تیم ملی زیر 16 سال شطرنج ایران سوم المپیاد جهانی شد

تیم ملی زیر 16 سال شطرنج ایران سوم المپیاد جهانی شد
تیم ملی شطرنج کشورمان در مسابقات المپیاد زیر 16 سال جهان، به مقام سوم دست یافت.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از فدراسیون شطرنج، در این دوره از مسابقات که در شهر کوجاعلی ترکیه برگزار شد، تیم ایران متشکل از پویا ایدنی،‌ نیما جوانبخت، امیر کوثری نیا، احمد عسگری زاده و علی ولیزاده به سرمربیگری استاد خسرو شیخ هرندی حضور یافت.

تیم ایران که شانس پنجم مسابقات لقب گرفت، موفق شد با مقام سوم مسابقات را به اتمام برساند. در دور پایانی مسابقات، تیم ایران برابر تیم قزاقستان قرار گرفت و سه بر یک به برتری دست یافت.

نیما جوانبخت، امیر کوثری نیا و علی ولیزاده برابر حریفان خود پیروز شدند و پویا ایدنی شکست خورد. تیم ایران که پیش از این دیدار 24.5 امتیازی بود به 27.5 امتیاز دست یافت و با تیم آذربایجان هم امتیاز شد. اما با توجه به پوئن شکنی بهتر در مکان سوم جدول رده بندی قرار گرفت.

ایران در حالی در مسابقات المپیاد جهانی شطرنج مقام سوم را به خود اختصاص داد که تیم روسیه با 30 امتیاز در مکان نخست ایستاد و تیم ارمنستان نیز با 28.5 امتیاز در مکان دوم قرار گرفت.

در این دوره از مسابقات تیم ملی کشورمان موفق شد تیمهای قدرتمندی همچون هندوستان و آذربایجان را پشت سر گذاشته و عنوان سومی جهان را به خود اختصاص دهد.

علاوه بر این موفقیت در بخش انفرادی نیز دو مدال طلا به نام ایران ثبت شد.

استاد فیده نیما جوانبخت روی میز 2 درحالی که 9 بازی انجام داده بود موفق شد 7 امتیاز کسب کند و با این امتیاز مدال طلای میز دو در بخش انفرادی را به خود اختصاص داد.

دیگر استاد فیده کشورمان، امیر کوثری نیا نیز روی میز 3 در حالی که فقط 9 بازی انجام داده بود توانست 7.5 امتیاز کسب کند و با این امتیاز طلای انفرادی این بخش را به خود اختصاص داد.
۱۰ آبان ۱۳۹۰ ۰۹:۴۸

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.