سلیمی: تصویب حجاب بانوان کاراته کا در المپیک ۲۰۲۰ به کلیه فدراسیون ها و کمیته برگزاری ابلاغ شده است

سلیمی: تصویب حجاب بانوان کاراته کا در المپیک ۲۰۲۰ به کلیه فدراسیون ها و کمیته برگزاری ابلاغ شده است

سلیمی با تاکید بر عدم تکرار اتفاق تلخ حذف بانوی با حجاب جودو در المپیک جوانان در کاراته، خبر از تصویب حجاب بانوان کاراته کا در المپیک ۲۰۲۰ داد.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون کاراته،جواد سلیمی رئیس کمیته داوران و مشاور بین الملل فدراسیون کاراته گفت: پیش از آغاز رقابت های کاراته در المپیک ۲۰۲۰ پوشش حجاب در دستور العمل موارد مجاز مصوب شد تا امکان احتمال اتفاقات پیش آمده در المپیک جوانان وجود نداشته شد.
عضو شورای داوران جهان و آسیا افزود: با توجه به نشست های متعدد مسئولان فدراسیون جهانی و برگزار کنندگان المپیک ۲۰۲۰ دستور العمل اجرایی به تصویب رسید که به کلیه فدراسیون ها کاراته، نیز بصورت مکتوب ابلاغ گردیده است.
سلیمی در خصوص موارد مصوب در این آیین نامه عنوان کرد: علاوه بر تایید حجاب مصوب برای بانوان در آیین نامه مذکور، شرایط استفاده از علائم مجاز بر روی لباس کاراته و همچنین گرمکن و سایر ملزومات نیز توضیح داده شده است.
مشاور بین الملل فدراسیون کاراته در ادامه افزود: مطابق آیین نامه اجرایی مصوب بجز موارد مجاز همچون لباس کاراته مورد تایید و تصویب فدراسیون جهانی، پرچم یا نشان المپیک، آرم تولید کننده و یا کد سه حرفی نام کشور که کمیته برگزار کننده در اختیار کاراته کاها قرار خواهد داد، ورزشکاران مجاز به استفاده از نشان های دیگری بر روی البسه و یا ملزومات خود نخواهند بود.
سلیمی با تایید ترجمه آیین نامه مذکور گفت: دستور العمل های عمومی استفاده از موارد و علائم مجاز در المپیک ۲۰۲۰ تنظیم گردیده است که علاوه بر ارسال آن به کمیته ملی المپیک در اختیار تیم های ملی نیز قرار داده خواهد شد.

۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۵۲

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.