تکواندو قهرمانی آسیا؛بانوان تکواندو در آستانه تاریخ سازی

تکواندو قهرمانی آسیا؛بانوان تکواندو در آستانه تاریخ سازی
 
 
تیم ملی تکواندو بانوان ایران با کسب 3 مدال طلا، 2 نقره و یک برنز با ثبت نتیجه‌ای در خشان در مسابقات قهرمانی آسیا، در آستانه تاریخ سازی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، بیست و پنجمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی آسیا جمعه سوم تیرماه با حضور ۲۹۹ تکواندوکار از ۳۴ کشور به میزبانی کره جنوبی در شهر «چانچئون» آغاز شد.
 
تیم ملی بانوان ایران با 6 تکواندوکار راهی این مسابقات شد که حاصل تلاش نمایندگان ایران سه مدال طلا، دو نقره و یک برنز بود.
 
در طول دوران حضور بانوان ایران در تاریخ مسابقات قهرمانی آسیا این برای اولین بار است که تیم ملی تکواندو ایران 5 نماینده در بازی های پایانی دارد و موفق به کسب سه مدال طلا در یک دوره از مسابقات می‌شود.
 
ناهید کیانی، زهرا پوراسماعیل و اکرم خدا بنده سه طلا،  مبینا نعمت زاده و نسترن ولی زاده 2 مدال  نقره و زهرا شیدایی هم یک مدال برنز برای تیم ملی بانوان کشورمان در این دوره از مسابقات کسب کردند. 
 
در جدول توزیع مدال‌ها نیز بانوان ایران در فاصله یک روز به پایان بازی‌ها با کسب 3 طلا، 2 نقره و یک برنز صدر جدول رده بندی را به خود اختصاص داده اند و بخت نخست کسب عنوان قهرمانی هستند. کره جنوبی با دو طلا، یک نقره و دو برنز در حای دوم است و چین با دو طلا، یک نقره و هم سوم است. 
 
در مبارزات روز پایانی، تکواندوکاران وزن ۶۷- کیلوگرم زنان به میدان می‌روند که ایران نماینده‌ای ندارند. طبق قرعه هم تکواندوکاران کره جنوبی و چین دور نخست باید با هم پیکار کنند. نهایی این وزن تعیین کننده رده بندی نهایی کشورها در بخش بانوان خواهد بود.
 
هدایت تیم ملی تکواندو بانوان بر عهده مینو مداح به عنوان سرمربی، ندا زارع و مهروز ساعی به عنوان مربی است.
۵ تیر ۱۴۰۱ ۱۵:۵۵

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.