با حضور رییس کمیته ملی المپیک و مادر شهید؛یادبودهای ورزشی شهید رضایی مجد تحویل موزه ملی ورزش شد

با حضور رییس کمیته ملی المپیک و مادر شهید؛یادبودهای ورزشی شهید رضایی مجد تحویل موزه ملی ورزش شد

با حضور خانواده شهید مهدی رضایی مجد کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال جوانان لوازم ورزشی، جام، مدالهای و یادبودهای این ورزشکار شهید تحویل موزه ملی ورزش،المپیک،پارالمپیک شد.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛مراسم اهدا مدال،افتخارات و یادبودهای شهید بزرگوار مهدی رضایی مجد با حضور دکتر سید رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک،مادر و برادر شهید و اعضای کمیسیون رسانه های کمیته ملی المپیک و محسن میر سرپرست موزه تحویل موزه ملی ورزش شد.
دکتر صالحی امیری ضمن تجلیل از شهدای ورزشکار بویژه شهید رضایی مجد گفت :‌ اختصاص غرفه هایی در موزه ملی ورزش به شهدای ورزشکار می تواند نقطه عطفی در موزه ملی ورزش ایران باشد.
رییس کمیته ملی المپیک ضمن تجلیل از ایثار و فداکاری شهید مهدی رضایی مجد در دوران دفاع مقدس خاطر نشان کرد :‌این شهید بزرگوار با اینکه می توانست با حضور خود در تیم های فوتبال به افتخارات ورزشی خود اضافه کند اما با حضور در جبهه های حق علیه باطل از خاک و سرزمین خود دفاع کرد و افتخارت خود را با کسب مدال با ارزش شهادت تکمیل کرد.  

 

در ادامه حاجیه خانم زهرا حاج علی‌ اکبری  مادر گرانقدر شهید ضمن بیان خصوصیات اخلاقی این شهید عزیز از مسئولان عالی ورزش بویژه دکتر صالحی رییس کمیته ملی المپیک در ارج نهادن به مقام شهدا قدردانی کرد و گفت: به داشتن چنین فرزندی که به مقام شهادت نائل آمد، افتخار می کنم. مهدی فوتبالیست خوبی بود که علاقه شدیدی به این رشته و ورزش داشت  او اهل نماز و روزه بود و به خواندن نماز اول وقت توجه ویژه ای داشت. خوشحالم در کنار اینکه مادر شهید هستم خواهر شهید نیز می باشم.
مادر کاپیتان اسبق تیم ملی جوانان ایران مهدی خاطر نشان کرد :‌ چندین بار بعد از رفتن به مسابقات بین المللی با تیم ملی جوانان به جبهه اعزام شد و در آخرین بار به جای دایی شهید خود که از کودکی  با هم در یک خانه بزرگ شده بودند به منطقه شلمچه اعزام شد و 40 روز پس از شهادت برادرم در تاریخ دهم اسفند سال 65 یعنی روز ولادت خود در روز دهم اسفند ماه به شهادت رسید و به اولیا الله پیوست .
همچنین رضا برادر شهید مهدی رضایی مجد در این نشست از ریاست کمیته ملی المپیک به دلیل اختصاص غرفه هایی از شهدای ورزشکار از جمله شهید رضایی مجد  در موزه ملی ورزش ایران در کنار قهرمانان و پهلوانان ورزش کشور و توجه به شهدای ورزشکار تشکر و قدردانی کرد.
دکتر صالحی امیری در پایان جلسه با اهدای لوح یادبود به مادر شهید مهدی رضایی مجد از راه اندازی غرفه شهدای ورزشکار در موزه ملی ورزش در روزهای آینده خبر داد.

۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۷

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.