ساپارو از رقابت برای میزبانی المپیک 2026 انصراف داد

ساپارو از رقابت برای میزبانی المپیک 2026 انصراف داد
ساپارو از ادامه رقابت برای کسب میزبانی بازیهای المپیک و پارالمپیک زمستانی 2026 انصراف داد.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛منابع خبری ژاپن گزارش دادند که مقامات ورزشی این کشور به زودی این مساله را به اطلاع مسوولان کمیته بین المللی المپیک خواهند رساند و از برنامه خود برای میزبانی بازیهای دوره بعدی یعنی بازیهای سال 2030 آنها را مطلع می کنند.
به گزارش خبرگزاری ژاپن تایمز و کیودو نیوز معاون شهردار ساپارو "تاکاتوشی ماچیدا" با تایید این برنامه اعلام کرد که این موضوع را در ملاقات با توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک به اطلاع او هم خواهد رساند.
معاون شهردار ساپارو یکی از دلایل انصراف این شهر از میزبانی بازیهای المپیک و پارالمپیک زمستانی 2026 را وقوع زلزله قدرتمند 7/6 ریشتری در منطقه هوکایدو که ساپارو مرکز آن است را اعلام کرد.
با انصراف ساپارو تاکنون شهرهای کالگری کانادا، ارزروم ترکیه، استکهلم سوئد، و سه شهر میلان، تورین و کورتینا دامپتزو ایتالیا در این رقابت باقی مانده اند. ساپارو سال 1972 نیز میزبانی این رقابتها را به عهده داشته و سال 2017 هم میزبانی بازیهای آسیایی زمستانی بود. تاکنون استکهلم نتوانسته است حمایت های دولتی لازم برای کسب این میزبانی را بدست آورد اما کالگری پس از اعلام هزینه های این رقابتها نظر مثبت شورای شهر را کسب کرد.
همچنین ساپارو اعلام کرده است که آنها قصد دارند برای بازیهای المپیک و پارالمپیک سال 2030 کاندیدا شوند. پیش از این سیون سوییس به دلیل عدم رای موافق مردم این شهر از ادامه رقابت با شهرهای باقیمانده انصراف داد. کمیته بین المللی المپیک سال آینده میزبان این دوره از رقابتها را اعلام می کند.

۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ۰۸:۱۷

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.