دکترعلی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای در نشست مشترک روسای فدراسیونها:اگر ستاد کرونا در ورزش درست عمل نمی کرد تعدادی از سهمیه های المپیک از دست می رفت

دکترعلی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای در نشست مشترک روسای فدراسیونها:اگر ستاد کرونا در ورزش درست عمل نمی کرد تعدادی از سهمیه های المپیک از دست می رفت

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان،دکتر مهدی علی نژاد در نشست مشترک روسای فدراسیون های ورزشی با وزیر و معاونان وزارت ورزش و جوانان و رییس کمیته ملی المپیک که در آکادمی ملی المپیک در حال برگزاری است ضمن بیان این مطلب که شیوع ویروس کرونا شرایط خاصی را در دنیا و به تبع آن ورزش ایجاد کرده است افزود: در اولین روزهای شیوع این بیماری در کشور ستاد مقابله با کرونا در ورزش تشکیل و آغاز به کار کرد که اولین اقدامات آن اعمال محدودیت های مسابقات و تمرینات ورزشی بود .
وی ادامه داد: برخی از رشته هایی که باید برای کسب سهمیه المپیک مبارزه می کردند را حدود ده روز زودتر به مسابقات اعزام کردیم که اگر این کار صورت نمی گرفت، به دلیل لغو پرواز ها یا ممنوعیت ورود به کشورها، سهمیه های ما در رشته های کاراته، بوکس، شمشیربازی، وزنه برداری و ژیمناستیک عملا از دست می رفت.
علی نژاد با بیان این که ستاد مقابله با کرونا در ورزش با هماهنگی کامل ستاد ملی کرونا تصمیمات و اقدامات لازم را انجام داده و می دهد، افزود: در جلسه اخیری که با آقای رییسی معاون وزیر بهداشت داشتیم، ایشان با صراحت اعلام کرد که مجموعه ورزش کشور یکی از بهترین همکاران ما در موضوع مبارزه با گسترش ویروس کرونا بود.
وی با بیان این که در حال حاضر حدود ۸۰ درصد رشته های ورزشی بازگشایی شده اند، افزود: بازگشایی ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی انجام شده و خواهد شد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان خبر داد: در چند روز آینده اتفاقات جدیدی در برخی مسابقات شهرستانی و ملی خواهد افتاد و مسابقاتی که نیاز به خوابگاه نداشته باشند انجام خواهد شد.
علی نژاد با بیان این که تاریخ دقیقی برای پایان ویروس کرونا توسط متخصصان تصور نشده است، افزود: به اعتقاد متخصصان و کارشناسان این حوزه، ساخت واکسن کرونا دو سال زمان می برد و جهان با این ویروس درگیر خواهد بود، بنابراین چاره ای جز همزیستی با کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی نداریم.
وی با بیان این که ظرفیت جدیدی در شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان با هدف کمک به صاحبان کرسی های بین المللی ورزشی ایجاد شده است، افزود: نگاه و رویکرد ما حفظ کرسی های بین المللی و کسب کرسی های موثر ورزشی برای سیاستگذاری و تصمیم گیری و تصمیم سازی در عرصه های جهانی است.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به موضوع بودجه بندی سال ۹۹ گفت: در سال جاری نظام بودجه بندی براساس ارزشیابی فدراسیونها در سال ۹۸ خواهد بود که فرم های آن به فدراسیونها ارسال شده است و ملاک بودجه بندی براساس ارزیابی عملکرد فدراسیونها در سال ۹۸ خواهد بود.
وی در پایان گفت: از فدراسیونها می خواهیم که در صورت برنامه برای حضور در رویداد بین المللی، سریعا به ما اعلام کنند تا تصمیم گیری در خصوص تشکیل اردوهای ملی گرفته شود اما با توجه به اینکه رویداد بین المللی فعلا در دو سه ما آینده برگزار نمی شود مربیان باید با برنامه ریزی مناسب در فضای مجازی ورزشکاران را برای تمرینات انفرادی تشویق کنند.

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۸:۳۵

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.