رئیس کمیته ملی المپیک فرا رسیدن روز "بین المللی ورزش دانشگاهی " را تبریک گفت

رئیس کمیته ملی المپیک فرا رسیدن روز "بین المللی ورزش دانشگاهی " را تبریک گفت

انتخاب بیستم سپتامبر هر سال از سوی یونسکو بعنوان روز "ورزش دانشجویی" خود بیانگر توجه به ورزش و تربیت بدنی در کنار علم اندوزی است آمادگی توامان جسم و روح برای کمک به جوامع بشری در راستای ایجاد نشاط، خود باوری، همبستگی و برابری است.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ بی شک برای هر کشوری بزرگترین سرمایه برای رشد و اعتلای خود توجه و آموزش نیروهای انسانی است چرا که بدون سرمایه های اجتماعی، هیچ جامعه ای به اهداف توسعه مدارانه ی خود  نخواهد رسید و در این بین ورزش به عنوان پدیده ای که موجب فهم نمادهای مشترک، ایجاد توافق و تفاهم بین افراد و ایجاد هم افزایی و برابری در راستای انسجام اجتماعی تلاش می کند جهت تحقق این اهداف نقش آفرینی مهمی دارد.

توجه به ورزش در عرصه ی مدارس و دانشگاه و آموزش همزمان فکری و جسمی منابع انسانی گام های هر کشوری را برای رسیدن به قله های موفقیت در عرصه های علمی،اقتصادی،فرهنگی،اجتماعی و حتی سیاسی استوار تر می کند و در صورت داشتن برنامه ریزی و بهره بردن از تمام ظرفیت‌های نظام آموزشی و ورزشی و توجه به نظم و قانونگرایی انگیزه  دست اندرکاران خدمت به مردم را تسهیل تر می کند و جدای از کاهش هزینه های درمانی جسم و روح چرخ حرکتی هر کشور را بسوی موفقیت تند تر می کند.

معتقدم که توسعه ی ورزش دانشگاهی در ساختار نظام آموزش عالی و مراکز تحقیقاتی سبب توسعه ی پویا و پایدار ورزش در کل کشور و حتی باعث افزایش توسعه کشور گردیده و سرمایه هایی اجتماعی و انسانی منحصر به فردی را تحویل جامعه امروز و آینده کشورمان خواهد داد.

ضمن قدردانی از تلاش های شبانه روزی و ارزنده فدراسیون ورزش های دانشجویی روز جهانی ورزش دانشجویی را به عموم جامعه ی دانشگاهی و اساتید گرانقدر و قهرمانان آن تبریک گفته و توفیق روز افزون  جامعه دانشگاهی کشور  در کنار توجه توامان به فراگیری علم و ورزش را خواستارم.

سید رضا صالحی امیری   
رئیس کمیته ملی المپیک

۲۹ شهریور ۱۴۰۰ ۱۹:۰۹

نظر مخاطبان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

آدرس:تهران ،بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ،خیابان سئول شمالی ،
کدپستی 1995614336
تلفن:26203425-31  نمابر: 26203374 

آیکون ایمیل

ما را دنبال کنید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید، از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شوید و نظرات خود را بیان کنید.