۴ مدال طلا، ۵ نقره و ۴ برنز حاصل کار آزادکاران نوجوان در جام آذربایجان

۴ مدال طلا، ۵ نقره و ۴ برنز حاصل کار آزادکاران نوجوان در جام آذربایجان
تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان کشورمان در رقابت‌های بین‌المللی کشتی جام فدراسیون آذربایجان با کسب ۴ مدال طلا، ۵ نقره و ۴ برنز به مقام نایب قهرمانی رسید.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از فدراسیون کشتی، رقابت‌های بین‌المللی کشتی جام فدراسیون کشتی آذربایجان، امروز با برگزاری مسابقات کشتی آزاد نوجوانان به پایان رسید و تیم ایران در این رقابت‌ها با کسب 4 مدال طلا، 5 نقره و 4 برنز و تنها با اختلاف یک امتیاز با تیم میزبان به مقام نایب قهرمانی رسید. آذربایجان با 86 امتیاز، ایران با 85 امتیاز و ترکیه با 76 امتیاز تیم های اول تا سوم این رقابت ها بودند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 42 کیلوگرم علی حافظی‌پور با شکست تمام حریفان به دیدار فینال راه یافت، اما در این دیدار با نتیجه 8 بر 2 مغلوب رامیز حسن‌اف از آذربایجان شد و به مدال نقره رسید. در همین وزن علی عظیمی در دیدار رده‌بندی رویال کاظم‌زاده از آذربایجان را با نتیجه 9 بر 6 شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 46 کیلوگرم مهدی عشقی با گذر از تمامی رقبا راهی دیدار پایانی شد. وی در دیدار فینال نیز با نتیجه 10 بر صفر ایلکار مجیداف از آذربایجان را شکست داد و به مدال طلا دست یافت. امیرحسین خدابخشی دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز در دیدار رده بندی با نتیجه 10 بر 2 دوقان کارا از ترکیه را شکست داد و مدال برنز را از آن خود کرد.

در وزن 50 کیلوگرم امیر پرسته در دیدار فینال مقابل اصغر محمدعلی‌اف از آذربایجان با نتیجه 4 بر صفر به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 54 کیلوگرم مجید داستان با برتری مقابل تمام حریفان خود راهی دیدار فینال شد، اما در این دیدار مقابل محمدحاجی کاسیموف از آذربایجان با نتیجه 5 بر صفر شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد. در همین وزن رضا علیجان‌زاده در دیدار رده‌بندی با نتیجه 3 بر یک توران بایراموف از آذربایجان را مغلوب کرد تا به مدال برنز برسد.

در وزن 58 کیلوگرم حامد رحیمی در دیدار فینال مقابل موآمر کلیچ از ترکیه با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن 63 کیلوگرم امیرحسین کاووسی با برتری مقابل حریفان خود به دیدار فینال راه یافت، اما در این دیدار با نتیجه 4 بر 3 مغلوب حسین حسین زادا از آذربایجان شد و صاحب مدال نقره شد.

در وزن 69 کیلوگرم سجاد غلامی در دیدار فینال با نتیجه 3 بر 3 مغلوب دوقوکان کالاچی از ترکیه شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 76 کیلوگرم مصطفی نجفی در دیدار پایانی مرت جیکماز از ترکیه را با نتیجه 6 بر 2 از پیش رو برداشت تا به مدال طلا برسد.

در وزن 100 کیلوگرم نیز عرفان جعفری در دیدار فینال مقابل فیض اله آکتورک از ترکیه با نتیجه 5 بر یک به پیروزی رسید و صاحب گردن آویز طلا، در همین وزن عرفان ایوبی دیگر نماینده کشورمان در دیدار رده بندی با نتیجه 5 بر صفر الگوجا بالانجیوادزه از گرجستان را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

محمدرضا شاه محمدی در وزن 69 کیلوگرم و عرفان غلامی در وزن 85 کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۲۲:۲۰

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.