حسن میرزا آقابیک در گفتگو با سایت جهانی راگبی:رشد خوبی داشته ایم

حسن میرزا آقابیک در گفتگو با سایت جهانی راگبی:رشد خوبی داشته ایم

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت انجمن راگبی،سایت جهانی راگبی گفتگویی را با حسن میرزا آقابیک رئیس انجمن راگبی ایران انجام داده است که در زیر آنرا می خوانید.
در سال 2007 ، ایران اولین مسابقه آزمایشی مردان خود را انجام داد و 32 بر 3 پاکستان را در یک تورنمنت در سریلانکا شکست داد. سه سال بعد ، این کشور به عضو رفدراسیون جهانی راگبی تبدیل شد.طبق اعلام اتحادیه ، تعداد بازیکنان ثبت شده با افزایش ۲۰ درصدی از ۱۰۰۰۰ به 12000 در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ رسیده است.
بر اساس ارقام جمع آوری شده توسط فدراسیون جهانی در سال 2019 ، این تعداد ایران را با یک امتیاز برابر در کنار بلژیک و جلوتر از شرکت کنندگان در جام جهانی راگبی 2019 در گرجستان و اروگوئه قرار می دهد.
به گفته حسن میرزا آقابیک ، رئیس انجمن راگبی ایران، 7000 نفر از بازیکنان ثبت نام شده زن هستند. ناهید بیارجمندی ، که اولین باشگاه راگبی ویژه بانوان را در ایران تأسیس کرده است ، سفیر کمپین "سعی کنید و ما را متوقف کنید" در راگبی است که این موضوع تاثیری بسیار خوبی را در کشورش گذاشته است.
وی به فدراسیون جهانی گفت: "وقتی ناهید برای این پروژه انتخاب شد ، این موضوع بسیار مورد توجه همه ورزش های ایران قرار گرفت و مهم بود."
وی گفت: "این موضوع باعث شد خوشحالی و حمایت بیشتر ما از ورزش زنان شد و در این زمان ناهید در ورزش زنان شهرت زیادی دارد و زمانی که مردم از او می پرسند که چگونه این کار را انجام دهد ، و او پاسخ می دهد: با سختکوشی و تلاش زیاد. "
از زمان عضویت ایران در فدراسیون جهانی ، انجمن راگبی ایران دو برنامه پنج ساله را عملی کرده است که اولی به رشد بازیکن ایران از طریق معرفی تگ راگبی و دومی شناسایی و آموزش مربیان و داوران در ایران است.
به گفته آقابیک ، وقتی وی در سال 2011 به انجمن راگبی پیوست ، در آن زمان راگبی ایران تعداد کمی مربی و داور داشت و امروز ، او خوشحال است که گزارش می دهد که 300 مدرک معتبر بین المللی راگبی را کسب کرده اند.
آقابیک گفت: "تگ راگبی از خانواده ها یک رشته ایمن می باشد که در آن از آسیب دیدگی پسران و دختران نمی ترسند." وی گفت: "ما 31 استان در ایران داریم و راگبی در ۲۷ استان فعال است که این خیلی خوب است.”
وی گفت: "ما سخت کار کردیم ، و ارتباط خوبی با راگبی آسیا ، آقای بنیامین ون روئین برای توسعه و آموزش داریم. و همچنین کیتی سدلر مدیر راگبی زنان در فدراسیون جهانی. افرادی که واقعاً برای ایران بسیار سخت کار کردند .بسیار ارتباط خوبی با ایشان داریم فردی که تاکنون از راگبی ایران بسیار حمایت کرده است.

۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۵۱

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.