دکتر صالحی امیری در مراسم بزرگداشت مرحوم پرویز دهداری:فوتبال ملی نماد قدرت ، غیرت و غرور ملی است

دکتر صالحی امیری در مراسم بزرگداشت مرحوم پرویز دهداری:فوتبال ملی نماد قدرت ، غیرت و غرور ملی است
مراسم بزرگداشت مرحوم پرویز دهداری با حضور دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک،دکتر نصراله سجادی مشاور عالی رییس،رییس و مسئولین فدراسیون فوتبال و پیشکسوتان فوتبال  امروز (سه شنبه 16 آذر) در محل هتل المپیک برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛دکتر سید رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک ضمن قدردانی از زحمات تمامی پیشکسوتان فوتبال ابراز داشت:دهداری عزیز فرصتی شد تا ما در کنار شما بزرگان فوتبال قرار بگیریم و بهانه ای شد برای قدردانی و عرض ارادت به شما  عزیزان چرا که اگر امروز درخت فوتبال سبز است و نسلی که میلیون ها جوان هستند با عشق و علاقه فوتبال را دنبال می کنند به خاطر ریشه های آن مانند دهداری است .
صالحی امیری در ادامه گفت:ما کفران نعمت کردیم و بزرگان خودمان را فراموش کردیم و به انزوا کشاندیم و باید جبران کنیم و به همین منظور ما در دیماه تالار مشاهیر فوتبال ایران را با همکاری فدراسیون فوتبال در موزه ملی ورزش  رونمایی خواهیم کرد.در واقع ما از شخص نه بلکه از شخصیت تجلیل می کنیم ، یعنی انسان‌هایی که   فضیلت و اخلاق و افتخار آفرینی را به ارمغان آوردند.
صالحی امیری ابراز داشت:واقعیت این است که ما امروز نه فقط از مرحوم دهداری عزیز بلکه از انسانهای با فضیلت و با اخلاق فوتبال تجلیل می کنیم واز زبان دکتر نصراله سجادی نقل می کنم که اخلاق و فضیلت در این انسان موج میزد .
رییس کمیته ملی المپیک تصریح کرد:فوتبال یک رقابت اخلاقی است و هر کسی در این رقابت پیروز می شود باید پیروز اخلاقی و انسانی هم باشد . همه ما باید خود را وام دار این انسان‌ها بدانیم ،  زمانی که از دهداری صحبت می کنیم یعنی غیرت ، غرور و نشاط ملی و از این منظر معتقدم فوتبال باید در حد اعلی ترویج پیدا کند چرا که  این سرمایه گذاری است و نه هزینه و باید با هزینه در ورزش نشاط و غرور و شادی و سلامتی را برای مردم به ارمغان آوریم.
۱۶ آذر ۱۴۰۰ ۱۶:۰۸

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.