دیدار رؤسای فدراسیون هندبال ایران و اسلوونی

دیدار رؤسای فدراسیون هندبال ایران و اسلوونی

رؤسای فدراسیون هندبال ایران و اسلوونی با یکدیگر دیدار و گفت‌گو کردند.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون هندبال، علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال ایران و بور روژمان رئیس فدراسیون هندبال اسلوونی در حاشیه برگزاری رقابت‌های قهرمانی جهان با یکدیگر دیدار و گفت‌گو کردند و در مورد توسعه همکاری‌های مشترک میان دو فدراسیون بحث و تبادل نظر نمودند.

در این دیدار بور روژمان رئیس فدراسیون هندبال اسلوونی ضمن ابراز تمایل برای همکاری با فدراسیون هندبال ایران اظهار کرد: نمایش تیم‌های ملی هندبال ایران در بخش‌های مختلف قابل تحسین است. در این دوره از رقابت‌های قهرمانی جهان تیم ملی مردان ایران عملکرد بسیار خوبی داشت و در دیدار با تیم‌های قدرتمند جهان بازی‌های خوبی را ارائه داد. تمایل داریم در بخش‌های مختلف به ویژه برگزاری دیدارهای دوستان روابط خود را با ایران توسعه دهیم و آماده‌ هستیم تا در آینده نزدیک این موارد را عملی کنیم.

وی در ادامه ضمن دعوت رسمی از رئیس فدراسیون هندبال ایران برای سفر به اسلوونی و بازدید از امکانات و زیرساخت‌های هندبال اسلوونی، خطاب به پاکدل گفت: به زودی رقابت‌های قهرمانی نوجوانان پسر جهان برگزار خواهد شد و با توجه به حضور تیم‌های ملی هندبال ایران و اسلوونی در این رویداد می‌توانیم برنامه‌ای را برای برگزاری کمپ تمرینی و دیدارهای دوستانه میان دو کشور انجام دهیم. امیدوارم به‌زودی پذیرای شما به عنوان رئیس فدراسیون هندبال ایران در اسلوونی باشم تا از امکانات و زیرساخت‌های هندبال اسلوونی بازدیدی داشته باشید.

روژمان همچنین از تمایل خود برای برگزاری دیدارهای دوستانه با تیم ملی بانوان ایران خبر داد و گفت: به زودی تیم ملی هندبال اسلوونی در آخرین مرحله انتخابی قهرمانی جهان ۲۰۲۳ بانوان حضور پیدا خواهد کرد و مشکلی برای کسب سهمیه نخواهیم داشت. با توجه به اینکه تیم هندبال بانوان اسلوونی یکی از تیم‌های خوب اروپایی است، می‌توانیم جهت آماده‌سازی هرچه بیشتر دیداری دوستانه را برگزار نماییم.

وی در ادامه از امکان برگزاری دوره‌های آموزشی و مربیگری در کشور اسلوونی و یا اعزام مدرسین و مربیان اسلوونیایی به ایران خبر داد و گفت: یکی دیگر از بخش‌هایی که می‌توانیم در آن همکاری مشترک داشته باشیم بخش آموزش و مربیگری است. ظرفیت‌های خوبی در کشور اسلوونی در این زمینه وجود دارد و می‌توانیم نسب به برگزاری دوره‌های آموزشی و مربیگری در ایران و یا اسلوونی اقدام کنیم.

روژمان در پایان به حضور وسلین وویوویچ سرمربی اسبق تیم ملی هندبال اسلوونی در ایران اشاره کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده توسط فدراسیون هندبال ایران بستن قرارداد با وسلین وویوویچ بود و این اتفاق قطعا در پیشرفت هندبال ایران اثرگذاربوده است. حضور یکی از برترین مربیان هندبال جهان در ایران و نشستن بر روی نیمکت تیم ملی ایران بسیار ارزشمند است. ما خاطرات بسیار خوبی با وویوویچ داشته‌ایم و با او توانستیم به مقام سوم جهان برسیم و قطعا نمایش زیبای ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان مقابل تیم‌های قدرتمند دنیا یکی از دستاوردهای حضور وویوویچ است.

علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال ایران نیز ضمن ابراز تمایل برای گسترش همکاری‌های مشترک میان دو فدراسیون هندبال اظهار کرد: با توجه به سابقه و موفقیت‌های کشور اسلوونی در رشته هندبال علاقه‌مندیم تا از این تجربیات برای توسعه و رشد هندبال ایران استفاده کنیم.

وی خطاب به رئیس فدراسیون هندبال اسلوونی افزود: خوشبختانه هندبال ایران توانسته سهمیه‌های متعدد جهانی را در دو سال اخیر کسب کند و در مسیر موفقیت قرار گرفته است و برای تداوم این موفقیت می‌خواهیم از تجربیات کشورهای موفقی مانند اسلوونی نیز بهره ببریم. ما نیز تمایل به برگزاری دیدارهای دوستانه میان تیم‌های ملی دو کشور داریم و امیدوارم شرایط برای برپایی دیداری تدارکاتی میان تیم‌ها ملی نوجوانان دو کشور فراهم شود.

پاکدل ضمن دعوت رسمی از رئیس فدراسیون هندبال اسلوونی برای سفر به ایران خطاب به وی خاطر نشان کرد: زمینه‌های خوبی برا همکاری مشترک میان دو فدراسیون وجود دارد. امیدوارم به زودی سفری به ایران داشته باشید و از امکانات و شرایط هندبال بازدید داشته باشید.

رئیس فدراسیون هندبال ایران افزود: در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی و مربیگری نیز آمادگی داریم تا مربیانی را به کشور اسلوونی اعزام نماییم و یا از حضور مدرسی اسلوونیایی در ایران استفاده کنیم.

در این دیدار دبیر فدراسیون هندبال اسلوونی و مدیر تیم‌های ملی این کشور نیز حضور داشت. همچنین سرپرست تیم ملی هندبال ایران نیز در این نشست حضور داشت.

۲ بهمن ۱۴۰۱ ۰۳:۱۲

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.