ترکیب تیم ملی تکواندو برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا مشخص شد

ترکیب تیم ملی تکواندو برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا مشخص شد
در پایان ششمین جلسه کمیته فنی فدراسیون تکواندو، ترکیب تیم ملی ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا مشخص شد.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، ششمین جلسه کمیته فنی فدراسیون تکواندو، با حضور اصغر رحیمی، فیض الله نفجم، هادی افشار، یوسف کرمی به عنوان اعضای کمیته فنی، بیژن مقانلو، مجید افلاکی و مسعود حجی زواره به عنوان اعضای کادر فنی تیم ملی مردان، علی تاجیک رئیس سازمان تیم ملی، مسعود لشگری سرپرست دبیری فدراسیون و به ریاست هادی ساعی، برگزار شد.

مسعود لشگری دبیر و سخنگوی کمیته فنی فدراسیون تکواندو در خصوص تصمیمات این جلسه، بیان کرد: با توجه به اینکه نتایج جام ریاست فدراسیون جهانی که اسفند ماه ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد در سال ۲۰۲۳ محاسبه خواهد شد و پس از تعویق بازی‌های آسیایی و یونیورسیاد دانشجویان عملکرد تکواندوکاران در مسابقات انتخابی و همچنین لیگ برتر تکواندو مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: طبق قانون اتحادیه تکواندو آسیا هر کشور مجاز به اعزام 6 تکواندوکار از 8 وزن قانونی به مسابقات قهرمانی آسیا است، بر همین اساس تصمیم بر این شد 2 وزن ۵۴- کیلوگرم و ۸۷- کیلوگرم از دستور کار اعزام خارج شده و در سایر اوزان نفرات خود را به بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا اعزام کنیم.

سرپرست دبیری فدراسیون تکواندو ادامه داد: پس از بحث و تبادل نظر توسط اعضای کمیته در نهایت مهدی حاج موسائی در وزن ۵۸- کیلوگرم، فرزان عاشورزاده در وزن ۶۳- کیلوگرم، دانیال بزرگی در وزن ۶۸- کیلوگرم، میرهاشم حسینی در وزن ۷۴- کیلوگرم، محمد حسین یزدانی در وزن ۸۰- کیلوگرم و علیرضا نادعلیان در وزن ۸۷+ در ترکیب تیم ملی ایران به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهند شد.

لشگری در بخش پایانی سخنان خود گفت: بعد از پایان رقابت های قهرمانی آسیا، کره جنوبی میزبان یک تورنمنت بین المللی است که علی نجفی، متین رضایی و برنده مبارزه سیاوش بیات و امیرحسین محمدخانلو برای حضور در این رقابت ها به همراه تیم ملی به کره جنوبی اعزام خواهند شد.

شایان ذکر است بیست و چهارمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا ۲۴ تا ۲۷ ژوئن، (سوم تا ششم تیرماه) به میزبانی کره جنوبی برگزار خواهد شد.

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۳۷

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.