هجدهمین دوره بازیهای آسیایی - جاکاتا ؛رئیس کمیته ملی المپیک: میزبانی بازی های آسیایی ٢٠٢٢ به چین سپرده شد

هجدهمین دوره بازیهای آسیایی - جاکاتا ؛رئیس کمیته ملی المپیک: میزبانی بازی های آسیایی ٢٠٢٢ به چین سپرده شد
رئیس کمیته ملی المپیک ایران روز یکشنبه در حاشیه بازید از رقابت های شمشیربازان ایران از کسب میزبانی چین برای بازی های ساحلی ٢٠٢٠ و بازی های آسیایی ٢٠٢٢ خبر داد و گفت این میزبانی امروز در اجلاس مجمع عمومی شورای المپیک به چین سپرده شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ؛ سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با بیان این مطلب افزود :این اجلاس یک روزه اکنون همزمان با نخستین روز رسمی بازی های آسیایی ٢٠١٨ اندونزی با حضور نمایندگان کشورهای عضو در حال برگزاری است .

وی ادامه داد:قرار است در حاشیه این نشست با همتایان خود برای  افزایش سطح تعاملات ، همکاری های ورزشی و کسب کرسی های ایران دیدار و گفت و گو کنم .
رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه در خصوص میزبانی بازیهای آسیایی نیز افزود : میزبانی اندونزی را به فال نیک می گیریم ،مردمان اندونزی خونگرم و وفادار به ارزش های اسلامی هستند .
صالحی امیری اضافه کرد: این میزبانی به عنوان یک کشور اسلامی یک امتیاز و فرصت برای توسعه روابط مسلمان و جهان اسلام بشمار می رود و شایسته نیست کشورهایی نظیر چین ، کره جنوبی و ژاپن همواره میزبانی این رویداد ها در اختیار بگیرند.
رئیس کمیته ملی المپیک در مجموع  وضعیت عمومی میزبان رامتوسط ارزیابی کرد و اظهار داشت :بایستی برخی مشکلات در میزبانی برطرف شود .

۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۰۳

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.