دیدار روسای فدراسیون هندبال ایران و لهستان؛ شپانسکی: از موفقیت‌های هندبال ایران شگفت‌زده‌ام و برای همکاری‌های مشترک بسیار جدی هستیم / پاکدل: زمینه‌ همکاری‌ مشترک زیادی میان دو کشور وجود دارد

دیدار روسای فدراسیون هندبال ایران و لهستان؛ شپانسکی: از موفقیت‌های هندبال ایران شگفت‌زده‌ام و برای همکاری‌های مشترک بسیار جدی هستیم / پاکدل: زمینه‌ همکاری‌ مشترک زیادی میان دو کشور وجود دارد

روسای فدراسیون‌های هندبال ایران و لهستان با یکدیگر دیدار و گفت‌گو کردند.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون هندبال، در دیداری که میان رئیس فدراسیون هندبال ایران و لهستان برگزار شد راهکارهای همکاری‌های مشترک از جمله برگزاری کمپ‌های تمرینی و دیدارهای دوستانه میان دو کشور بررسی شد.

در این دیدار که به دعوت رئیس فدراسیون هندبال لهستان برگزار شد، هنریک شپانسکی رئیس فدراسیون این کشور ضمن خوشامدگویی به رئیس فدراسیون هندبال ایران اظهار کرد: از نمایش تیم ملی هندبال ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان بسیار لذت بردم. پیش از برگزاری این مسابقات نیز یک دیدار دوستانه داشتیم و تحت ثاتایر قدرت‌نمایی هندبال ایران قرار گرفتم.

شپانسکی افزود: از برگزاری این نشست بسیار خرسندم و به دنبال ایجاد یک رابطه جدی با فدراسیون هندبال ایران هستیم و محورهایی که در این نشست مطرح خواهد شد را دنبال خواهیم کرد تا در آینده نزدیک منجر به نتایج عملی شود. در دو سال اخیر خبرهای زیادی از پیشرفت هندبال ایران شنیده‌ام و از این موفقیت‌ها شگفت‌زده هستم. همچنین باید به موفقیت‌های هندبال بانوان ایران اشاره کرد که بسیار من را تحت تاثیر قرار داده است.

وی افزود: آمادگی آن را داریم در هندبال سالنی هرچه بیشتر زمینه همکاری‌های مشترک را ایجاد نماییم و تجربیات خود را در اختیار ایران قرار دهیم. در مورد برپایی کمپ‌های تمرینی و دیدارهای تدارکاتی نیز می‌توانیم برنامه‌ریزی‌هایی را انجام دهیم تا بزودی شاهد برگزار این دیدارها در رده‌های سنی مختلف باشیم.

شپانسکی همچنین از آمادگی فدراسیون هندبال لهستان جهت همکاری مشترک در زمینه بازیکن‌سازی، استعدادپروری و حوزه‌های آموزشی خبر داد و گفت: امکان ایجاد زمینه‌های همکاری در بحث استعدادپروری و بازیکن‌سازی میان دو کشور وجود دارد. هر دو کشور می‌توانند تجربیات خود را در زمینه استعدادیابی در اختیار یکدیگر قرار دهند. همچنین در زمینه آموزش و برگزاری دوره‌های مربیگری نیز می‌توان زمینه همکاری مشترک را ایجاد نمود.

وی ضمن دعوت از رئیس فدراسیون هندبال ایران برای بازدید ار امکانات و ظرفیت‌های هندبال لهستان، خاطر نشان کرد: بسیار علاقه‌مندم تا از امکانات و ظرفیت‌های فدراسیون هندبال لهستان به ویژه در بخش مدارس هندبال بازدیدی داشته باشید. در بررسی‌هایی که صورت دادیم از فعالیت گسترده مدارس هندبال در ایران مطلع شدیم و بی‌شک طرفین می‌توانند تجربیات خود را در این زمینه در اختیار یکدیگر قرار دهند.

رئیس فدراسیون هندبال لهستان در ادامه از تمایل به حضور بازیکنان ایرانی در لیگ هندبال لهستان خبر داد و گفت: از حضور بازیکنان هندبال ایرانی در لیگ لهستان استقبال می‌کنیم و امیدوارم بزودی شاهد حضور هندبالیست‌های ایران در لیگ لهستان باشیم.

شپانسکی در پایان با ابراز امیدواری از سفر به ایران، اظهار کرد: تلاش خواهم کرد تا بزودی سفری را به ایران داشته باشم و از امکانات و ظرفیت‌های هندبال ایران بازدید نمایم. مطمئن هستم زمینه همکاری‌های مشترک میان فدراسیون هندبال ایران و لهستان بسیار زیاد است و قطعا در آینده نزدیک از این ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد.


علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال ایران نیز در این نشست با قدردانی از میزبانی شایسته لهستان از رقابت‌های قهرمانی جهان، اظهار کرد: میزبانی لهستان از رقابت‌های قهرمانی جهان شایسته تقدیر است و البته باید از میزبانی لهستان از ایران در تورنمنت تدارکاتی کاتوویتس نیز تقدیر نمایم.

وی ادامه داد: امیدوارم این نشست سبب توسعه زمینه‌های همکاری مشترک میان دو فدراسیون هندبال ایران و لهستان شود. ما آمادگی استفاده از تجربیات هندبال لهستان را در بخش‌های مختلف را داریم و در حوزه‌های مختلف می‌توانیم همکاری‌های مشترک با یکدیگر داشته باشیم.

پاکدل خاطر نشان کرد: از جمله مهم‌ترین برنامه‌هایی که می‌توان در نظر گرفت برگزاری کمپ‌های تمرینی و دیدارهای تدارکاتی است. همچنین دوره‌های آموزشی و مربیگری نیز از جمله دیگر برنامه‌هایی است که می‌توان در ادامه به آن پرداخت.

او همچنین به تجربیات ایران در زمینه هندبال ساحلی اشاره کرد و گفت: ما تجربیات خوبی در رشته هندبال ساحلی داریم و می‌توانیم این تجربیات را در اختیار هندبال لهستان قرار دهیم. بی‌تردید این انتقال تجربیات می‌تواند به رشد و توسعه هندبال در هر دو کشور منجر شود.

رئیس فدراسیون هندبال ایران در پایان به صورت رسمی از شپانسکی برای حضور در ایران دعوت به عمل آورد و خطاب به وی گفت: امیدوارم به زودی شاهد حضور شما در ایران و بازدید از امکانات و شرایط هندبال ایران باشیم.

در این دیدار مدیر اجرایی و مدیر مالی فدراسیون لهستان و مدیر اجرایی فدراسیون هندبال ایران نیز حضور داشتند.

۱ بهمن ۱۴۰۱ ۱۳:۴۹

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.