تبریک رئیس کمیته ملی المپیک در پی شکستن رکورد حضور ورزشکاران ایرانی در بازهای المپیک و کسب سهمیه ریو2016 ازسوی والیبالیستها/به کاروان امام رضا(ع) خوش آمدید

تبریک رئیس کمیته ملی المپیک در پی شکستن رکورد حضور ورزشکاران ایرانی در بازهای المپیک و کسب سهمیه ریو2016 ازسوی والیبالیستها/به کاروان امام رضا(ع) خوش آمدید
رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان طی پیامی ضمن قدردانی از رشادتهای تیم ملی والیبال کشورمان در رقابتهای انتخابی المپیک و کسب جواز حضور در بازیهای المپیک ریو ، شکستن رکورد حضور ورزشکاران ایرانی در ادوار بازیهای المپیک را تبریک گفت.

 

 

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛درمتن پیام تبریک رئیس کمیته ملی المپیک آمده است:

تیم ملی والیبال کشورمان همانطور که انتظار می رفت توانست ضمن اجرای مبارزاتی سخت و شجاعانه، شایستگی های خود را به جهانیان اثبات داشته و چنان در برابر حریفانی جهانی خود برای کسب سهمیه المپیک ظاهر شد که تحسین تمامی کارشناسان را برانگیخت.

 

غیورمردان والیبال کشورمان با نشان دادن توانایی های خود در این دوره از رقباتها ضمن کسب سهمیه المپیک آنهم برای نخستین بار در تاریخ ورزش ایران، تعداد سهمیه های المپیکی کشورمان را در بازیهای ریو2016 به عدد59 رساندند تا شاهد اعزام پرتعدادترین کاروان ایران به بازیهای المپیک باشیم.

 

حضور رشته والیبال در المپیک ٢٠١٦ ریو نشان دهنده پتانسیل ورزشکاران ایران در ورزشهای گروهی است و امیدواریم که در المپیک ٢٠٢٠ دیگر رشته های گروهی کشورمان نیز به این مهم و افتخار دست یابند.

 

ضمن تبریک این موفقیت بزرگ به مقام معظم رهبری،رئیس جمهور و دولت محترم،نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی وملت بزرگ ایران؛ به کادرفنی و بازیکنان آن دست مریزاد و خسته نباشید گفته و امید می رود در بازیهای المپیک ریو ٢٠١٦ ، بلند قامتان سرو اندیش کشورمان بتوانند گوشه ای از اقتدار و توانمندی ورزش کشورمان را تحت لوای الطاف الهی و دعای خیر مردم در مقابل حریفان بنمایش بگذارند.

آفرین بر شما شیرمردانی که مایه افتخار تمامی ایرانیان اقصی نقاط جهان شده اید.حضورتان در کاروان ورزشی امام رضا (ع) را تبریک می گویم.

شایان ذکر است،ورزش کشورمان تاکنون برای حضور در بازیهای المپیک ریو موفق به کسب 47 سهمیه شده بود که با سهمیه  تیم ملی والیبال و اضافه شدن 12 ورزشکار به کاروان اعزامی ریو،تعداد ورزشکاران کاروان اعزامی کشورمان در حال حاضر به عدد 59 برسد.

 

بوکس(یک سهمیه)-دوومیدانی(7سهمیه)-دوچرخه سواری(3سهمیه-تیمی)-تکواندو(4سهمیه)-تیراندازی(5سهمیه)-کشتی آزاد(6سهمیه)-کشتی فرنگی(6سهمیه)-تیروکمان(یک سهمیه)-وزنه برداری(5سهمیه)-شمشیر بازی(2سهمیه)-تنیس روی میز(3سهمیه)-قایقرانی(یک سهمیه)،جودو(3سهمیه) و والیبال(12ورزشکار) تعداد ورزشکاران ایرانی حاضر در بازیهای المپیک ریو به 59 ورزشکار رسیده است.

 

گفتنی است، کاروان اعزامی به المپیک ٢٠١٦ بزرگترین کاروان اعزامی به تمامی ادوار المپیک از ١٩٤٨ لندن تا کنون است. پیش از انقلاب حضور در المپیک وابسته به کسب سهمیه نبود و کشورها می توانستند تمامی ورزشکاران مستعد خود را بنا بر توانایی و پشتوانه مالی به المپیک اعزام کنند.


 

۱۵ خرداد ۱۳۹۵ ۱۳:۱۸

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.