هجدهمین دوره بازیهای آسیایی - جاکارتا ؛مدال‌های طلا و نقره فوق‌سنگین برای سلیمی و علی‌حسینی/ بازهم قوی‌ترین‌ مرد مسابقات ایرانی شد

هجدهمین دوره بازیهای آسیایی - جاکارتا ؛مدال‌های طلا و نقره فوق‌سنگین برای سلیمی و علی‌حسینی/ بازهم قوی‌ترین‌ مرد مسابقات ایرانی شد
ملی‌پوشان دسته 105+ کیلوگرم وزنه‌برداری کشورمان با مدال‌های طلای و نقره بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتادست یافتند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ،در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا و در هشتمین و آخرین روز این مسابقات، بهداد سلیمی و سعید علی‌حسینی ملی‌پوشان کشورمان در دسته  105+ کیلوگرم به مصاف 5 وزنه‌بردار از کشورهای ازبکستان، پاکستان، چین تایپه، سوریه و ترکمنستان رفتند.

* یک‌ضرب:

بهداد سلیمی ابتدا موفق به مهار وزنه 200 کیلوگرمی شد، وی در دومین حرکت نیز در حالی‌که وزنه 206 کیلوگرمی را بالای سر برده بود، اما نتوانست به خوبی فیکس شود تا سه چراغ قرمز از داوران دریافت کند. سلیمی در سومین حرکت نیز موفق به مهار وزنه 208 کیلوگرمی شد تا با جایگاه دومی به کار خود در حرکت یک‌ضرب پایان دهد.

سعید علی‌حسینی دیگر نماینده کشورمان در این دسته در نخستین حرکت در مهار وزنه 201 کیلوگرمی ناکام بود، اما در دومین حرکت موفق به بالا بردن این وزنه شد. علی‌حسینی در سومین حرکت نیز وزنه 208 کیلوگرمی را بالای سر برد تا در جایگاه نخست این حرکت قرار بگیرد.

رستم جنگابائف از ازبکستان با رکورد 203 کیلوگرم در جایگاه سوم این حرکت قرار گرفت.

 

* دوضرب

سلیمی برای نخستین حرکت دوضرب وزنه 237 کیلوگرمی را انتخاب کرد که به راحتی این وزنه را بالای سر برد تا مدال نقره‌اش قطعی شود. وی در دومین حرکت نیز وزنه 246 کیلوگرمی را مهار کرد. سلیمی در سومین حرکت نیز موفق به مهار وزنه 254  کیلوگرمی شد تا با جایگاه اولی و مدال طلا به کار خود در حرکت دوضرب پایان دهد و با مجموع 461 کیلوگرم قهرمان شود.

علی‌حسینی نیز در نخستین حرکت دوضرب وزنه 240 کیلوگرمی را مهار کرد تا او نیز مدالش قطعی شود و در رده اول قرار بگیرد. وی در دومین حرکت نیز وزنه 248 کیلوگرمی را بالای سر برد، اما در سومین حرکت موفق به مهار وزنه 254 کیلوگرمی نشد تا با مجموع 456 کیلوگرم به مدال نقره دست یابد.

رستم جنگابائف از ازبکستان با رکورد 252 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 455 کیلوگرم جایگاه سوم این حرکت قرار گرفت.

۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۳:۲۷

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.