گزارش اتحادیه جهانی کشتی از روز نخست رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا؛کسب 2 مدال طلای ایران و بدست آمدن پنجمین طلای سنگین وزن توسط میرزازاده برای ایران

گزارش اتحادیه جهانی کشتی از روز نخست رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا؛کسب 2 مدال طلای ایران و بدست آمدن پنجمین طلای سنگین وزن  توسط میرزازاده برای ایران
بخش فارسی اتحادیه جهانی کشتی، گزارشی را از روز نخست رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا منتشر کرد.
 
 
 
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت  فدراسیون کشتی، متن گزارش اتحادیه جهانی کشتی به شرح زیر است:
 
المرات تاسمرادوف دارنده مدال برنز المپیک از المپیک تا چه حد سرسخت است؟ او تنها دوهفته پس از شکستگی دنده اش، توانست پنجمین مدال طلای آسیای خود را بدست آورد.
تاسمرادوف پس از گوش مالی دادن جین سئوب سونگ از کره جنوبی در فینال وزن 63 کیلوگرم آسیا در روز نخست کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در دهلی نو گفت: "هنوز در حال درمان هستم. من می خواستم حریفم را ضربه کنم چرا که کار نباید به مبارزه در حالت خاک کشیده می شد."
در سایر دیدارهای فینال نیز کومار سونیل از هند اولین مدال طلا را نصیب کشور میزبان کرد و دو قهرمان جوانان جهان نیز دو مدال طلا از سه فینال دیگر را برای ایران تصاحب کردند.
تاسمرادوف که در سال 2018 نیز قهرمان آسیا شده بود، نتوانست در فینال حریف را ضربه کند اما پیروزی با امتیاز 9-0 در یک دقیقه و 33 ثانیه که همراه با یک فن 4 امتیازی بود، صاحب هشتمین مدال آسیایی اش شد.
تاسمرادوف که در مسابقات جهانی نورسلطان با کسب عنوان پنجم وزن 60 کیلوگرم صاحب سهمیه المپیک شد، در آسیایی به وزن 63 کیلوگرم که وزن طبیعی اش است و در این وزن احساس راحتی می کند، برگشت.
نایب قهرمان 2018 جهان می گوید که گرفتن مدال در مسابقات نورسلطان ضروری نبود و به آنچه که هدفش بود رسید. تاسمرادوف در این باره می گوید:‌" برنامه من در مسابقات جهانی تنها کسب سهمیه المپیک برای توکیو بود. هدفم مدال نبود چرا که من کشتی گیر جوانی نیستم. بنابراین فقط دنبال کسب سهمیه بودم که به آن رسیدم.
او در مورد احساسش از کسب پنجمین طلای آسیا در دهلی نو، جایی که در سال 2003 با پیروزی در ثانیه های پایانی مقابل عبدالمحمد پاپی از ایران به اولین طلایش رسید، گفت: "هیچ احساسی ندارم. تمام فکر من فقط روی المپیک توکیو است."
 اما در فینال وزن 87 کیلوگرم، سونیل دارنده مدال نقره 2019 آسیا از هند با استفاده از قدرت و استقامت خوب بدنی توانست آزات سالیدینوف از قرقیزستان را 5 بر صفر شکست دهد.
او با این مدال توانست هند را پس از 27 سال صاحب مدال طلای کشتی فرنگی آسیا کند؛ موضوعی که خود این کشتی گیر از آن خبر نداشت. سونیل در این باره گفت: " خبری از این رکورد نداشتم. هند 27 سال مدال طلای کشتی فرنگی نداشته است. قبل از مسابقه فینال از این موضوع اطلاع پیدا کردم که به من انگیزه بسیاری داد.
در فینال وزن 55 کیلوگرم، پویا ناصرپور قهرمان 2018 جوانان جهان برابر جاسوربک اورتیکبوئف از ازبکستان به پیروزی با امتیاز عالی 8-0 رسید؛ این پیروزی درست چند ساعت پس از مسابقه ای بود که از فرط فشار مسابقه و خستگی از حال رفته بود.
دکتر تیم گفت که از حال رفتن ناصر پور بخاطر افت قند خون او بوده است؛ در مسابقه ای که 7 بر یک از هالاکورکی هندی عقب بود اما به پیروزی رسید. اما با بازیابی الکترولیتهای بدنش از طریق مصرف نوشیدنی های ورزشی و خوردن ناهار و استراحت، ناصرپور به موقع برای فینال ریکاوری شد.
ناصر پور در فینال در هر دو تایم دو بار خاک کرد و بار دوم با دو بارانداز کشتی را پس از 4 دقیقه و 16 ثانیه تمام کرد.
ناصر پور پس از قهرمانی گفت: در فینال بدنم شرایط خیلی خوبی داشت. شش ماه به سختی تمرین کرده بودم و از این مدال طلا خوشحالم."
امین میرزازاده قهرمان 2018 جوانان جهان از ایران برای پنجمین سال متوالی مدال طلای 130 کیلوگرم را در دستان ایران نگه داشت. او در فینال سنگین وزن مقابل کیم مین سئوک از کره جنوبی به برتری قاطع 9-0 رسید و کشتی را در دو دقیقه و دو ثانیه به پایان رساند.
اما در یک اتفاق غیر عادی، در وزن 87 کیلوگرم تنها یک مدال برنز توزیع شد. بهروز هدایت از ایران که در نیمه نهایی با مصدومیت شدید پا مواجه شد، در مسابقه بعدی هم نتوانست رقابت کند و دو کشتی گیر دیگر در جدول شانس مجدد نیز بدلیل مصدومیت کنار رفته بودند تا در این وزن تنها یک مدال برنز توزیع شود.
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۳۲

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.