وزیر ورزش و جوانان در تشریح جلسه با مسولان کمیته بین المللی المیپک:با تببین واقعیت ها برخی ذهینیت هایی را که رسانه های معاند ایجاد کرده بودند بر طرف کردیم/مدیران ارشد کمیته بین المللی المپیک حمایتشان را از ورزش ایران اعلام کردند

وزیر ورزش و جوانان در تشریح جلسه با مسولان کمیته بین المللی المیپک:با تببین واقعیت ها برخی ذهینیت هایی را که رسانه های معاند ایجاد کرده بودند بر طرف کردیم/مدیران ارشد کمیته بین المللی المپیک حمایتشان

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ دکترمسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان پیرامون جلسه ای که با مدیران ارشد کمیته بین المللی المپیک داشت گفت:  ما به دنبال دعوتی که  داشتیم به لوزان آمدیم و امروز یک جلسه خوب کاری و اجرایی داشتیم با عالی ترین مقامات کمیته بین المللی المپیک(IOC) که البته  این نشست مقدمه جلسه ای بود که فردا با آقای توماس باخ خواهیم داشت.
مقام عالی ورزش در ادامه عنوان کرد: در این جلسه در خصوص نحوه همکاری ها و تعامل در عرصه ها و مسابقات مختلف بحث های خیلی صریح و روشنی داشتیم و ما سیاست های کلی خومان را تبیین کردیم . آنها هم تاکید بر اجرای کامل منشور المپیک را داشتند و حمایت های خودشان را مثل گذشته از ورزش ایران کمیته ملی المپیک ، وزارت ورزش و کلیه فعالیت ورزشی اعلام کردند .
دکتر سلطانی فر افزود: آنها خواستار این بودند که این تعاملات و گفتگوها استمرار پیدا کند، تا ذهنیت‌های که  به وجود می آید ما بتوانیم این ذهنیت ها را روشن تر برطرف کنیم و هر کدام با رعایت ملاحظاتی که داریم بتوانیم همکاری ها رو توسعه دهیم.  
وی تصریح کرد: حمایت‌های آنها در بخش‌های مختلف تا الان خوب بوده و قرار شد که این حمایت ها گسترش پیدا می‌کند.
وزیر ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به جلسه دیگری که میان وی و  دکتر چو ریاست فدراسیون جهانی تکواندو خاطر نشان کرد: با ریاست فدراسیون جهانی تکواندو جلسه ای داشتیم که نکات خیلی خوبی در این جلسه رد و بدل شد .
دکتر سلطانی فر با بیان اینکه آقای چو از اینکه این ورزش به خوبی در ایران گسترش پیدا کرده و و ورزشکاران ما در رویدادهای مختلف مقاما های خوبی به دست می‌آورند، ابراز شگفتی می کرد افزود:  ما گفتیم که سیاست‌های دولت این است که ما بتوانیم بخش خصوصی در همه رشته‌های ورزشی فعال تر بکنیم و در تمام ورزش‌های مختلفی که مورد استقبال جوانان و نوجوانان ماه است از جمله رشته های رزمی و بویژه تکواندو را ما فعال تر بکنیم و زمینه و شرایط گسترش آن را بیش از پیش فراهم کنیم .
سلطانی فر در ادامه بیان کرد: در این نشست همچنین در خصوص برگزاری رویدادهای بین المللی در سال ۲۰۲۰ در تکواندو در ایران صحبت شد که ما تقاضا داشتیم و با توجه به تعداد قابل توجهی از  جوانانی که در ایران به این رشته روی آورده اند، میزبانی مسابقات بیشتری داشته باشم  و همچنین خواستار حمایت های بیشتری از سوی فدراسیون جهانی شدیم که همه این موارد با استقبال آقای چو مواجه شد .
دکتر سلطانی فر همچنین به بازدید از موزه بین المللی المپیک اشاره کرد و گفت: در ادامه این بازدید جلسه ای را با مسولان فرهنگی کمیته بین المللی المپیک داشتیم که در هر صورت بسیاری از این موارد و ذهنیت هایی که ایجاد شده بود و برخی از رسانه‌های معاند ایجاد کرده بودند در خصوص محدودیت و ملاحظات خاصی که برای مردم وجود دارد تمام این ها را تشریح کردیم . فکر می‌کنم که توانستیم بخش عمده‌ای از این تبلیغاتی که علیه ما می شود در بخش های مختلف با تبیین واقعیت ها و دادن اطلاعات دقیق بر طرف کنیم.

۲۱ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۱۸

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.