در حاشیه مراسم معارفه هیئت های ورزشی ارتش؛ دکتر صالحی امیری:ورزش ارتش مرکز تربیت نیروهای جوان در سطح ملی است

در حاشیه مراسم معارفه هیئت های ورزشی ارتش؛ دکتر صالحی امیری:ورزش ارتش مرکز تربیت نیروهای جوان در سطح ملی است
رئیس کمیته ملی المپیک در مراسم معارفه هیئت های ورزشی ارتش که همزمان با یوم الله دهه مبارک فجر برگزار شد، گفت : ورزش ارتش جمهوری اسلامی ایران ، مرکز تربیت نیروهای جوان برای حضور در سطح ملی است چرا که طراز قهرمانان ارتش ما طراز ملی است که قابل تقدیر است .
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک ، مراسم معارفه روسای جدید هیات های 43 گانه ورزش ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور دکتر سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ، امیر دریادار دکتر حبیب اله سیاری ، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش و امیر سرتیپ دوم جمشید فولادی ، رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش در سالن قدیر ستاد فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور جمع محدودی از مدعوین و به صورت وب کنفرانس برگزار شد .

در آغاز این مراسم که با حضور تعداد محدودی از روسای هیات های ورزشی ارتش از جمله امیرسرتیپ نوذر نعمتی ، جانشین نیروی زمینی ارتش ، امیر سرتیپ علیرضا الهامی ، جانشین نیروی پدافند ارتش ، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی ، جانشین نیروی هوایی که به ترتیب روسای هیات  پنج گانه نظامی ، پنج گانه هوایی و کشتی ارتش برگزار شد ، به صورت ارتباط تصویری 43 رئیس هیات جدید ارتش معرفی شدند .
در ادامه این مراسم امیر سرتیپ دوم جمشید فولادی گزارشی از اهم فعالیت های تربیت بدنی آجا در حوزه ورزش قهرمانی ارائه کرد و نحوه همکاری و کمک این سازمان در امر ورزش قهرمانی و حرفه ای کشور و کسب عناوین متعدد در رقابت های بین المللی و لیگ های معتبر داخلی از طریق هیات های ورزشی و پایگا های قهرمانی ارتش را تشریح کرد .
رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش همچنین در خصوص چگونگی اعزام تیم های ورزشی ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به مسابقات برون مرزی از جمله رقابت های سیزم و نحوه تعامل با کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش توضیحاتی ارائه کرد.
امیر سرتیپ دوم جمشید فولادی ضمن تشکر از حضور دکتر صالحی امیری رییس   کمیته ملی المپیک و  هیئت همراه ، معرفی روسای جدید هیات های ورزشی ارتش را آغاز فصل جدیدی از برنامه های ورزش ارتش عنوان کرد و گفت : هبات های ورزشی ارتش مانند بازوان پرتوان  برای سازمان تربیت بدنی ارتش عمل می کنند و در توسعه رشته های مختلف ورزشی در سطح خانواده بزرگ ارتش و نیروهای تابعه نقش بسزایی عمل می کنند .

دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در مراسم معرفی روسای جدید هیاتهای ورزش ارتش گفت : همزمانی برنامه امروز با ولادت بی بی فاطمه زهرا (س) فخر عالم بشریت و همچنین دهه مبارک فجر را به فال نیک می گیریم و امیدوارم رهروان حقیقی آن حضرت  باشیم .
ورزش ارتش جمهوری اسلامی ایران، مرکز تربیت نیروهای جوان برای حضور در سطح ملی است چرا که طراز قهرمانان ارتش ما  طراز ملی است که قابل تقدیر است .
 وی افزود: همزمانی با دهه فجر شرایط زیباتری را خلق کرد؛ در آستانه رهایی ملت از ظلمت و حرکت در مسیر نورانی هستیم. سلام به امیر دریادار سیاری که شخصیت برجسته جمهوری اسلامی و انسانی با فضیلت، با شخصیت و‌ دارای اخلاق حسنه است و انصافا باید قدردان وی و ‌مجموعه ارتش اسلام و انقلاب باشیم، همچنین حسن خلق امیر فولادی در مجموعه ورزش ارتش نیز زبان زد است و تمامی جامعه ورزش از ایشان به نیکی یاد می کنند.  
وی گفت: ارتش نماد صداقت، پاکی و ‌‌سلامت است و من از شما بزرگان صداقت آموختم و  نجابت بعنوان صفت برجسته ارتشی ها همیشه مطرح بوده است.  شک ندارم ورزش در ارتش در طراز ورزش ملی ماست که نشانگر سرمایه گزاری ‌و توجه شماست آنهم با تدبیر، آگاهانه و دور‌ اندیشانه است و امروز می‌توانیم این ادعا را داشته باشیم که ورزش ارتش جمهوری اسلامی ایران مرکز تربیت نیروهای جوان برای حضور در سطح ملی است چرا که طراز قهرمانان ارتش ما در طراز ملی است که قابل تقدیر است.  انتظار من از رسانه ها بخصوص رسانه ملی پرداختن به این غرور و افتخار ملی است.
وی افزود کارکرد فرهنگ و ورزش در ۳ بخش انسجام بخشی، هویت سازی و شخصیت سازی خلاصه می شود که در بخش انسجام‌ بخشی ، قرار گرفتن اجزای یک سازه ملی در کنار هم است که هم اینک هم ارتش دارای انسجام است و هم ورزش ، چرا که همه اقوام، مذاهب و فرهنگها‌ را در کنار هم قرار داده و انسجام بخشیده است .
وقتی یک تیم ملی را با ورزشکارانی از جاهای مختلف کشور تشکیل می دهید و ‌‌در قالب یک هیات و تیم در عرصه های بین المللی مثل سیزم شرکت می دهید این انسجام شکل گرفته و هویت سازی صورت گرفته است و ملی پوشان با حضور قدرتمند خود در رویدادهای مختلف ورزشی، غیرت و‌ غرور ملی را به نمایش می گذارند و هویت سازی می کنند که اینها کارکردهای ورزش است.
وی افزود : حضور شما در سیزم نشان دهنده نمایش قدرت ارتش در دنیا در بستر ورزش است .
رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به اینکه ورزش در ارتش شخصیت ساز است ، افزود امروز وقتی از تختی صحبت می‌کنیم از یک فرد فرهنگی ‌و‌نخبه اخلاقی صحبت می کنیم، نماد معرفت و پهلوانی و اخلاقی است. شاید هیچ کدام از شما عزیزان تعداد مدالهای این قهرمان را ندانید اما مرام او در ذهن تمام علاقمندان به ورزش حک شده و خواهد ماند چرا که ورزش پهلوان ساز است و مرام تختی از این مقوله رشد می کند.
دکتر صالحی امیری در پایان سخنانش افزود: از تک تک شما تشکر می کنم و از جانب وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ، این تعهد اخلاقی را می دهم که هر‌گونه حمایتی که لازم باشد از ورزش ارتش جمهوری اسلامی ایران دریغ نخواهیم کرد و باور دارم با این طراز ملی در آینده قهرمانان ملی هم از همین هیاتهای ارتش روانه  خواهند شد.

در پایان این مراسم امیر دریادار دکتر حبیب اله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش به عنوان دیگر سخنران مراسم امروز ، ضمن تبریک یوم الله دهه مبارک فجر و میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و همچنین خیر مقدم به ریاست کمیته ملی المپیک گفت : مهمترین مولفه و سرمایه تمام ارتش ها نیروی انسانی است و مولفه اصلی نیروی انسانی سلامت جسمی و روحی است .
معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد : ورزش در ارتش جمهوری اسلامی ایران یک مولفه اثرگزار است نه یک تفریح در نتیجه در تربیت نیروی انسانی متخصص ، با نشاط و چابک بسیار حائز اهمیت است .
امیر سیاری تاکید کرد : ورزش در ارتش تعطیل بردار نیست ، در شرایط خاص حتی در حین ماموریت ها و با توجه به شرایط جغرافیایی و آب وهوایی منطقه های مختلف کشور نوع  رشته ای ورزشی تفاوت پیدا می کند .
وی افزود : در یک سال گذشته و با توجه به شیوع بیماری کرونا حتی یک روز هم ورزش در کل ارتش تعطیل نشد و با اجرای دستورالعمل های شدید بهداشتی ورزش و تمرینات مخصوص آمادگی جسمانی در تمامی پادگان ها و حتی مراکز آموزشی اجرا شده استدر پایان مراسم امروز، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش برای روسای جدید هیات های ورزشی ارتش آرزوی موفقیت کرد و به سازمان تربیت بدنی ارتش دستور داد که نسبت به دریافت گزارش های فعالیت های هیات های ورزشی آجا بطور مرتب اقدام شود و برنامه ریزی های لازم انجام گیرد تا تاثیر فعالیت های هیات ها در ارتقای توان رزم کارکنان و یگان ها مشاهده شود و بخوبی منعکس گردد.۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۵:۱۳

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.