مراسم تجلیل از ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی تیراندازی با کمان با حضور معاون رییس جمهور، وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک برگزار شد

مراسم تجلیل از ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی تیراندازی با کمان با حضور معاون رییس جمهور، وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک برگزار شد
مراسم تجلیل از ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی تیراندازی با کمان با حضور انسیه خزعلی معاون رییس جمهور، دکتر حمید سجادی وزیر ورزش،دکتر سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک،دکتر شعبانی بهاررییس فدراسیون تیروکمان،پیشکسوتان و قهرمانان تیروکمان برگزار در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ در ابتدای این مراسم غلامرضا شعبانی بهار رییس فدراسیون تیروکمان ضمن خیر مقدم به مدعوین از حمایت های دکتر حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک  تقدیر و تشکر کرد و عنوان داشت :انصافا آقای صالحی امیری حمایت خوبی از فدراسیونهای ورزشی داشته است و هرگاه با مشکلی مواجه می شویم کمیته ملی المپیک و شخص آقای دکترصالحی امیری در صدد برطرف کردن آن بر می آید که جا دارد از ایشان تقدیر و تشکر کنم.
در ادامه دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: اگر امروز ما در آرامش و آزاد زندگی می کنیم مدیون خون شهدا هستیم، در کنار شهدا قشری حضور دارند که کمتر به آنها توجه شده خوشبختانه در ورزش جانبازان و معلولین ما به خوبی در میادین مختلف درخشیدند و فدراسیون جانبازان و معلولین و خسروی وفا عرصه این درخشش و مدال‌آوری را فراهم کردند.
وی افزود: شعبانی‌بهار ،کادرفنی و هیئت‌های استانی نیز برای موفقیت کمانداران در المپیک و پارالمپیک تلاش کردند و در نهایت زهرا نعمتی و سایر ورزشکاران درخشیدند. اگر یک نفر به سکو می‌رود صد نفر از او‌ حمایت می کنند و باید از آنها یاد کنیم.
وی افزود: ورزش نشاط را به خانواده ها می‌دهد و ما این موضوع را در موفقیت‌های کشتی و فوتبال دیدیم.باید تلاش کنیم از طریق رسانه با برگزاری رویدادها کام ملت را شاد کنیم. وظیفه ما و وزارت ورزش نیزحمایت است و حتما همه توان را برای حمایت از فدراسیون ها به کار خواهیم  گرفت.
در ادامه مراسم تجلیل از کمانداران المپیکی و پارالمپیکی دکتر انسیه خزعلی معاون رییس جمهور اظهار داشت: دوست ندارم از عبارت معلول برای این عزیزان ورزشکار استفاده کنم اینها صاحب امتیاز ویژه در جسم و جان و روح هستند.‌کثرت و تنوع در خلقت و شرایط و موقعیت ها امتیاز است و اگر شناخته و به موقع استفاده شود موجب بالندگی است. 
وی در ادامه افزود: آنها گونه ای از انسان ها با توانمندی‌های متفاوت هستند لذا باید این توانمندی ها را پاس داشت چرا که بسیاری از ناباوری ها را به باور تبدیل می کنند. 
معاون امور بانوان رئیس جمهور گفت: کسی که دارای این ممیزی و مزیت نسبی است اگر به موقع از آن استفاده کند مانند زهرا نعمتی الگو بخش و الهام بخش خواهد بود و به همه انرژی مثبت می‌دهد و به دیگران می‌گوید ببینید با نداشتن برخی قدرت‌ها و با به کار گیری و قدرت بخشیدن به سایر توانمندی ها درخشیدیم و این جدیت ها برای همه کسانی که معلولین دارند و ندارند یک درس بزرگ است.  
امیدواریم دختران ما از خانم زهرا نعمتی الگو بگیرند و او نیز قله‌ها و پیروزی های بزرگی را فتح کند و بدرخشد.
سپس زهرا نعمتی در این مراسم گفت: از فدراسیون تیراندازی با کمان که توانمندی من را باور داشت و اگر برنامه کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش نبود این موفقیت ها رقم نمی خورد. 
وی در ادامه افزود: بر اثر یک سانحه مجبور شدم تکواندو را رها کنم اما راهم را در تیراندازی با کمان ادامه دادم و یاد گرفتم وقتی یک تیر از کمان رها می‌شود دیگر چیزی در اختیار من نیست.
بانوی کماندار کشورمان گفت: روزی یک نفر به من گفت اگر می‌خواهی تیرت وقتی از کمان رها می‌شود صاف به سمت هدف برود، باید دلت را صاف کنی و بعد از مدت‌ها یاد گرفتم در دلی که کینه، حسد، دروغ، ریا و.... وجود داشته باشد خداوند جایی ندارد.
در این برنامه از میلاد وزیری و بهزاد پاکزاد ورزشکار و مربی المپیکی، زهرا نعمتی و رمضان بابایی دارندگان مدال طلا و نقره انفرادی المپیک ۲۰۲۰ توکیو، فرزانه عسگری و غلامرضا رحیمی، محمدرضا زندی، علی سینا منشا زاده، ورزشکاران پاراالمپیکی، مجید کهتری و جبرئیل عبادی سرمربی و مربی اعزامی و شهرزاد الهیاری تنها داور ایرانی حاضر در پاراالمپیک ۲۰۲۰ توکیو و حسین نصیرنژاد داور بین المللی کشورمان تجلیل و تقدیر بعمل آمد.
۱۹ مهر ۱۴۰۰ ۲۰:۲۶

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.