تپش سریعتر ضربان توکیو2020

تپش سریعتر ضربان توکیو2020
با نزدیکتر شدن به برگزاری بازی های المپیک توکیو2020، رویدادهای انتخابی خونی تازه در رگهای این رویداد بحران زده جاری کرده است.
 
 
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از کیودونیوز، با تکرار تعهد مسئولان المپیک به برگزاری بازی های توکیو در سال جاری علیرغم پاندمی کووید19 به زودی چندین رشته ورزشی روند انتخاب را برای ورزشکارانی از سر می گیرند. سال گذشته، همه گیری کرونا رویدادهای مقدماتی المپیک را در رشته های مختلف ورزشی از بین برد و قبل از اینکه بازی ها یک سال به تعویق بیفتد؛ مسابقات زیادی با لغو یا تعویق روبرو شد. با توجه به شرایط موجود، 61 درصد از سهمیه ورزشکاران در حال حاضر به کمیته های ملی المپیک برای بازی های اختصاص داده شده است و 25 درصد دیگر تا 29 ژوئن نیز تعیین و تکلیف خواهدشد.
کمیته بین المللی المپیک هفته گذشته اعلام کرد که 14 درصد باقیمانده سهمیه در ورزش هایی از جمله شنا ، تنیس ، بدمینتون و گلف ، با توجه به سیستم های رتبه بندی (رنینگ) مربوطه آنها تصمیم گیری می شود. مقامات المپیک به تازگی از نخستین نسخه دستورالعمل های بازی ها رونمایی کردند که بر اساس آن استفاده اجباری از ماسک، ممنوعیت شعار دادن در هنگام رویدادها و دیگری ممنوعیت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مورد اشاره قرارگرفته است.
گفتنی است، تاکنون تنها پنج رشته المپیکی مراحل انتخابی در توکیو2020 را پشت سر گذاشته اند که شامل دوچرخه سواری جاده و پیست، سوارکاری، هاکی، والیبال و کوهنوردی می شوند. توکیو2020 هم اکنون با وعده و وعیدهای برگزاری قطعی توسط مسئولین؛ جانی تازه گرفته است و برگزاری رویدادهای انتخابی و کسب سهمیه به منزله حرکت در این مسیر تلقی می شود. 
 
۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۱۶

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.