جام جهانی والیبال، ایران یک- آمریکا ۲

جام جهانی والیبال، ایران یک- آمریکا ۲
تیم ملی والیبال ایران در ادامه مسابقات جام جهانی والیبال ۲۰۱۹ به مصاف آمریکا رفت.
 
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون والیبال ، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از دور دوم جام جهانی 2019 در شهر هیروشیما به مصاف آمریکا، تیم دوم جدول رده بندی جام جهانی و رنکینگ جهانی رفت.
 
تیم ایران در بازی از ترکیب جواد کریمی، امیر غفور، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) استفاده کرد. آمریکایی‌ها استفاده از سرویس‌های پرقدرت و فشار آوردن روی دریافت کننده‌های ایران را در برنامه خود داشت. سرویس‌های بدون بازگشت آمریکا و حملات پراشتباه بازیکنان ایران، برتری حریف را به دنبال داشت. ست اول با نتیجه 25 بر 18 برای آمریکا به پایان رسید.
 
تیم والیبال ایران تا پایان ست اول، 12 امتیاز از اسپک، 3 پوئن سرویس و 3 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل آمریکا نیز 11 امتیاز از اسپک، یک امتیاز از دفاع روی تور، 3 پوئن سرویس و  10 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد. امیر غفور در این ست 4 و میلاد عبادی‌پور 3 امتیاز برای ایران کسب کردند.
 
ست دوم، ست پر اشتباهی برای بازیکنان آمریکا بود و اگرچه آنها در اسپک، بهتر از ایران بودند ولی همین اشتباهات باعث شد تا شاگردان کولاکوویچ برتر از حریف باشند. دو تعویضه آمریکا، دفاع شدن امیر غفور و سرویس بدون بازگشت آمریکا، نتیجه را در امتیاز 20 مساوی کرد. سرویس خوب مجرد و به دنبال آن دفاع روی تور بازیکنان ایران، جان اسپراو، مربی تیم آمریکا را وادار به استفاده از وقت استراحت فنی کرد. دو امتیاز پایانی را میلاد عبادی‌پور برای ایران گرفت. نتیجه این ست 25 بر 22 برای ایران بود.
 
تیم والیبال ایران تا پایان ست دوم، 23 امتیاز از اسپک، یک امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، 4 پوئن سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل آمریکا نیز 26 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع روی تور، 3 پوئن سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد. امیر غفور و مسعود غلامی تا پایان این ست هر کدام  7 امتیاز برای ایران کسب کردند.
 
بازیکنان آمریکا در ست سوم هم فشار خود را روی سرویس و دفاع روی تور متمرکز کردند و به خوبی از ضعف دریافت‌های ایران و حملات نه چندان موثر حریف آسیایی خود استفاده کردند. استفاده از پوریا فیاضی به جای امیرحسین اسفندیار هم جواب لازم را به کادر فنی برای تغییر روند بازی نداد. آمریکا در ست سوم هم 25 بر 18 برنده شد.
 
تیم والیبال ایران تا پایان ست سوم، 32 امتیاز از اسپک، یک امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، 4 پوئن سرویس و 24 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل آمریکا نیز 37 امتیاز از اسپک، 6 امتیاز از دفاع روی تور، 7 پوئن سرویس و  21 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد. امیر غفور 15 و مسعود غلامی 7 امتیاز برای ایران تا پایان ست سوم کسب کردند.
 
داورانی از روسیه و اسلوواکی، قضاوت این بازی را بر عهده داشتند.
۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۱۳

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.