دکترصالحی امیری:یکی از مهمترین مباحث ما با باخ رفع تعلیق ظالمانه جودو است

دکترصالحی امیری:یکی از مهمترین مباحث ما با باخ رفع تعلیق ظالمانه جودو است
 
دکتر سید رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و دکتر سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان که به دعوت کمیته بین المللی المپیک و جهت دیدار با توماس باخ به بازیهای المپیک زمستانی 2022پکن سفر کرده است در گفتگویی تلفنی با برنامه ورزش و مردم صبح روز جمعه گفت، آن چیزی که برای ورزش ایران در این شرایط اهمیت دارد این است که بتوانیم روابطمان را در عرصه بین‌المللی  تقویب کنیم. در واقع یکی از شرایطی که اهمیت دارد باید تولید فرصت جدید کنیم برای دستیابی به کرسی، توسعه روابط و کسب حمایت‌های بین‌المللی است.
 
وی افزود: با دعوت توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک، من و آقای سجادی وزیر محترم ورزش  راهی پکن شدیم و طی دیروز و امروز بازدیدی از محل برگزاری مسابقات داشتیم. امروز افتتاحیه است و فردا صبح ملاقات‌ها شروع می‌شود که نخستین ملاقات ما با رئیس کمیته ملی المپیک کره جنوبی است که فردی اثر گذار بوده و در IOC نیز عضویت دارد. بعد از آن با دو معاون توماس باخ دیدار می‌کنیم و سپس عازم کمپ ورزشی محل استقرار ملی‌پوشان کشورعزیزمان خواهیم شد.
رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: دیدار با وزیر ورزش و رئیس المپیک چین نیز در برنامه‌ ی ماست تا در راستای گسترش مناسبات ورزش همکاری داشته باشیم. همچنین صبح دوشنبه با توماس باخ جلسه خواهیم داشت و بعد از آن به ایران باز می‌گردیم.
 
صالحی امیری درباره جلسه با توماس باخ گفت: ما می‌خواهیم مجموعه تلاش‌های قهرمانان، مربیان و مدیران و در مجموع حق ورزش ایران و واقعیت‌های نسل جدید و‌پویا را به توماس باخ منعکس کنیم موفقیت های که در فوتبال ،کشتی،کاراته و دیگر رشته ها داشتیم را منعکس کنیم.
 
وی عنوان کرد: دیدار با باخ با دو هدف انجام می‌شود که نخستین مورد جذب حمایت است. همچنین از او می خواهیم که موانع را از مقابل ورزش ایران بردارند که از جمله آنها تلاش برای رفع تعلیق جودوی ایران است. اصل تعلیق ظالمانه است و ما تلاش خواهیم کرد که این مسیر را هموارتر کنیم.
 
صالحی امیری در پاسخ به تعویق  انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: آن چیزی که برای ما اهمیت دارد، این است که هرچه سریعتر ثبات مدیریت شکل بگیرد. ما در سال آینده سه رویداد مهد در پیش داریم؛ بازی‌های کشورهای اسلامی، بازی‌های آسیایی و در نهایت بازی‌های جوانان. ما نمی‌توانیم بدون ثبات باشیم. به هر حال مجمع اسفند باید در این باره تصمیم بگیرند. پیشنهاد من برگزاری انتخابات در اولین فرصت است که به صلاح همه است.
۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ۱۴:۴۰

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.