده است.
 
در این راستا مقرر شد که به منظور اجرای طرح «تجهیز و ایمن‌سازی اماکن آبی»، طرح «سامانه تحت وب دریای امن» نیز در کوتاه‌ترین زمان ممکن تکمیل شده و به مرحله اجرا برسد.
 
بر اساس این گزارش، فدراسیون نجات غریق و غواصی ضمن تقدیر از حمایت دولت و رئیس جمهور  محترم در راستای پشتیبانی از اجرای این طرح و قدردانی از وزیر محترم  ورزش و جوانان برای رهنمودها و پیگیری‌های انجام گرفته، ابراز امیدواری می‌کند که اجرای این طرح موجب دسترسی آسان‌تر عموم هموطنانمان  به سواحل ایمن شود.

۲۵ تیر ۱۴۰۱ ۱۰:۱۰

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.