تیم ملی کشتی دانشجویان ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی دانشجویان ایران قهرمان جهان شد

در پایان رقابت‌های کشتی آزاد دانشجویان جهان، تیم ایران موفق به کسب دو نشان طلا توسط شریعتی نیا و اسماعیل زاده شد و با 7 نشان طلا به عنوان قهرمانی جهان رسید.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، در روز پایانی رقابت‌های کشتی آزاد دانشجویان جهان سعید اسماعیل زاده در وزن 79 کیلوگرم و دانیال شریعتی نیا در وزن 97 کیلوگرم با شکست تمامی حریفان، عنوان قهرمانی این مسابقات را کسب و صاحب گردن آویز طلا شدند و تیم کشتی آزاد دانشجویان کشورمان با کسب 7 مدال طلا به عنوان قهرمانی جهان رسید.

بنابراین گزارش وحید اسماعیل‌زاده در رقابت‌های خود ابتدا حریفان کشورهای اسلواکی، فرانسه، ترکیه و ترکمنستان را شکست داد و در بازی نهایی مقابل نماینده کشور میزبان قرار گرفت و موفق شد با نتیجه 7 بر 4 حریف خود را شکست دهد و صاحب مدال طلا شود و مدال نقره و برنز به نماینده کشور میزبان ترکیه رسید.

دانیال شریعتی‌نیا نیز موفق شد کشتی گیران کشورهای اکراین، ترکیه، ترکمنستان را شکست دهد و راهی دیدار نهایی شد که مقابل کشتی گیر کشور اکراین قرار گرفت و موفق شد با نتیجه 5 بر یک به پیروزی برسد و به مدال طلا رسید مدال نقره به کشتی گیر کشور اکراین و مدال برنز به کشتی گیر کشور ترکیه رسید.

پیش از این هم کشتی گیران کشورمان «رضا مومنی در ۵۷ کیلوگرم، احمد بذری در وزن ۹۲ کیلوگرم، عرفان الهی در وزن ۷۴ کیلوگرم، سید مهدی هاشمی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم و محمد رضا باقری در وزن ۶۵ کیلوگرم» موفق به کسب 5 مدال طلا در این رقابت‌ها شده بودند.

بر این اساس در رده بندی نهایی تیم ایران با کسب 7 مدال طلا قهرمان جهان شد، تیم ترکیه با 2 طلا و تیم اکراین با یک طلا به ترتیب دوم و سوم شدند.

گفتنی است؛ اولین دوره مسابقات جام جهانی ورزش‌های رزمی دانشجویان دانشگاه‌های جهان از 28 شهریورماه آغاز شده است و تا 10 مهرماه در شهر سامسون کشور ترکیه ادامه دارد که تیم کشتی آزاد دانشگاه تهران به نمایندگی از کشورمان در این رقابت‌ها شرکت کرده است.

۶ مهر ۱۴۰۱ ۱۲:۱۵

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.