سی‎امین دوره بازی‌های یونیورسیاد 2019 – ایتالیا؛تصاحب 10 مدال رنگارنگ تکواندوکاران دانشجو ایران

سی‎امین دوره بازی‌های یونیورسیاد 2019 – ایتالیا؛تصاحب 10 مدال رنگارنگ تکواندوکاران دانشجو ایران

ششمین روز از رقابت‌های تکواندو در سی‌امین دوره بازی‌های یونیورسیاد 2019 دقایقی پیش به پایان رسید و تیم تکواندو دانشجویان کشورمان در گروه مردان عنوان نخست این رویداد را به نام خود ثبت کرد.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، سی‌امین دوره بازی‌های یونیورسیاد 2019 با حضور بیش از 6000 ورزشکار از 127 کشور جهان از روز 12 تیرماه در "ناپل" ایتالیا در حال برگزاری است؛ رقابت‌های تکواندو روز یکشنبه – 16 تیرماه در بخش پومسه آغاز شد و دیروز (جمعه – 21 تیرماه) در بخش کیوروگی به پایان رسید اما هوگوپوشان کشورمان امروز (شنبه - 22 تیرماه) نیز در مسابقات تیمی به رقابت می‌پردازند.
تیم‌های ملی تکواندو زنان و مردان دانشجو ایران برای حضور در این رقابت‌ها در دو بخش کیوروگی و پومسه با 16 تکواندوکار راهی ایتالیا شده بود که در پایان 4 مدال طلا و 6 برنز را به خود اختصاص داد.

در بخش کیوروگی مردان ملی‌پوشان شایسته کشورمان توانستند 4 نشان زرین از 6 مدال توزیعی طلا را به خود اختصاص دهند و جایگاه اول را به نام خود ثبت نمایند. تیم‌ کره جنوبی نیز با 2 طلا و یک برنز در رده دوم قرار گرفت.
مدال آوران///
طلا: آرمین هادی‌پور – سروش احمدی – میرهاشم حسینی – امیرمحمد بخشی
بدون مدال///
مهران برخورداری – عرفان ناظمی
هدایت این تیم برعهده «فریبرز عسکری» به عنوان سرمربی و «علی محمد بسحاق» به عنوان مربی بود.
در گروه زنان تیم‌ملی کشورمان با 4 هوگوپوش در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده بود که موفق به کسب مدال برنز توسط ملیکا میرحسینی شد.
مدال آوران///
برنز: ملیکا میرحسینی
بدون مدال///
ناهید کیانی – زهرا شیدایی – پریسا جوادی
هدایت نمایندگان کشورمان برعهده «مهرو کمرانی» به عنوان سرمربی است.
همچنین در بخش پومسه مردان و بخش انفرادی کوروش بختیار موفق به کسب مدال برنز شد و تیمی پومسه سه نفره مردان و تیم دو نفره نیز مدال برنز را کسب کردند.
«حسینعلی نظری» سرمربیگری این تیم را برعهده داشت.
در بخش زنان نیز فاطمه حسام مدال برنز بخش انفرادی را کسب کرد و تیم سه نفره و تیم دو نفره نیز مدال برنز را بدست آوردند. هدایت این نفرات برعهده «مهسا مردانی» به عنوان سرمربی بود.
امروز (شنبه – 22 تیرماه) نیز مسابقات در بخش تیمی برگزار خواهد شد که احمدی، حسینی، بخشی و ناظمی در بخش مردان نمایندگان کشورمان هستند  و در نخستین دیدار باید به مصاف تیم آلمان بروند و در ادامه با شیلی مبارزه می‌کنند.
در گروه زنان نیز ناهید کیانی، زهرا شیدایی، پریسا جوادی و ملیکا میرحسینی هوگوپوشان کشورمان هستند که ابتدا با آرژانتین دیدار می‌کنند و سپس برنده دیدار لهستان و کره‌جنوبی را پیش رو دارند.
گفتنی است؛ این مسابقات G2 است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 20،‌ 12 و 7.20 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می‌گیرد.

۲۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۴

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.