مسابقات روئینگ قهرمانی آسیا – تایلند؛درخشش پاروزنان ایران با کسب 2 مدال طلا و 4 برنز در روز نخست فینال‌ها

مسابقات روئینگ قهرمانی آسیا – تایلند؛درخشش پاروزنان ایران با کسب 2 مدال طلا و 4 برنز در روز نخست فینال‌ها
با انجام 6 رقابت فینال مسابقات روئینگ قهرمانی آسیا، ملی‌پوشان ایران صاحب 6 مدال رنگارنگ شدند.
به گزارش روابط‌عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون قایقرانی، مسابقات روئینگ قهرمانی آسیا از 9 آذر با شرکت 169 ورزشکار در رده سنی بزرگسالان و 90 ورزشکار در رده سنی جوانان از 18 کشور در پاتایا تایلند آغاز شد و امروز 12 آذر با برگزاری دور فینال مواد گروه اول ادامه پیدا کرد.
تیم ایران نیز که در بخش بانوان و آقایان در این رقابت حضور دارد و امروز 12 آذرماه در فینال 6 ماده به مصاف رقیبان رفت.
 
در اولین رقابت امروز نمایندگان ایران تیم روئینگ چهارنفره سبک وزن با ترکیب زینب نوروزی و کیمیا زارعی، شکیبا وقوفی و مریم امیدی پارسا در دور فینال با حریفانی از قزاقستان، ازبکستان، ویتنام، تایلند و فیلیپین رقابت کردند و در پایان با زمان 7:33.187 دقیقه صاحب مدال برنز مسابقات شدند. در این رقابت نمایندگان ویتنام و تایلند طلا و نقره گرفتند.
 
امیرحسین محمودپور در روئینگ تکنفره سنگین وزن مردان با حریفانی از هنگ کنگ، ازبکستان، ویتنام، تایلند و چین مسابقه داد و در پایان با زمان 8:12.765 دقیقه پس از نمایندگان هنگ کنگ و تایلند سوم و صاحب مدال برنز شد.
 
نازنین ملایی در روئینگ تکنفره سنگین وزن بانوان با حریفانی از ازبکستان، کره، چین، قزاقستان و هنگ کنگ رقابت کرد و در پایان با زمان 9:01.398 دقیقه بالاتر از پاروزن چین و با اختلاف بیش از 10 ثانیه‌ای اول شد و مدال طلای مسابقات را بر گردن آویخت.
 
ابوالفضل سطوتی و امیررضا عبدالی در روئینگ دونفره مردان جوانان با حریفانی از تایلند، هند، هنگ کنگ، ویتنام و کره رو به رو شدند و در پایان با زمان 7:16.159 دقیقه سوم و صاحب مدال برنز شدند. در این رقابت پاروزنان هند و هنگ کنگ اول و دوم شدند.
 
حمیدرضا رضوانی و شیرزاد قادری در فینال روئینگ دونفره سنگین وزن مردان با حریفانی از ازبکستان، چین، اندونزی، هند و کره رو به رو شدند و در پایان با زمان 7:14.367 دقیقه بر سکوی سوم آسیا ایستادند و صاحب مدال برنز شدند.
 
مهسا جاور و نازنین ملایی در روئینگ دونفره سنگین وزن بانوان در رقابت با پاروزنان ویتنام، کره، اندونزی، چین و هنگ کنگ با زمان 7:59.559 دقیقه بر سکوی نخست آسیا ایستادند و صاحب مدال طلا شدند. در این رقابت پاروزنان چین و ویتنام دوم و سوم شدند.
 
بر این اساس رقابت‌های روئینگ قهرمانی آسیا امروز شنبه با کسب 2 مدال طلا و 4 مدال برنز برای پاروزنان ایران به پایان رسید. ادامه رقابت‌های فینال فردا 13 آذر ماه در پاتایا تایلند برگزار می‌شود و نمایندگان کشورمان در فینال 4 ماده دیگر به مصاف رقیبان می‌روند.
۱۲ آذر ۱۴۰۱ ۰۹:۵۱

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.