رقابت‌های جهانی گزینشی کشتی المپیک - مغولستان؛سوریان موفق به کسب سهمیه نشد

رقابت‌های جهانی گزینشی کشتی المپیک - مغولستان؛سوریان موفق به کسب سهمیه نشد
حمید سوریان از گردونه رقابت‌های جهانی گزینشی کشتی المپیک 2016 برزیل حذف شد.

به گزارش  روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛رقابت‌های جهانی گزینشی کشتی فرنگی المپیک 2016 برزیل از ساعت 4:30 بامداد امروز (جمعه) در اولان باتور مغولستان آغاز شده که حمید سوریان، نماینده وزن 59 کیلوگرم کشورمان بعد از پیروزی در دور اول در دور دوم مغلوب شد که با توجه به شکست حریفش از گردونه مسابقات کنار رفت اما امیر قاسمی نماینده 130 کیلوگرم کشورمان با پیروزی مقابل حریفانش به نیمه نهایی رسیده است.

در وزن 59 کیلوگرم، حمید سوریان در دور نخست مقابل رومن آمویان کشتی‌گیر کهنه کار ارمنستانی و دارنده مدال برنز المپیک 2008 پکن با نتیجه 7 بر 4 پیروز شد، اما در دور دوم با نتیجه 9 بر 4 مغلوب آیو آنگلوف بلغارستانی دارنده مدال طلای 2013 جهان شد که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد مقابل کشتی‌گیر کره‌ای با نتیجه 9 بر صفر، سوریان از گردونه مسابقات حذف شد و شانس کسب سهمیه المپیک را از دست داد. نفرات اول تا سوم در این مسابقات سهمیه می‌گیرند.

در وزن 130 کیلوگرم که 17 نفر وزن کشی کرده‌اند، امیر قاسمی منجزی در دور اول دیل ریو از آرژانتین را با نتیجه 4 بر صفر شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه 2 بر صفر بالینت لام از مجارستان را مغلوب کرد. قاسمی در مرحله یک‌چهارم نهایی نیز مامی‌جان عبدالله‌یف از ازبکستان را با ضربه فنی شکست داد و گام به نیمه نهایی گذاشت. قاسمی چندی پیش در مرحله نیمه‌نهایی قهرمانی آسیا این کشتی‌گیر را با نتیجه 3 بر صفر شکست داده بود.

وی برای حضور در یفنال و کسب سهمیه المپیک با چوگوشویلی، دارنده مدال برنز اروپا و بازی‌های اروپایی از بلاروس مبارزه خواهد کرد.

نفرات اول تا سوم هر وزن در این رقابت‌ها سهمیه حضور مستقیم در المپیک 2016 برزیل را کسب می‌کنند. آخرین مرحله مسابقات گزینشی المپیک روزهای 17 تا 19 اردیبهشت ماه در شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد شد.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۴۳

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.