صبح امروز و با حضور در محل فدراسیون کشتی؛رئیس فدراسیون کشتی عراق با علیرضا دبیر دیدار کرد

صبح امروز و با حضور در محل فدراسیون کشتی؛رئیس فدراسیون کشتی عراق با علیرضا دبیر دیدار کرد
رئیس فدراسیون کشتی عراق صبح امروز با رئیس فدراسیون کشتی کشورمان دیدار و گفت و گو کرد.
 
به گزارش روابط عمومی  کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، شعلان التمیمی رئیس فدراسیون کشتی عراق صبح امروز مهمان علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ایران بود.
 
التمیمی که به همراه هیئت ورزشی عراقی، شامل  رعد حمودی سلمان رییس کمیته المپیک و چند رئیس فدراسیون ورزشی این کشور در ایران حضور دارد، صبح امروز در پاسخ به دیدار دو ماه پیش علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، در محل فدراسیون حاضر شد.
 
محور گفت و گوهای این جلسه در مورد تفاهم نامه ی ای بود که 30 آذرماه سال جاری در بغداد به امضاء روسای  دو فدراسیون کشتی ایران و عراق رسیده بود.
 
التمیمی همچنین از امکانات کمپ تیم های ملی کشتی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شامل خانه های کشتی شهید مصطفی صدرزاده و شهید ابراهیم هادی و محل فدراسیون کشتی نیز بازدیدی داشت و علیرضا دبیر نیز توضیحاتی را در مورد امکانات این مجموعه های ورزشی و روند بازسازی و نوسازی آن ارائه داد.
 
پس از این دیدار دو طرف در مورد همکاری های دوجانبه به گفت و گو پرداختند که از جمله توافقات انجام شده اعزام مربیان درجه یک از ایران برای آموزش کشتی گیران عراقی در دو رشته آزاد و فرنگی و همچنین حضور تیم های کشتی آزاد و فرنگی این کشور در اردوهای تیم های ملی کشتی ایران بود.
 
علیرضا دبیر در این دیدار با اشاره به جایگاه بالای کشتی در ایران تصریح کرد: روزی که وارد کشتی شدم با خود عهد بستم که این ورزش ملی و پرافتخاترین ورزش ایران را به جایگاه اصلی خود بازگردانم و به همین دلیل، در اولین اقدام سند توسعه کشتی کشور را در چندین محور تدوین کردیم تا کشتی ایران تا سال 2028 دارای یک مسیر و هدف مشخص شده باشد.
 
وی ادامه داد: فدراسیون کشتی ایران این آمادگی را دارد که میزبان تمام تیم های کشتی دنیا در کمپ تیم های ملی خود باشد و به همین دلیل تفاهم نامه هایی را با فدراسیون های کشورهای مختلف به امضاء رسانده ایم که این روند ادامه خواهد داشت.
 
رئیس فدراسیون کشتی عراق نیز با تمجید از امکانات فراهم شده برای تیم های ملی کشتی ایران، خواستار کمک سخت افزاری و نرم افزاری کشتی ایران به کشتی عراق شد.
 
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که همکاری دوجانبه بین دو کشور دوست و مسلمان در تمامی زمینه های کشتی بیشتر شود تا شاهد رشد کشتی عراق در میادین بین المللی باشیم.
۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ۱۷:۱۱

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.