گزارش فدراسیون جهانی از ۴۰ کاراته کای المپیکی؛بهمنیار جوانترین جوانترین کاراته کا در المپیک توکیو

گزارش فدراسیون جهانی از ۴۰ کاراته کای المپیکی؛بهمنیار جوانترین جوانترین کاراته کا در المپیک توکیو

قرار گرفتن بهمن عسگری در سید یک المپیک و همچنین معرفی سارا بهمنیار به عنوان جوانترین کاراته کا؛از جمله نکات مهم جدیدترین گزارش فدراسیون جهانی است.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، پس از مشخص شدن ۴۰ کاراته کای حاضر در المپیک، فدراسیون جهانی در گزارشی به نکات جالب توجهی درباره این ورزشکاران اشاره داشته که گزیده ای از ان در ادامه می اید:

*️در رقابتهای کسب سهمیه از طریق رنکینگ نمایندگان ۴۰ کشور موفق به حضور در المپیک شدند.

*ژاپن به واسطه میزبانی با ۸ ورزشکار بیشترین سهمیه را در المپیک دارد.پس از ژاپن، ترکیه با ۵ ورزشکار و ایران و ایتالیا هر کدام با ۴ ورزشکار در بالای قرار دارند. پس از آن اسپانیا، جمهوری آذربایجان و اوکراین هریک با ۲ کاراته کا در رده بعدی قرار دارند.

*کاراته کاهایی که با قرار گرفتن در رتبه نخست رنکینگ هر رده جواز حضور در المپیک بدست آوردند، عبارتند از: دامین کوینترو (اسپانیا) در کاتا انفرادی مردان، اسدیلوف دارخان  (قزاقستان) در وزن ۶۷_ کیلوگرم مردان، بهمن عسگری (ایران) در وزن ۷۵_ کیلوگرم مردان ، اوگور آکتاش (ترکیه) در وزن ۷۵+ کیلوگرم مردان ، ساندرا سانچز (اسپانیا) در کاتا بانوان، سراپ اوزچلیک (ترکیه) در وزن ۵۵_کیلوگرم بانوان، شیائویان ین (چین) در وزن۶۱_ کیلوگرم بانوان و ایرینا زارتسکا (آذربایجان) در وزن ۶۱+ کیلوگرم بانوان

*نفرات نخست هر رده در هر یک از گروه ها در سید بندی جدول المپیک در اولویت قرار خواهند گرفت. بدین ترتیب بهمن عسگری در المپیک در سید یک وزن ۷۵- قرار دارد.

*لیست اولین ورزشکاران واجد شرایط شامل ۱۲ مدافع گرند وینر است. همه صاحبان فعلی عنوان گرند وینر بلیط بازی ها را بدست آورده اند. برندگان بزرگ واجد شرایط برای توکیو ۲۰۲۰ عبارتند از : ساندرا سانچز (اسپانیا) ، ریو کیوونا (ژاپن) ، سرپ اوزچلیک (ترکیه) ، آنجلیکا ترولوگا (اکراین) ، دارخان اسدیلوف (قزاقستان)، استیون داکستا (فرانسه)، شیائویان ین (چین)، رافائل آقایف (آذربایجان) ، آیومی یوکوزا (ژاپن) ، ایرینا زارتسکا (آدربایجان) ، اوگار آکتاش (ترکیه) و سجاد گنج زاده (ایران)

* نمایندگان بسیاری از کاراته کاهایی که در سطح قاره موفق بودند موفق به کسب جواز حضور در المپیک شدند در این  میان ۱۳ قهرمان فعلی قاره نیز حضور دارند. از فدراسیون کاراته آسیا، کاراته کاهای با عنوان قهرمان قاره ای کیو شیمیزو (ژاپن) ، شیائویان ین (چین)، حمیده عباسعلی (ایران)، ریو کیونا و کن نیشیمورا (ژاپن) هستند.

*ورزشکارانی که از طریق رنکینگ واجد شرایط هستند به طور متوسط ۲۹ سال سن دارند. سارا بهمنیار از ایران با ۲۰ سال جوانترین ورزشکاری است که توانسته به المپیک برسد.

۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۴:۲۰

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.