بازدید وزیر ورزش جمهوری آذربایجان از آکادمی ملی المپیک

بازدید وزیر ورزش جمهوری آذربایجان از آکادمی ملی المپیک

  آزاد رحیم اف وزیر ورزش جمهوری آذربایجان به همراه سفیر این کشور که در راستای توسعه همکاری های ورزشی دو کشور به ایران سفر کرده است ضمن بازدید از آکادمی ملی المپیک با دکتر قراخانلو رئیس این آکادمی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، رحیم اف در جریان این بازدید ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران گفت: آکادمی المپیک آذربایجان بیشتر به تربیت دانشجو می پردازد. این دانشجویان بعضاً ورزشکارانی هستند که عضو تیم ملی هستند و در مسابقات بین المللی حضور پیدا می کنند.
وی افزود: در این آکادمی سه بخش خبرگزاری ورزشی، طب ورزشی و مدیریت ورزشی توسط اساتیدی از کشور انگلیس تا رده فوق لیسانس تدریس می شود. رحیم اف در پایان به این نکته اشاره کرد که بی شک همه وزارت خانه های ورزشی خیلی علاقمند به داشتن چنین آکادمی در کشور خود می باشند.
در ادامه دکتر رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک خطاب به میهمانان آذربایجانی گفت: ما در ایران 15 دانشکده علوم ورزشی داریم و همچنین در دانشگاه آزاد هم تعداد قابل توجهی دانشجو مشغول تحصیل در این رشته هستند. این دانشکده ها بعضاً دارای کیفیت بسیار بالایی نیز می باشند.
دکتر قراخانلو با بیان این جمله که ارتباط آکادمی با دانشگاه ها بسیار خوب است افزود: ما در کل 5 میلیون دانشجو در کشور داریم که هر ساله سه هزار نفر از آنان به رشته هاای علوم ورزشی مرتبط می شوند.
وی همچنین توضیحاتی را در مورد ورزش قهرمانی داد و گفت: تقریباً هر فدراسوین ورزشی ما یک مرکز کوچک شبیه به آکادمی دارد، مانند خانه کشتی، آکادمی ووشو، قایقرانی و دوچرخه سواری که برای همه این مراکز نیز نیروهای متخصصی تربیت شده اند.
دکتر قراخانلو در ادامه گفت: بخش دیگری که در آکادمی ملی المپیک در اولویت ما قرار دارد دختران ما هستند. به عنوان مثال ما امسال در این آکادمی در حال برگزاری دوره تربیت مربی مهارت های ذهنی ویژه دختران هستیم که به مدت چهارصد ساعت آموزشی می باشد.
رئیس آکادمی ملی المپیک در پایان گفت: ما دوست داریم در زمینه ورزش با جمهوری آذربایجان ارتباط بهتری داشته باشیم و از ورزشکاران شما در این مجموعه میزبانی کنیم. امیدوارم در کوتاه ترین زمان ممکن با حمایت دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و همچنین دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک حضور ورزشکاران آذری در ایران بیش از پیش رونق پیدا کند.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.