گام IOC برای تهیه واکسن

گام IOC برای تهیه واکسن
کمیته بین المللی المپیک متعهد شده است تا کمیته های ملی المپیک را از دسترسی به واکسن کووید19 برای ورزشکاران خود قبل از آغاز توکیو 2020 پشتیبانی کند.
 
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از ژاپن تایمز، توماس باخ هفته جاری در تماس های جداگانه با اعضا و کمیته های ملی المپیک اظهارداشت که IOC و سازمان بهداشت جهانی طی کمک به کمیته های ملی المپیک در تلاش است تا به دست آوردن واکسن در آستانه بازی های المپیک 2020 توکیو تسهیل گردد. کمیته بین المللی المپیک خاطرنشان کرده بود که جلوتر از کسانی که بیشتر به واکسیناسیون احتیاج دارند در صف نمی ایستد و تأکید کرده است که الزام واکسن در ورزش برای ورزشکاران اجباری نخواهد بود. اما باخ و سایر مقامات IOC، از جمله دانکا بارتکووا، نایب رئیس کمسیون ورزشکاران، ورزشکاران را تشویق کرده اند که در صورت امکان واکسن بزنند و چندین بار IOC به طور علنی ابراز امیدواری کرده است که بسیاری از شرکت کنندگان خارجی قبل از توکیو 2020 در مقابل کووید19 واکسینه شوند.
تعداد معدودی از کشورها واکسن زدن را در هفته های اخیر آغاز کرده اند اما این نگرانی وجود دارد که ورزشکاران از کشورهای کوچکتر و کمتر توسعه یافته که قرار است در توکیو 2020 شرکت کنند؛ نتوانند قبل از بازی ها به آن دسترسی یابند. در این بین بحثهایی فی مابین IOC و WHO در مورد پروژه کوواکس Covax با هدف تسریع در توزیع واکسن در کشورهای در حال توسعه صورت گرفته است.
 
۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۱۵

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.